Багатоводдя при вагітності

Якщо ви стали помічати, що малюк рухається не так активно, як раніше, або чуєте в животі виразне булькання – можливо, це ознака многоводдя. Многоводдям називається ситуація, в якій кількість навколоплідних вод серйозно перевищує норму. У такому випадку потрібно термінове обстеження у лікаря, який курирує вагітність. Якщо навколоплідних вод дійсно багато, обстеження це покаже (матка буде напруженою).

Чому так відбувається?

Багатоводдя – це не ознака того, що ви споживаєте дуже багато рідини (хоча її кількість доведеться обмежити). Його причинами можуть бути інфекції, діабет, несумісність резус-факторів або багатоплідна вагітність. Завдання лікарів – зробити так, щоб вагітність пройшла без наслідків.

Як ви себе почуваєте при багатоводді

Може турбувати тяжкість внизу живота і блювання, спричинені занадто збільшеною маткою. Часто багатоводдя супроводжується набряками і безліччю розтяжок, які доставляють психологічний дискомфорт. Іноді може виявлятися біль в низу живота, пов’язана зі здавленням внутрішніх органів всередині вашого організму.

А як же дитина?

Оцінка стану дитини ускладнюється якраз через багатоводдя. Все залежить від того, коли воно проявилося. На ранніх стадіях багатоводдя небезпечно для нормального розвитку нервової системи малюка і травного тракту, який формується.

Лікування

Лікування призначається лікарем, найчастіше вагітну поміщають в лікарню під спостереження медиків. Препарати, що стимулюють сечовипускання і інші способи регуляції многоводдя вам пропише лікар. За дитиною в такий період необхідно регулярне спостереження, щоб уникнути проблем у розвитку плоду.

Якщо є необхідність, можуть бути проведені дострокові пологи для збереження здоров’я малюка.

Правильне харчування сурогатної матері
Правильне харчування сурогатної матері

Для того щоб малюк нормально ріс і розвивався, сурогатна мати повинна величезну увагу приділяти своєму раціону. Правильно складений графік і меню харчування допомагають не тільки

Підготовка сурогатної матері
Підготовка сурогатної матері

Проблема безпліддя вже давно стала справжнім бичем 21 століття. Все більше і більше людей не можуть зачати дитину, і не завжди відомі причини цієї патології.