ЕКО міфи

Більше 38 років тому була народжена перша дитина, зачата поза тілом матері. За ці роки завдяки новітнім технологіям медицини на світ з’явилися 4 мільона дітей, і все одно цей метод викликає масу питань і породжує міфи. Ось деякі з них:

 

ЕКО – це для жінок після 35 або 40 років

Ні, це не так. До процедури ЕКО вдаються жінки, які за медичними показаннями не можуть зачати і / або виносити дитину. При цьому, чим жінка молодше, тим вище шанс настання вагітності.

 

Це вкрай болючий метод

Зовсім ні. Перенесення ембріонів – це абсолютно безболісна процедура. Єдиний болючий етап програми ЕКЗ – забір яйцеклітин. Але і його проводять під загальним наркозом, так що вже через годину жінка відмінно себе почуває і може спокійно йти додому.

 

З першої спроби ЕКЗ вагітність не наступає

Повернемося до питання віку пацієнтки. Чим вона молодша, тим вище шанс, що перша ж спроба ЕКО буде вдалою. До 35-річного віку це 67%, тобто більше половини молодих пацієнток стають мамами з першої спроби.

 

ЕКО позбавляє від безпліддя

Медицина вдосконалюється з кожним роком, допомагаючи все більшій кількості людей стати батьками. Якщо класична процедура ЕКЗ не допомагає після безлічі спроб, має сенс скористатися донорськими ооцитами або спермою, або ж послугами сурогатної матері. Тим не менш, чим раніше ви звернетеся до лікарів з проблемою неможливості зачати, тим вище ймовірність, що нічого з перерахованого вище вам не знадобиться.

 

Жінка, що пройшла процедуру ЕКО, народить відразу декількох дітей

При використанні ЕКЗ в дуже рідкісних випадках переносять більше двох ембріонів, тому що у разі успішного їх закріплення матері буде складно виносити багатоплідну вагітність. Тим не менш, багато жінок після однієї-двох невдалих спроб ЕКЗ воліють перенесення відразу двох ембріонів для підвищення шансів на успіх, що може призвести до народження двійнят.

 

Такі жінки народжують тільки через кесарів.

Зовсім ні. Вагітність, що наступила завдяки ЕКО, нічим від звичайної не відрізняється, і якими будуть пологи, залежить від безлічі факторів – таких як положення плоду або стан здоров’я жінки.

 

Діти, народжені завдяки ЕКО, слабкі і частіше успадковують генетичні захворювання.

Як вже було сказано, така вагітність нічим не відрізняється від класичної, і те, що перші кілька днів ембріон живе поза тілом матері, не впливає на його здоров’я і гени. Дослідження давно довели, що здоров’я таких дітей нічим не відрізняється від здоров’я з ровесників. Більше того, шанс народити дитину з генетичними захворюваннями набагато нижче, адже перед ЕКЗ сімейну пару перевіряють на наявність таких захворювань.

 

Жінка, що завагітніла за допомогою ЕКЗ, набере багато зайвої ваги.

Вага жінки під час і після вагітності залежить тільки від неї – від способу життя і харчування. Якщо вагітність протікає нормально, це не заважає жінці займатися плаванням, гімнастикою або йогою. Всі ці вправи безпечні і допоможуть повернути колишню форму після пологів.

 

ЕКО завдає шкоди здоров’ю жінки

Дослідження та вдосконалення методу ЕКЗ не зупиняється вже більше 40 років. Зараз можна з упевненістю сказати, що даний метод не завдає жодної шкоди жінці, а гормональна стимуляція сприймається організмом абсолютно нормально.

 

Така вагітність протікає важко

Протікання вагітності після ЕКЗ залежить тільки від здоров’я жінки і її здатності виносити дитину. Більше того, всю вагітність жінка перебуває під чуйним наглядом медиків, та й сам факт довгоочікуваної вагітності змушує майбутню маму дбайливо ​​ставитися до свого здоров’я, що підвищує шанс на те, що це будуть найщасливіші 9 місяців в житті майбутніх батьків.

Правильне харчування сурогатної матері
Правильне харчування сурогатної матері

Для того щоб малюк нормально ріс і розвивався, сурогатна мати повинна величезну увагу приділяти своєму раціону. Правильно складений графік і меню харчування допомагають не тільки

Підготовка сурогатної матері
Підготовка сурогатної матері

Проблема безпліддя вже давно стала справжнім бичем 21 століття. Все більше і більше людей не можуть зачати дитину, і не завжди відомі причини цієї патології.