Гестоз у вагітних

Гестоз – це досить поширене ускладнення вагітності, яке в розвинених країнах стає найбільш частої причини смерті жінок під час пологів. На жаль, питання етіології (причин) захворювання досі залишається відкритим. Тим не менш, існує кілька ознак розвитку гестозу.

У нормі за час вагітності жінка набирає близько 10 кг додаткової ваги, яка швидко зійде після пологів. Але якщо цифра зашкалює за 20 кг, акушери починають пильно спостерігати за майбутньою породіллею. Досить часто це викликає обурення у жінок, які вважають, що доктора хочуть обмежити їх у безконтрольному процесі набору ваги, адже прийнято вважати, що під час вагітності жінка може їсти все, що вважатиме за потрібне. Однак велика вага – це один із симптомів гестозу, і саме це хвилює докторів найбільше.

Характерно, що гестоз проявляє себе тільки на пізніх термінах вагітності, і їм так чи інакше страждає близько третини всіх породіль. Виявляють його за основними ознаками зазвичай на 18 тижні вагітності, коли стають помітними набряки. Вони і є основною проблемою гестоза – по неясним для медиків причин плацента починає виробляти речовини, які руйнують кровоносні судини вагітної, через що кров заповнюється плазмою і зайвою рідиною, що призводить до набряків.

Виявити гестоз можна за допомогою простого аналізу сечі, який дозволить якнайскоріше поставити діагноз і почати лікування. Це пов’язано з ушкодженнями судин нирок, які дають про себе знати високим вмістом білка в сечі.

Через втрату рідини усередині судин у вагітної постійно підвищується артеріальний тиск, щоб організм насичувався киснем в необхідній кількості. Крім того, згусла кров утворює тромби всередині судин.

Небезпека гестозу полягає в тому, що при недостатньо пильному спостереженні лікарів він може вислизнути з уваги, дійти до останньої стадії і заподіяти безліч бід жінці. Це вязано з відсутністю явних симптомів захворювання – він не проявляється ані болями, ані слабкістю і, тим не менш, підточує здоров’я зсередини. Зайва вага і білок у сечі – чи не єдині ознаки серйозних набряків, які рано чи пізно можуть добратися і до плаценти, створюючи нестачу кисню у малюка, і до головного мозку самої жінки, що призводить до сильних судом, небезпечним для життя.

Симптоми судом проявляються дуже пізно – за кілька годин до нападу (еклампсії). Це звичайно слабкість і сонливість, головний біль, напади нудоти або болю в області шлунка. Напади небезпечні тим, що можуть спровокувати інсульт або інфаркт; відшарування плаценти або сітківки; набряк легенів і ниркову недостатність – і все це незважаючи на удавану хороше самопочуття молодої вагітної жінки.

Саме тому лікарі чуйно стежать за проявом найменших симптомів гестозу.

При наявності явних серйозних набряків лікар проведе спеціальний аналіз – пробу Маклюра-Олдріча. Це жодним чином вам не зашкодить, зате допоможе виявити ранні симптоми гестозу. Якщо ж ви помітили за собою набряклість не тільки ніг або рук, але ще й обличчя, а також явно підвищився артеріальний тиск – це серйозний привід бити на сполох. Надзвичайно важливо не намагатися лікувати набряки самостійно, і взагалі не втручатися в хід вагітності без чуйного спостереження лікарів. Якщо є хоч найменша підозра на гестоз – це серйозний привід лягти в стаціонар під цілодобовийнагляд медиків. Ні в якому разі не приймайте сечогінні препарати для зменшення набряків – вони тільки погіршать ситуацію, позбавивши ваші судини рідини, якої і так не вистачає.

Правильне харчування сурогатної матері
Правильне харчування сурогатної матері

Для того щоб малюк нормально ріс і розвивався, сурогатна мати повинна величезну увагу приділяти своєму раціону. Правильно складений графік і меню харчування допомагають не тільки

Підготовка сурогатної матері
Підготовка сурогатної матері

Проблема безпліддя вже давно стала справжнім бичем 21 століття. Все більше і більше людей не можуть зачати дитину, і не завжди відомі причини цієї патології.