Безпліддя і стрес

Вплив стресових ситуацій, перевтоми і нервового виснаження не слід недооцінювати. Кожен, хто стикався з серйозними проблемами на тлі стресу, знає, як стрімко і болісно він відбивається на здоров’ї. Симптоми і захворювання у кожного свої – але найчастіше на тлі стресу страждають рівень гормонів, травна система і, власне, нерви.

Крім того, постійні зриви ведуть до неможливості нормально спати, збою в режимі харчування (через зниклий або надмірний апетит), порушень в обміні речовин. Більш того – лікарі стверджують, що постійні стресові ситуації можуть стати причиною передчасного клімаксу.

 

Безпліддя як одна з найсерйозніших проблем сучасного суспільства

Демографічна криза стала такою серйозною проблемою не тільки через небажання людей мати дітей або заводити більше однієї дитини. Серйозну проблему представляє і безпліддя, яке діагностують все більшій кількості подружніх пар з кожним роком. Складно однозначно сказати, що стає його причиною, однак стресові ситуації, важка робота і постійний тиск соціуму точно не сприяють хорошому репродуктивного здоров’я (як, втім, і здоров’ю в цілому).

Жінки, які поставили перед собою завдання не відставати від чоловіків в кар’єрній гонці, все більше питань беруть на себе, працюють практично без відпочинку і часто не встигають навіть нормально пообідати, не кажучи вже про сон і здорове дозвілля. Багато ділових жінок звертаються до гінекологів з проблемами в менструальному циклі, чиї порушення повинні вас насторожити – можливо, це перший сигнал до того, що вам потрібно зробити перерву, інакше робота може зашкодити вашому сімейному щастю.

Якщо не змінити спосіб життя (або не навчитися простіше ставитися до неприємностей), то стрес, втома і недосипання будуть накопичуватися рок за роком, і проблеми зі здоров’ям теж будуть наростати як снігова куля. Лавину може викликати що завгодно, і одного разу ви можете почути жахливий для кожної людини діагноз – «безпліддя». Це відбувається через порушення гормонального фону на базі постійного стресу, важкої роботи і / або непомірних фізичних навантажень.

 

Чому стрес заважає завагітніти?

Організм реагує на будь-які подію у вашому житті виробленням специфічних гормонів – своїх для кожного окремого випадку. Коли ви хвилюєтесь, виходите з себе і занадто багато працюєте, ваш організм починає виробляти пролактин – гормон, який негативно впливає на здатність яйцеклітини до дозрівання, а отже, заважає нормальному перебігу овуляції. Крім того, цей гормон заважає нормальному розвитку ендометрія (внутрішнього вистилання матки), через що сильно зменшується шанс успішного прикріплення яйцеклітини до матки.

Серйозне емоційне напруження проявляється ще в одному – в різких скорочень м’язів, їх напрузі без вашої на те волі. Якщо ви відчували хоч раз серйозний стрес, то помічали, як сильно скорочуються м’язи всього тіла у відповідь на ваші емоції. Можливо, це не завжди буде помітно, але на кожен ваш нервовий порив реагують ваші м’язи, стаючи на якийсь час «кам’яними». Проблема в тому, що це стосується не тільки м’язів на корпусі тіла, але і внутрішніх органів – так само, як м’язи на руках і ногах, скорочуються і м’язи матки. Все це ніяк не сприяє нормальному зачаттю і може стати причиною спазму маткових труб.

 

Чоловіки, стрес і зачаття

Не варто думати, що стрес так серйозно впливає тільки на представниць прекрасної статі. Чоловіки схильні до постійних напружених ситуацій анітрохи не менше, і на їх здоров’ї це теж позначається. В першу чергу, це так само стосується гормонів, через які чоловіки часто втрачають здатність до проведення нормального статевого акту. А різке напруження м’язів у відповідь на викид адреналіну в кров порушує якість сперми і призводить до проблем з еякуляцією.

 

Не вдався протокол ЕКЗ? Можливо, винен стрес?

Навіть якщо ваше безпліддя має чисто фізіологічну природу (наприклад, непрохідність маткових труб – досить поширений випадок), ЕКЗ може закінчитися невдачею саме через ваші переживання, надії й болісні страхи, пов’язані з цим. Проблема в тому, що лікар просто зобов’язаний вам сказати, як мало жінок отримують довгоочікувану дитину з першої спроби, і це призводить до величезних переживань, метань і думок про те, що з першого разу все одно нічого не вийде. Природно, що це все стає серйозною перешкодою на шляху до вашого сімейного щастя.

 

Як боротися зі стресом?

Цілком природно, що, прийнявши рішення завести дитину, не кожен може дозволити собі розкіш повністю виключити з життя головне джерело стресу (зазвичай це робота), і почати нове життя, повну спокою і гармонії. Але безумовно кожен може приділяти більше увагу тому, що йому подобається і приносить задоволення.

А щоб позбутися накопиченого за робочий день стресу, можна використовувати такі прості і продуктивні методи, як йога і медитація або будь-який інший вид терапії. Щось на свій смак нескладно знайти в будь-якому місті, адже попит породжує пропозицію, а людей, які страждають від постійного нервового напруження, в мегаполісах величезна кількість.

Давайте відпочинок і вашому тілу, і розуму – відвідуйте масажні салони, постарайтеся спати не менше 8 годин і частіше здійснювати розмірені, спокійні прогулянки на природі – хоча б в найближчому парку. Кар’єрна гонка – це, безумовно, важливо для якості життя, однак втрачене одного разу здоров’я вам ніхто не поверне. Тим більше, що буде страшенно прикро, якщо все зароблені гроші потім доведеться витрачати на лікування безпліддя, викликаного стресом.

Правильне харчування сурогатної матері
Правильне харчування сурогатної матері

Для того щоб малюк нормально ріс і розвивався, сурогатна мати повинна величезну увагу приділяти своєму раціону. Правильно складений графік і меню харчування допомагають не тільки

Підготовка сурогатної матері
Підготовка сурогатної матері

Проблема безпліддя вже давно стала справжнім бичем 21 століття. Все більше і більше людей не можуть зачати дитину, і не завжди відомі причини цієї патології.