Діти від сурогатних матерів

Близько 20% сімейних пар у всьому світі не мають можливості зачати або виносити дитину природним шляхом. Немає статистики, скільки з них вирішуються вдатися до послуг сурогатних матерів, адже їх захищає конфіденційність, але напевно багато хто з них замислювалися про такий варіант. Закон про сурогатне материнство, регламентований в Україні, дає шанс мати дитину жінкам, у яких вилучена матка або яким вагітність протипоказана. У такому випадку це єдиний шанс цим сім’ям мати генетично свою дитину.

Добре чи погано ставитися до самого факту сурогатного материнства – особистий вибір кожного. Але для тисяч жінок по всьому світу це єдиний шанс коли-небудь взяти на руки малюка, який буде її частинкою.

Противники сурогатного материнства стверджують, що це – попрання священних інститутів сім’ї та шлюбу, експлуатація жінок і перетворення дітей на товар. Крім того, є шанс, що сурогатна мати отримає серйозну психологічну травму, розлучаючись з дитиною, до котрої за 9 місяців звикла як до власної. Також вважається, що малюк, розлучений з матір’ю, до якої за цей період звик, отримує серйозну моральну травму, і може вирости нервовим і агресивним. Тим не менш, жодних доказів цьому не існує.

Прихильники цього методу вказують, що для багатьох сімей це реальний шанс отримати свою дитину – це той випадок, коли медицина робить чудо. Крім того, сама процедура не так вже відрізняється від усиновлення. Сурогатна ж мати повністю присвячена в усі нюанси і небезпеки заходу і, якщо вона погоджується, то йде на ризик усвідомлено. Вона отримує не тільки матеріальну компенсацію за свою важливу роль, але й почуття глибокого задоволення, адже вона подарувала комусь маленьке диво. Ризики ж психологічного зриву знижені ще й тим, що після пологів сурмама повертається до своєї родини, до своїх дітей, про яких вона піклувалася і заради яких, можливо, пішла на цей крок.

А як же дитина?

Ризики для здоров’я дитини повинні бути виключені правильним підбором сурогатної матері, яка розуміє і приймає весь тягар відповідальності. Вона повинна берегти дитину, яку виношує, не вживати шкідливих речовин, правильно харчуватися і дотримуватися рекомендацій лікарів. У такому випадку шанс народження дитини нездоровою зведений до мінімуму.

Що стосується психологічної сторони питання – на розсуд батьків залишається, говорити малюкові, що його народила інша жінка, чи ні, і в якому віці це робити. Важливо донести до дитини, що саме ви – його батьки, і генетично у тому числі, а сурмама просто надала йому теплий «будиночок» на час, коли він був зовсім крихітним. Це позбавить дитину від травм, якщо він дізнається від третьої особи про своє народження. Також слід виключити контакти дитини з цією жінкою, щоб уникнути поставити дитину перед моральною дилемою, з котрою він не зможе впоратися.

Правильне харчування сурогатної матері
Правильне харчування сурогатної матері

Для того щоб малюк нормально ріс і розвивався, сурогатна мати повинна величезну увагу приділяти своєму раціону. Правильно складений графік і меню харчування допомагають не тільки

Підготовка сурогатної матері
Підготовка сурогатної матері

Проблема безпліддя вже давно стала справжнім бичем 21 століття. Все більше і більше людей не можуть зачати дитину, і не завжди відомі причини цієї патології.