5 речей, яких ви не знали про сурогатне материнство

Останнім часом таке явище, як сурогатне материнство, вже нікого не дивує. Воно постійно на слуху, але мало хто точно розбирається в тому, що ж це таке – сурогатне материнство.

Всупереч поширеній думці, сурогатне материнство мало чим пов’язано з донорством сперми і точно не має відношення до усиновлення дітей. Сурогатна мати не віддає рідну дитину в чужі руки, вона просто допомагає її виносити, виступаючи в ролі інкубатора. Це необхідно, якщо в парі з якоїсь причини жінка не може завагітніти, виносити чи народити малюка. Такі випадки рідкісні, але все ж таки зустрічаються.

Тоді їм на допомогу і приходить сурогатна мати. Завдання цієї жінки – виносити малюка, який буде зачатий шляхом ЕКЗ. ЕКЗ, або екстракорпоральне запліднення, це штучне приміщення сперматозоїда в яйцеклітину і початкові етапи розвитку ембріона, які проходять «в пробірці».

1. Сурогатна мати – це просто посудину для малюка, вона не є його матір’ю ні в якому більше сенсі.

Для сурогатного материнства використовують генетичний матеріал батьків малюка, і сурмама не має до цього жодного відношення. У тих випадках, коли рідна мати дитини не може надати власну яйцеклітину, використовуються донорські ооцити (статеві клітини) від третьої особи, але цією особою згідно із законом не може бути сурогатна мати. Тобто сурмама виношує абсолютно чужого їй генетично дитини.

2. Суррогатних матерів вибирають по дуже жорстким критеріям.

Для того щоб стати сурогатною матір’ю, мало бути просто більш-менш здоровою. В першу чергу, від гестаційного кур’єра (офіційне звання сурмам) потрібно довести, що вона готова виносити і віддати чужу дитину, причому готова не тільки фізично, але ще і морально.

У сурогатної матері повинен бути як мінімум один свій здоровий малюк, а також ідеальна історія хвороб і спосіб життя. У неї не повинно бути шкідливих звичок, небезпечних захворювань, абортів в анамнезі, а також кесаревого розтину.

3. Не обов’язково сурмама повинна бути дуже молодою.

Вважається, що в сурогатні матері беруть тільки дуже молодих жінок. Насправді, вимоги до них не такі великі – сурмамою може бути і жінка 40 років, головне, щоб вона була повністю здорова і готова виносити малюка. Правда, в основному такі гнучкі рамки ставляться для досвідчених сурогатних мам, адже навіть в такій делікатній області люди часто вибирають досвідчених «фахівців». А без подібного досвіду найчастіше вибирають дівчат 20-30 років.

4. Для угоди знадобиться допомога кваліфікованих юристів.

Сурогатне материнство – не просто подарунок від незнайомої жінки парі, яка не може мати дітей. Існує безліч нюансів і питань, в тому числі фінансових, в процесі виношування і народження дитини. Юридично оформлений договір захищає обидві сторони, батьків – від загроз їх малюкові або спроби залишити його собі; сурогатну матір – від тиску, і обмежень у свободі прийняття рішень. Зокрема, в договорі прописується сума оплати в цілому, додаткові платежі за проблеми зі здоров’ям сурогатної матері, народження двійні і т.д.

Окремої уваги потребує процедура сурогатного материнства в кожній окремо взятій країні. Наприклад, в деяких штатах США сурогатне материнство заборонено, а в деяких дозволено тільки на некомерційній основі (безкоштовно). У деяких країнах, зокрема у Франції, Австралії, Німеччини, Норвегії – сурогатне материнство заборонено законом.

5. Сурогатне материнство не оплачується авансом

Така послуга зобов’язує батьків дитини виплачувати гестаційному кур’єру щомісяця певну суму на проживання (вказується в договорі), а також всі медичні та юридичні витрати. Після народження дитини виплачується одноразово велика сума, після чого угоду можна вважати закритою.

Правильне харчування сурогатної матері
Правильне харчування сурогатної матері

Для того щоб малюк нормально ріс і розвивався, сурогатна мати повинна величезну увагу приділяти своєму раціону. Правильно складений графік і меню харчування допомагають не тільки

Підготовка сурогатної матері
Підготовка сурогатної матері

Проблема безпліддя вже давно стала справжнім бичем 21 століття. Все більше і більше людей не можуть зачати дитину, і не завжди відомі причини цієї патології.