Ембріоскопії - диво-апарат для ефективного ЕКЗ

У своїй основі штучне запліднення, не дивлячись на своє, не дуже позитивне назва не є чимось неетичним або неприродним. У процесі беруть участь справжня яйцеклітина і справжній сперматозоїд. Фахівці просто допомагають їм з’єднатися, коли ті чи інші відхилення у жінки і чоловіки заважають зробити їм це самостійно, природним шляхом. Для того щоб підвищити шанси на те, що такий ембріон «з пробірки» приживеться в матці жінки, їх зазвичай підсаджують кілька – тому після ЕКЗ так часто народжуються двійні або трійні. Все це звичайно теж лотерея – ніколи не знаєш скільки ембріонів приживеться, жодного, один, два або більше … Тому протягом багатьох років з дня винаходу ЕКО жінки, які ніколи не хотіли мати двійню або трійню відразу все одно змушені були йти на такі умови і бути готовими, що «багатодітний» варіант має місце бути.

Протягом усіх цих років мало говорилося про те, що багатоплідна вагітність насправді досить ризикована і для мами, і для малюків. Що користі було про це говорити, якщо виходу іншого не було? Але зараз, коли у жінок з’явилася альтернатива, про ризики та небезпеки ми просто зобов’язані говорити!

Ризики багатоплідної вагітності:

Для малюків:

 • немовлята частіше народжуються слабкими і вимагають реанімаційних заходів;
 • маленький вага новонароджених;
 • підвищений ризик викидня: на терміні в 20 тижнів – ймовірність вище в 2 рази;
 • підвищений ризик внутрішньоутробного інфікування;
 • підвищений ризик внутрішньоутробної загибелі одного з плодів;
 • підвищений ризик мертвонародження або смерті новонародженого в перший тиждень життя;
 • підвищений ризик інвалідизації дітей при пологах (ДЦП та інші патології розвитку);
 • підвищений ризик передлежанняплаценти, а також її передчасного відшарування;
 • підвищений ризик обвиття пуповиною і освіти на ній вузлів.

Для мами:

 • підвищений ризик еклампсії, прееклампсії;
 • підвищений ризик передчасних пологів;
 • підвищений ризик анемії і діабету;
 • в три рази вище ризик гестозів;
 • на 20% частіше відзначається передчасне відійшли навколоплідних вод;
 • частіше діагностується слабкість скорочень матки і черевного преса (необхідні процеси під час пологової діяльності);
 • частіше відзначаються атонія матки і кровотечі в післяпологовому періоді.
Ембріоскопії – вибираємо один ембріон

Для того щоб не піддавати жінок ризиків багатоплідної вагітності, був винайдений апарат під назвою ембріоскопії. Він виступає в ролі інкубатора і мікроскопа одночасно – поміщені туди запліднені яйцеклітини знаходяться в сприятливих для розвитку умовах.

Крім того, лікарі можуть за цим самим розвитком спостерігати за допомогою потужних камер, які знімають в збільшеному вигляді в 7 площинах.

Комп’ютерна програма сама визначає, який з ембріонів найбільш життєздатний і підходить для підсадки в матку – вибирається найкращий і потреба підсаджувати кілька ембріонів відпадає. Критерієм для відбору є відповідність часу дроблення ембріона (2,3,4,5 клітин і т.д.) певним референсним значенням.

В Україні ембріоскопії поки тільки один – в клініці репродуктивної медицини «Надія». Жінкам, які не готові брати на себе відповідальність за двійню або трійню або бояться ускладнень при пологах – рекомендується вдатися до процедури селективного переносу одного ембріона.

«Ми на власному клінічному досвіді переконалися, що такий метод – селективний відбір одного ембріона, ефективний для жінок до 37 років, які роблять першу або другу спробу ЕКЗ, ймовірність настання вагітності 60% – це дуже високий результат!» – Розповів директор клініки «Надія »Валерій Дмитрович Зукін.

Правильне харчування сурогатної матері
Правильне харчування сурогатної матері

Для того щоб малюк нормально ріс і розвивався, сурогатна мати повинна величезну увагу приділяти своєму раціону. Правильно складений графік і меню харчування допомагають не тільки

Підготовка сурогатної матері
Підготовка сурогатної матері

Проблема безпліддя вже давно стала справжнім бичем 21 століття. Все більше і більше людей не можуть зачати дитину, і не завжди відомі причини цієї патології.