3D принтер для лікування безпліддя

Вчені з США взялися за дуже складну, але продуктивну ідею: вони змогли надрукувати штучний яєчник на 3D принтері. Вчені щиро вважають, що це перший крок, який в подальшому допоможе мільйонам жінок по всьому світу, які страждають від безпліддя або проблем з яєчниками. Згідно з ідеєю, штучний яєчник повинен допомогти жінкам, у яких його видалили в процесі операції або через онкологію, а також тим жінкам, у яких менопауза наступила дуже рано.

Як це було

Робота почалася з того, що вчені зробили всебічне дуже точні знімки справжніх яєчників, а вже потім почалася робота над створенням штучних. Вони друкувалися шар за шаром, таким чином, щоб максимально повторювати структуру здорового яєчника. На 3D принтері був створений із спеціального матеріалу каркас, штучна копія здорового яєчника, в який потім були поміщені незрілі яйцеклітини. Штучний яєчник був виготовлений з желатину, натурального матеріалу, який отримують з колагену, з якого складається в основному сполучна тканина всього організму.

Вперше світ дізнався про цей експеримент тоді, коли вчені опублікували дані про використання штучних яєчників на гризунах. В ході досліджень з’ясувалося, що штучні яєчники, які підсаджували самкам лабораторних мишей, відмінно приживалися, не викликали відторгнення через натуральний матеріал, з якого вони були виконані, і не викликали ніяких серйозних побічних ефектів. Після заміни рідного яєчника штучним миші цілком змогли вагітніти і народжувати малюків, які були цілком здорові. Більш того, після заміни яєчника через деякий час у гризунів прийшов в норму гормональний цикл, що говорить про безпеку цього методу.

Звичайно, ще дуже рано говорити про те, щоб застосовувати подібну технологію на людях, адже наша репродуктивна система набагато більш примхлива, ніж у гризунів. Проте, з часом цілком може бути досягнута методика, яка дозволить імплантувати жінкам штучні яєчники, і вони зможуть з їх допомогою самостійно завагітніти і народити. Крім цього, вчені впевнені, що ця методика дасть новий напрямок погляду про заміну м’яких тканин в принципі, і, можливо, дасть змогу відкрити нову сторінку в медицині.

Правильне харчування сурогатної матері
Правильне харчування сурогатної матері

Для того щоб малюк нормально ріс і розвивався, сурогатна мати повинна величезну увагу приділяти своєму раціону. Правильно складений графік і меню харчування допомагають не тільки

Підготовка сурогатної матері
Підготовка сурогатної матері

Проблема безпліддя вже давно стала справжнім бичем 21 століття. Все більше і більше людей не можуть зачати дитину, і не завжди відомі причини цієї патології.