Безпліддя - причини

У сучасному світі одна з найважливіших проблем – це демографічна криза, і пов’язана вона не тільки з небажанням дорослих людей мати повноцінну сім’ю. Деякі пари не можуть цього зробити, і діагноз для них один – безпліддя.

Безпліддя може мати основу як психологічну, так і фізіологічну – від постійних стресів до серйозних проблем зі здоров’ям у подружжя.

Безпліддя, строго кажучи, це нездатність двох зрілих людей зачати дитину протягом року активного статевого життя без використання будь-яких засобів контрацепції.

Медики поділяють безпліддя на первинне і вторинне. Первинне – це нездатність зачати першу в житті жінки дитину, а вторинне – це нездатність до запліднення, за умови, що вже була як мінімум одна вагітність (навіть якщо вона закінчилася викиднем).

Причин розвитку безпліддя у обох статей безліч – це постійний стрес, погана екологія, низька якість продуктів, шкідливі звички та багато іншого. Але серйозних підстав для того, щоб одному з пари поставили діагноз «безпліддя», всього п’ять:

  • – Проблеми зі спермою – мала концентрація або низька рухливість сперматозоїдів.
  • – Порушення циклу овуляції (дозрівання яйцеклітини).
  • – Непрохідність маткових або фаллопієвих труб.
  • – Патології матки – деформація, вроджені дефекти, рубці після абортів або запалення ендометрію.
  • – Несумісність імунних систем, коли організм жінки атакує сперматозоїди як чужорідні і ворожі клітини.

 

Чи впливає вік пари на здатність до зачаття?

На це до сих пір немає однозначної відповіді, адже деякі жінки здатні народжувати і в 60 років, а для деяких це стає проблемою ще в 20. Те ж саме стосується і чоловіків, так що складно відповісти точно на це питання. Одне можна сказати з упевненістю – сучасна медицина володіє широким спектром методів, які допоможуть зачати незалежно від віку.

Правильне харчування сурогатної матері
Правильне харчування сурогатної матері

Для того щоб малюк нормально ріс і розвивався, сурогатна мати повинна величезну увагу приділяти своєму раціону. Правильно складений графік і меню харчування допомагають не тільки

Підготовка сурогатної матері
Підготовка сурогатної матері

Проблема безпліддя вже давно стала справжнім бичем 21 століття. Все більше і більше людей не можуть зачати дитину, і не завжди відомі причини цієї патології.