Діагноз: ендометріоз

Ендометріоз – одне з багатьох гінекологічних захворювань, яке стає серйозною перешкодою на шляху до зачаття. Він являє собою утворення в порожнині матки поза нею або навіть на інших органах (наприклад, в кишечнику або сечовому міхурі). Ці утворення – вузли, що складаються з тканини, схожої по своїй суті на ендометрій (внутрішній шар матки).

Це можуть бути як окремі осередки, так і зливаються один з одним нарости різної форми. Їх розвиток часто супроводжується запаленням, а в них самих з’являється рідина і спайки.

Причини

Якщо організм працює нормально, то кожен місяць ендометрій усередині матки відшаровується і виходить разом з кров’ю, щоб дати початок новому циклу. Але іноді тканини ендометрія потрапляють назад з потоком крові, залишаються в маткових трубах і починають розростатися.

До сих пір точно не відомі причини подібного захворювання. Існують тільки фактори, які підвищують ризик розвитку ендометріозу:

  • Хірургічні втручання (аборти, вискоблювання, припікання ерозії);
  • Вроджені патології, які заважають відтоку крові;
  • Механічні фактори, такі як спорт і секс в критичні дні;
  • Гормональні порушення;
  • Аутоімунні захворювання.

Зокрема, під час менопаузи у жінок ендометріоз зазвичай проходить, тому що зменшуються кісти, що складаються з ендометрію.

Симптоми

Ендометріоз має досить яскраві симптоми: він виражається в різких болях при місячних, дефекації і під час сексу. Частим явищем вважаються кров’янисті виділення між циклами. Однак буває, що ендометріоз проходить і без симптомів, і залишається непоміченим і невилікуваним, і як наслідок призводить до безпліддя.

Діагностика

Для діагностування ендометріозу необхідний, в першу чергу, огляд у гінеколога. Після при необхідності роблять трансвагінальне УЗД, МРТ, а також дослідження на виявлення онкомаркера СА125. Також проводять лапароскопію (дослідження тканин матки без серйозного хірургічного втручання).

Лікування

Повністю позбавитися від ендометріозу не представляється можливим, однак існує безліч способів лікування. Наприклад, може знадобитися хірургічне втручання, гормональна терапія або поєднання цих методів (в залежності від тяжкості захворювання). Зокрема, при виражених кровотечах призначається гормональна терапія, яка знижує вироблення естрогену.

Хірургічне втручання проводиться без серйозних розрізів – сучасна мікрохірургія дає можливість звести до мінімуму втручання в ваше тіло, а як наслідок, і ускладнення.

Однак на початкових стадіях ендометріоз легко піддається лікуванню, тому надзвичайно важливо при найменших ознаках відразу звертатися до лікаря. Також важливі регулярні обстеження у гінеколога і спостерігати всі зміни в роботі внутрішніх органів.

І, звичайно ж, для жіночого здоров’я дуже важливим є правильний спосіб життя: зловживання алкоголем і курінням, неправильне харчування і екологічно забруднені райони проживання істотно збільшують ризик захворювань статевої системи в цілому.

Правильне харчування сурогатної матері
Правильне харчування сурогатної матері

Для того щоб малюк нормально ріс і розвивався, сурогатна мати повинна величезну увагу приділяти своєму раціону. Правильно складений графік і меню харчування допомагають не тільки

Підготовка сурогатної матері
Підготовка сурогатної матері

Проблема безпліддя вже давно стала справжнім бичем 21 століття. Все більше і більше людей не можуть зачати дитину, і не завжди відомі причини цієї патології.