Безплідні війни

На жаль, така серйозна сімейна проблема, як безпліддя, рідко згуртовує сім’ю. Найчастіше виходить навпаки: безпліддя, що стало важким тягарем для сім’ї, призводить до конфліктів і непорозумінням навіть серед самих люблячих людей.

Рідко, але все ж виникають розбіжності в способі лікування або навіть в таких питаннях, як вибір донора для сперми чи яйцеклітини. Однак найчастіше каменем спотикання стає різне ставлення до майбутніх дітей в цілому. Зазвичай саме жінки пристрасно бажають стати матерями, і роблять для цього все можливе, не зважаючи часом з оточуючими.

Чоловіки ж, хоч і не всі, не бачать в цьому такого принципового сенсу. Так, вони теж хочуть няньчити маленьку дитину, але в питаннях лікування безпліддя зазвичай просто виконують примху дружин. І це не дивно, адже саме для жінок материнство – це не просто виховання малюка, а ще й тісний зв’язок з ним, відчуття, коли він штовхається в животі, радість від очікування, коли він народиться і багато, багато іншого.

Однак бувають і випадки, коли жінка не надто прагне статті матір’ю, швидше просто прислухається до навколишнього світу. Адже часто бути батьком – це не бажання, а необхідність, продиктована засадами суспільства і думкою оточуючих. Цілком природно, що в такому випадку радості від появи малюка можна і не чекати.

При правильному процесі виховання дівчинка ще з ранніх років звикає до того, що колись буде мамою. Це відбувається, коли вона няньчиться з ляльками, грає в «дочки-матері» та інше. Таким чином, з віком формується стійке розуміння своєї ролі матері і бажання нею бути. В кінцевому підсумку бажання стає потребою, і жінка заводить малюка.

Для сформування жінки дитина – це важлива частина її світу. Це не сенс життя або ідея-фікс, проте саме дитина дає жінці відчуття повноти життя. Але важливо, щоб дитина була метою заради мети, а не способом утримати чоловіка або заповнити порожнечу всередині себе.

Чоловіки ж в ніжному віці вбирають в себе зовсім інші установки: бути успішними, першими у всьому і визнаними суспільством. І для них бути батьком – значить отримати завершальний штрих до картини успішного в соціумі людини. Та й потім, як відомо, чоловік стає батьком тільки тоді, коли візьме в руки свого малюка і зрозуміє, що буде його завжди оберігати і любити.

На жаль, часто буває і так, що з безпліддям бореться пара, яка не надто хоче дітей, швидше за жадає отримати соціальний статус батьків, який так важливий для оточуючих. В якомусь сенсі материнство стає стереотипом: без нього люди не мислять щастя, без нього нібито не може бути повної самореалізації, а життя буде порожнім і безглуздим.

 І саме під такий тиск потрапляють жінки, нездатні з яких-небудь причин мати дітей. І часто просто не можуть відрізнити власне бажання мати дітей від нав’язаного суспільством стереотипу.

Тим часом, щоб боротися з безпліддям, важливо знати, за що саме ви боретеся. Якщо це просто питання здоров’я, то хорошого обстеження буде досить, щоб перевірити ваш організм і виправити те, що неправильно працює. Якщо ж ви збираєтеся лікуватися, щоб завести дитину для підтвердження соціального статусу, лікування цілком може пройти марно. А ось якщо ви дійсно хочете свою дитину і мрієте про можливість народити, то і шансів на успіх у вас куди більше.

Те ж саме стосується і чоловіків, вони не менше схильні до стереотипів. При цьому чоловіки далеко не завжди так вже завзято прагнуть ставати батьками, як жінки. Вони бояться подорослішати, не бажають брати на себе таку серйозну відповідальність на все життя або просто бояться бути поганими батьками.

Розбіжності в питанні дітей можуть говорити саме про те, що ваша друга половинка ставиться до наявності дітей дещо не так, як ви. І процес лікування безпліддя, який стає серйозним стресовим фактором, дуже швидко проявляє відносини між подружжям.

І з одного боку, це може стати причиною вашого розриву, якщо ви не навчитеся один одному довіряти і розуміти. А з іншого – пройдений важкий шлях тільки згуртує вас, допоможе зрозуміти один одного і зміцнить сім’ю.

 

Що робити, якщо погляди не збігаються?

Важливо, на якому саме етапі лікування сталося зіткнення інтересів. Кожен окремий випадок унікальний, хтось справляється з проблемами сам, а комусь може знадобитися допомога професійного психолога.

В цілому, найважливіше зрозуміти, навіщо ви хочете дітей: щоб присвятити їм всього себе або для того, щоб від вас відстало суспільство? Або, може, хочете утримати поруч другу половинку?

Далі потрібно вислухати кохану людину, навіть якщо його думка сильно відрізняється від вашого. Можливо, ваша друга половинка зовсім і не хоче дітей? Якщо ви бажаєте їх пристрасно, то це серйозна проблема. Але якщо інша людина заради вас заведе дитину, якого не буде ні любити, ні виховувати, це буде ще гірше.

Якщо зіткнення стосуються тільки самого процесу лікування, їх потрібно докладно обговорити. Наприклад, почекати, перш ніж вдаватися до ЕКЗ, але обов’язково встановити точну дату, коли ви будете готові точно вирішити це питання.

Найважливіше – це розуміння в сім’ї, щоб ви прислухалися один до одного, і тоді ваше сімейне щастя буде повним, навіть якщо у вас не буде дітей.

Правильне харчування сурогатної матері
Правильне харчування сурогатної матері

Для того щоб малюк нормально ріс і розвивався, сурогатна мати повинна величезну увагу приділяти своєму раціону. Правильно складений графік і меню харчування допомагають не тільки

Підготовка сурогатної матері
Підготовка сурогатної матері

Проблема безпліддя вже давно стала справжнім бичем 21 століття. Все більше і більше людей не можуть зачати дитину, і не завжди відомі причини цієї патології.