Екстракорпоральне запліднення – ЕКЗ

Суть даного методу полягає в тому, що запліднення яйцеклітини відбувається не в організмі майбутньої матері, а в спеціальних клінічних умовах лабораторії.

Статистика безстороння і говорить, що чверть пар Росії не здатні з тих чи інших причин самостійно зачати дитину. Прийнято вважати, що, якщо після дванадцяти місяців постійної статевого життя без контрацептивів жінці не вдається завагітніти, то це явний показник безпліддя одного з партнерів. У цих ситуаціях необхідно звернутися до фахівців і встановити причину ситуації, що склалася. При призначенні лікування зазвичай враховується вік партнерів, їх здоров’я та індивідуальні особливості.

Однією з причин складності зачаття можуть бути різні гормональні збої. Такі діагнози успішно лікуються медикаментами. І вагітність в результаті дій гормональних препаратів настає досить легко і швидко. Але є діагнози, пов’язані з проблемами чоловічого безпліддя або непрохідністю труб у жінок. Подібні порушення сучасна медицина не усуває. При таких діагнозах застосовують новий спосіб екстракорпорального запліднення яйцеклітини – ЕКЗ. Це метод, при якому запліднення яйцеклітини відбувається в пробірці в лабораторії, а не в організмі жінки. Після чого вже через кілька днів ембріон переносять в організм майбутньої матері.

ЕКЗ застосовують при:
 • непрохідності маткових труб;
 • при ендометріозі;
 • при чоловічому безплідді або при малоактивних сперматозоїдах;
 • через імунологічного показника;
 • внаслідок невдалих спроб завагітніти протягом півтора років.
Для здійснення процесу ЕКЗ необхідне узгодження наступних показників.
 1. Взаємну згоду чоловіки і жінки.
 2. Повна відсутність хронічних або гострих запальних процесів у партнерів.
 3. Відсутність патологій і змін матки.
 4. Відсутність новоутворень в яєчниках.

Така процедура здійснюється тільки після ретельної діагностики пари. Така педантичність обумовлена ​​необхідністю уникнути ускладнень і підвищити шанси на запліднення.

Попереднє обстеження жінки
 1. Огляд і консультації фахівців: гінеколога, ендокринолога.
 2. Консультація терапевта.
 3. Ультразвукове дослідження.
 4. Дослідження шийки матки.
 5. Обстеження на наявність інфекції.
 6. Гормональне обстеження.
 7. Бактеріологічний аналіз.
Обстеження чоловіків передбачає такі обов’язкові процедури.
 1. Діагностика і огляд андролога.
 2. Ультразвукове дослідження проводять при необхідності.
 3. Дослідження спермограми, її бактеріологічний аналіз.
 4. Гормональне обстеження.
 5. Обстеження біохімічного характеру.

Коли успішно закінчені всі необхідні дослідження, здані аналізи і отримані висновки фахівців, пару допускають до наступного етапу – спілкування з психологом. Перед проведенням процедури екстракорпорального запліднення партнерам пояснюють шанси на успіх даної процедури, розповідають, як краще реагувати на будь-який отриманий результат і яким чином партнери можуть допомогти і підтримати один одного. Психологічний стан партнерів на момент скоєння ЕКЗ багато в чому впливає на успіх такої процедури.

Тільки після виконання всіх перерахованих вище етапів підготовки пари, після здачі аналізів і діагностики всього організму, партнерів допускають до екстракорпорального запліднення.

Правильне харчування сурогатної матері
Правильне харчування сурогатної матері

Для того щоб малюк нормально ріс і розвивався, сурогатна мати повинна величезну увагу приділяти своєму раціону. Правильно складений графік і меню харчування допомагають не тільки

Підготовка сурогатної матері
Підготовка сурогатної матері

Проблема безпліддя вже давно стала справжнім бичем 21 століття. Все більше і більше людей не можуть зачати дитину, і не завжди відомі причини цієї патології.