Донорство яйцеклітини

Іноді проблема зачаття полягає в тому, що у жінки недостатньо здорові яйцеклітини, або є якесь генетичне захворювання, яке може передатися дітям. У такій ситуації репродуктологи рекомендують використовувати донорський матеріал, тобто яйцеклітини іншої жінки. Це вимушений захід для тих, хто не може мати власних здорових дітей.

Крім того, грає роль і вік жінки. На якомусь етапі жіночий організм може не відповісти на стимуляцію, і яйцеклітини для запліднення отримати не вдасться. Також бувають випадки, коли у жінки настає ранній клімакс. І, якщо основні його наслідки можна скорегувати гормональними препаратами, то яйцеклітини отримати вже не вдасться. У всіх цих випадках використовується донорський матеріал.

Згідно з вимогами етики та законодавства, донори, які надають свої ооцити (статеві клітини) для допомоги іншим людям – будь то сперма або яйцеклітини – залишаються інкогніто. Це означає, що ви отримаєте максимум інформації про них, але ніколи не зустрінетеся з ним особисто. Це дуже важливий етичний момент, покликаний захищати обидві сторони від моральних травм, пов’язаних з питанням батьківства і материнства. Проте, кожна клініка несе повну відповідальність за якість наданих ооцитів, і донори проходять строгий відбір. У деяких випадках можливе використання яйцеклітин жінки, яка проходила процедуру ЕКЗ, і після якої залишилися заморожені ооцити. Для цього потрібна згода цієї жінки і, звичайно ж, дані про її здоров’я. Така процедура «усиновлення» ембріонів знижує вартість процедури, і чи не єдина дає можливість особисто познайомитися з другою стороною, якщо, звичайно, на це дадуть згоду.

В іншому процедура ЕКЗ ніяк не відрізняється від стандартної – яйцеклітину донора запліднюють спермою і поміщають в матку майбутньої матері. Якщо ж і сперма партнера недостатньо якісна, то можна використовувати донорську.

Якщо ж пара не бажає використовувати донорську сперму, а сперма батька недостатньо якісна (але без ризику генетичних захворювань), то можливе використання допоміжних технологій, в тому числі ICSI (ІКСІ).

В рамках цієї процедури в яйцеклітину поміщають не просто сперму, а один сперматозоїд. Перед цим з сперми чоловіка витягають самий здоровий і рухливий сперматозоїд, який здатний запліднити яйцеклітину. Потім його відокремлюють від решти і штучним шляхом поміщають в яйцеклітину.

Хто використовує ІКСІ?

Пари, в яких проблема безпліддя пов’язана з недостатньо високою якістю чоловічої сперми. Якщо при цьому батько й мати США використовувати донорський матеріал, а спермограма показує наявність хоча б невеликої кількості здорових і рухливих сперматозоїдів, можна використовувати ІКСІ.

ІКСІ дає набагато більше шансів на нормальне запліднення, там більше, що для процедури використовується не одна яйцеклітина. Крім того, згідно зі статистикою, ІКСІ збільшує успіх ЕКО в цілому, тобто підвищує шанс настання вагітності. Це просто пояснюється – зазвичай до ІКСІ вдаються пари, в яких безпліддя пов’язане з чоловічим фактором, а яйцеклітина і організм жінки повністю здорові і готові прийняти плід.

Але перед проходженням ІКСІ дуже важливо попередньо пройти повний спектр діагностики генетичних захворювань. Часто чоловіче безпліддя пов’язане саме з наявністю генетичних дефектів, і тоді сам організм бореться з можливістю передати захворювання далі, дітям. На жаль, при виявленні генетичних відхилень парі не залишається нічого, кормі використання донорської сперми.

Правильне харчування сурогатної матері
Правильне харчування сурогатної матері

Для того щоб малюк нормально ріс і розвивався, сурогатна мати повинна величезну увагу приділяти своєму раціону. Правильно складений графік і меню харчування допомагають не тільки

Підготовка сурогатної матері
Підготовка сурогатної матері

Проблема безпліддя вже давно стала справжнім бичем 21 століття. Все більше і більше людей не можуть зачати дитину, і не завжди відомі причини цієї патології.