Безпліддя і Секс

Численні невдалі спроби зачати дитину часто ставлять пари на грань відносин і призводять до нервових зривів, психологічних проблем аж до серйозної депресії. Але якщо з депресією ще можна впоратися, проконсультувавшись у психолога, то проблеми в інтимних відносинах часто ретельно приховуються і залишаються невирішеними навіть після того, як пара налагодить стосунки. А адже це просто необхідно, інакше який сенс лікуватися від безпліддя?

Майже кожна пара, багато років воює з безпліддям, має скаргу на якість сексуального життя, яка впала якраз після того, як їм поставили діагноз. Це, з одного боку, може здатися дивним – адже раніше вони абсолютно вільно і щасливо займалися сексом, навіть не замислюючись про зачаття. Однак як тільки пара усвідомлює, що вони не зможуть стати батьками, бажання ту ж кудись зникає, а саме заняття сексом здається безглуздим, незважаючи на те задоволення, яке воно приносить. Чому ж так відбувається?

Неможливість мати дитину, коли ви хочете ії мати, може викликати жорстоке розчарування. Ми завжди падаємо духом, коли не отримуємо бажане, але, коли справа стосується малюка, ця образа особливо відчутна. Адже мільйони пар не відчувають з цим ніяких проблем, а ось у вас чомусь зачати не виходить. Звичайно ж, з такими емоціями стає складно радіти життю, а ще складніше – радіти сексу, адже це ще раз нагадує вам про те, що дитини у вас немає.

Однак для зачаття дуже важливо регулярно займатися сексом. Ніяке лікування і ніякі старання не принесуть плодів, якщо ви будете просто мріяти про дитину, чи не так? Ще більш безглуздо використовувати досягнення науки (наприклад, ЕКО), якщо у вас є шанс зачати природним шляхом.

Часто пари стикаються не тільки з деяким ступенем відрази до сексу через неможливість отримати таким шляхом бажаної дитини, але і з різким падінням лібідо (по відношенню один до одного або в цілому). Крім того, багато хто звинувачує партнера в невдалих спробах (нехай навіть несвідомо), звинувачують самі себе і без кінця шукають відповідь на питання – «чому?». Це призводить до замкнутості в собі, депресії і неминучого холоду в стосунках. Звичайно, не всі пари переживають неможливість зачати дитину саме таким чином, але багато хто стикається з серйозними проблемами в стосунках. Це не катастрофа, головне – не доводити ситуацію до моменту, коли ваше спільне бажання щастя призведе до краху сім’ї.

Не потрібно боятися звернутися за допомогою, якщо ви цього потребуєте. В кінцевому підсумку, ви проходили безліч оглядів, довіряючи лікарям ваше тіло, щоб стати щасливішими – так чому б не спробувати звернутися до ще одного фахівця? Сімейний психолог допоможе вам зберегти шлюб, направити вашу енергію в потрібне русло – не на руйнацію самих себе і своїх відносин, а на спільну боротьбу з труднощами, яка згуртує вас ще більше.

 

Коли займатися сексом?

У жінки овуляція відбувається 1 раз на місяць, і цей час по праву вважається найкращим для зачаття. Але це зовсім не означає, що ви повинні займатися сексом як тяжкою повинністю і рахувати дні, коли це доведеться робити! «Доведеться» – чи не так, звучить жахливо? Вам необхідно зберігати близькість, і займатися сексом тоді, коли ви хочете, а не коли шанс зачати найвище. Крім того, слід враховувати той факт, що не обов’язково саме овуляція буде тим самим щасливим днем зачаття, а тривале утримання сильно шкодить якості чоловічої сперми. І, звичайно ж, воно шкодить вашому настрою, самопочуття та відносин в цілому.

Деякі пари, навпаки, прагнуть займатися сексом якомога частіше, в надії, що це підвищить шанс зачати. Але в підсумку виходить навпаки – емоційне напруження, пов’язане з тим, що близькість стала обов’язковою тяжкою працею, сильно знижують як бажання, так і вашу здатність отримати бажане. Не варто розписувати секс за графіком, це може серйозно зіпсувати вам життя.

Протипоказань до сексу в період лікування безпліддя не так вже й багато – в основному це стосується випадку, коли необхідно оперативне втручання, яке призупинить ваше сексуальне життя.

Всі інші тонкощі і нюанси (наприклад, необхідність не займатися сексом кілька днів в рамках протоколу ЕКЗ) вам неодмінно пояснить ваш лікуючий лікар з усіма подробицями і причинами.

У будь-якому випадку, вам важливо залишатися близькими і люблячими людьми, адже ваш малюк повинен народитися в сім’ї, де батьки тепло і трепетно ставляться один до одного – тільки так ваша дитина буде щаслива. А вона у вас обов’язково буде, головне – не опускайте руки.

Правильне харчування сурогатної матері
Правильне харчування сурогатної матері

Для того щоб малюк нормально ріс і розвивався, сурогатна мати повинна величезну увагу приділяти своєму раціону. Правильно складений графік і меню харчування допомагають не тільки

Підготовка сурогатної матері
Підготовка сурогатної матері

Проблема безпліддя вже давно стала справжнім бичем 21 століття. Все більше і більше людей не можуть зачати дитину, і не завжди відомі причини цієї патології.