ЕКЗ - порятунок від безпліддя

Використання донорської яйцеклітини – найбільш популярний і найефективніший метод лікування безпліддя у жінок. Саме він дає можливість пацієнтці відчути всі принади материнства. Якщо у хворого не з’являється овуляція при стимуляції яєчників, їй рекомендують вдатися до ЕКЗ. Саме цей спосіб і пов’язаний із заплідненням донорської яйцеклітини.

Дану процедуру проводять при наступних умовах
 1. Перед початком процедури донор і реципієнт підписують договір.
 2. Донор яйцеклітини повинна пройти ряд спеціальних аналізів, які підтвердять відсутність інфекції в організмі жінки. Також проводять детальний аналіз генетичних захворювань з метою виключити хвороби майбутньої дитини.
 3. Пацієнтка перед пересаджуванні донорської яйцеклітини проходить медикаментозне лікування препаратами, які готують її організм до прийняття і виношування зародка.
 4. В умовах лабораторії за допомогою спецобладнання підготовлені яйцеклітини донора витягують з яєчника, після чого їх запліднюють сперматозоїдами. Використовують сперматозоїди майбутнього батька, партнера пацієнтки.
 5. Розвиток ембріонів відбувається в пробірці. Це займає три дні. Далі їх поміщають в матку майбутньої матері.

(Introcytoplasmic sperm injection – ICSI) ІКСІ – так називається дія, коли що сперматозоїд потрапляє в яйцеклітину. Метод здійснюється високоточним обладнанням, передбачає активну лікарську підтримку. Попередньо пацієнтка проходить через стімулятівний прийом медичних препаратів. Методика можлива навіть при відсутності сперматозоїдів в еякуляті – основних переносників майбутньої дитини просто вилучають з придатка яєчка безпосередньо.

Найчастіше саме ЕКЗ з ІКСІ є єдиною дієвою методикою для зачаття дитини з чоловіком, що страждають від безпліддя.

Етапи процедури ІКСІ
 1. Яйцеклітина утримується лікарською піпеткою.
 2. Вибирається найбільш активний сперматозоїд, потім він ловиться в тонку голку.
 3. Оболонка яйцеклітини проколюється, туди проникає голка з нерухомим сперматозоїдом, організм випускається назовні
 4. Сперматозоїд проникає і утримується цитоплазмою, голка витягується.

Метод ІКСІ дає більшу ймовірність позитивного результату процедури, ніж просто ЕКЗ. Методом ІКСІ користуються пари, де ймовірність чоловіки запліднити яйцеклітину дуже мала, при цьому жінка має яйцеклітини високої якості. Також обов’язковою умовою проведення ІКСІ є здатність жінки виношувати вагітність. При використанні методу ІКСІ для народження здорової дитини необхідно враховувати генетичні хвороби чоловіка.

Методи ЕКЗ і ІКСІ не приносять дитині захворювання з вадами розвитку. Відсоток народжуваності дитини з вадами розвитку не відрізняється від народження дітей при стандартному зачатті.

Що означає донорство сперми?

ІКСІ є хорошим методом лікування чоловічого безпліддя, бо дозволяє запліднити яйцеклітину, навіть якщо у чоловіка низькі показники якості сперми. Раніше в таких випадках використовували донорську сперму, зараз розв’язання проблеми знайдено за допомогою інсемінації донорської сперми.

Як проходить процедура?
 1. Донорську сперму заморожують, перед заморожуванням проводять дослідження на наявність інфекційних захворювань. Після 6 місяців зберігання, її знову досліджують.
 2. Донора вибирають так, щоб він підходив за зовнішніми ознаками. Від донора залежить, який колір очей, колір волосся, і навіть вагу буде у новонародженого дитини.
 3. В клініку потрапляє заморожена сперма в контейнері, після чого її використовують для зачаття.
 4. Жінка досягає моменту овуляції, потім приходить в медустанову.
 5. За допомогою катетера фракція сперматозоїдів потрапляє в яйцеклітину пацієнтки.
Правильне харчування сурогатної матері
Правильне харчування сурогатної матері

Для того щоб малюк нормально ріс і розвивався, сурогатна мати повинна величезну увагу приділяти своєму раціону. Правильно складений графік і меню харчування допомагають не тільки

Підготовка сурогатної матері
Підготовка сурогатної матері

Проблема безпліддя вже давно стала справжнім бичем 21 століття. Все більше і більше людей не можуть зачати дитину, і не завжди відомі причини цієї патології.