10 порад тим, хто готується до першого циклу ЕКЗ

1. Збирайте інформацію

Попереджений – значить озброєний. Це правило діє і у випадку з ЕКЗ. Збирайте якомога більше інформації, не соромтеся задавати питання вашому лікарю, навіть якщо вони здаються вам дурними. Вас чекає дуже серйозна і відповідальна процедура, і ви маєте повне право знати, що будуть робити з вашим тілом. А для цього необхідно знати весь процес досконально, навіть якщо вам це здається дуже складним.

Звичайно, непросто ось так відразу розібратися в складному процесі ЕКЗ, особливо якщо ваші пізнання в медицині обмежуються шкільним курсом біології. Проте, це дуже важлива частина вашого лікування, адже з повним усвідомленням кожного етапу проходити їх буде куди простіше. Дізнайтеся якомога більше про сам процес запліднення – від моменту, коли сперматозоїд потрапляє в яйцеклітину, до настання щасливої ​​вагітності. Це стане гарною підмогою в боротьбі за своє сімейне щастя, адже ви будете почувати себе набагато впевненіше. Цю та багато іншої інформації можна знайти на спеціалізованих сайтах, а на форумах вам можуть дати безліч корисних порад ті жінки, які вже пройшли успішну процедуру ЕКЗ. Це стане вашим натхненням і додасть сил для боротьби за своє щастя.

Не менш важливо дізнатися детально про всі лікарські препарати, які ви будете приймати в період підготовки до процедури. Таким чином, ви зможете відповідально поставитися до цього етапу і будете добре розуміти, про що вам говорить лікар. Це ж допоможе вибудувати з медичним персоналом довірчі відносини, особливо якщо ваші лікарі будуть особисто вам пояснювати, що до чого.

2. Ретельно вибирайте клініку

Компетентність медперсоналу – дуже важливий камінчик у фундаменті успішного ЕКЗ. Не соромтеся запитувати у докторів про їх кваліфікацію, досвід, відсотку успішних процедур ЕКЗ і т.д. Якщо на консультації вам не сподобався лікар, який буде вас лікувати, можливо, вам варто пошукати іншу клініку, адже від схильності до цієї людини і ступеня довіри залежить ваш психологічний настрій, який дуже важливий для настання бажаної вагітності. Лікар повинен впевнено і точно відповідати на кожне ваше питання в тому, що стосується процесу ЕКЗ на кожному етапі, доступно пояснити, які препарати і навіщо ви будете приймати, і що станеться з вашою яйцеклітиною після того, як її вилучать.

Як же визначитися з вибором кращої клініки для ЕКО? Щоб зробити повні і правильні висновки про якість лікування в кожній з них, потрібно використовувати всі доступні джерела інформації. Поспілкуйтеся з жінками, у яких вже є діти, народжені за допомогою ЕКЗ – це надихне вас і дасть повне уявлення про рівень роботи кожної клініки. Не менш важливим є і пошук інформації в інтернеті – від перегляду сайтів клінік до прочитання відгуків, які клієнти часто на них залишають. Є кілька пунктів, на які слід звернути особливу увагу:

  • Який термін служби у клініки?
  • Чи є в ній штатний ембріолог?
  • Наскільки доступні лікарі для запису на прийом і регулярного зв’язку з ними?
  • Наскільки швидко і точно відповідає на ваші запитання персонал клініки – від рецепшен до медсестер?
  • Наскільки ввічливо і уважно до вас ставляться?
  • Чи можете ви пройти повний курс необхідних процедур в одній клініці?
  • Як багато корисної інформації містить сайт?

3. Вибирайте хорошого лікаря

Справжній фахівець не стане обдаровувати вас обіцянками швидкої вагітності, але обов’язково розповість про те, як проходять процедури, і наскільки якісним буде сервіс.

Навіть якщо це дуже затребуваний фахівець, у вас не повинно виникати проблем з тим, щоб поспілкуватися з ним. Це одна з прямих обов’язків особистого лікаря – приділяти вам достатню кількість уваги як особисто, так і по телефону.

Лікар обов’язково розповість вам про весь процес лікування, і обов’язково вислухає вашу думку про кожен етап. Досвідчений лікар ставиться до пацієнта з повагою, як до рівного партнера в непростій справі лікування, а не як до неживого предмету. Він зобов’язаний докладно відповідати на ваші запитання, як багато б їх у вас не виникало.

Лікар не стане давати вам помилкові надії щодо ефективності процедури, не стане призначати зайвих досліджень, і обов’язково ретельно опитає вас і перегляне всю історію лікування хвороби.

4. Цікавтеся

У такій справі, як планування вашої вагітності, не може бути зайвих або неправильних питань. Лікар зобов’язаний задовольнити вашу цікавість. Хоча найкраще пошукати альтернативні джерела інформації, наприклад, спілкуватися з жінками, вже народили малюка після ЕКЗ.

5. Вимагайте показати вам ембріони

Надійна і якісна клініка не стане приховувати від вас результат численних процедур – ви маєте повне право знати, що відбувається. Крім того, лікар розповість про кожен етап розвитку майбутнього малюка і про їх готовності до впровадження в матку.

6. Вимагайте все медичні висновки про пройдені аналізи і проведені процедури

Всі ці документи дуже важливі і є вашою власністю, адже мова йде про ваше здоров’я. Всі записи, які стосуються всього циклу ЕКЗ, можуть і повинні бути вами ретельно вивчені, а також ви має повне право забрати їх з собою при бажанні. Якщо ви захочете повторити спробу ЕКЗ або просто продовжити лікування в іншій клініці, всі ці дані ви маєте право і повинні забрати з собою – це позбавить іншого лікаря від необхідності збирати інформацію по крихтах, а також змушувати вас проходити всі аналізи знову.

7. Зберігайте позитивний настрій

Не кожен перенесення ембріона гарантує вагітність. Ви повинні це усвідомлювати, і зберігати рівний настрій. Завищені очікування можуть привести до жорстокого розчарування, а занижені зіпсують настрій і можуть серйозно позначитися на успішності всієї процедури. Ви повинні розуміти, що результат може бути як позитивним, так і негативним, але при цьому необхідно зберігати бадьорість духу, не забувати займатися собою і не зациклюватися на вагітності.

8. Уважно і ввічливо ставитеся до медперсоналу

Ці люди роблять все, що можуть, щоб ви отримали свого довгоочікуваного малюка. Крім того, вони роблять те, чого не може практично ніхто – дарують безплідним парам шанс стати батьками рожевощокого карапуза. Ці старання стоять поваги і визнання. Навіть якщо спроба ЕКЗ не увінчалася успіхом, це не привід зривати свою злість і гіркоту на тих, хто провів вас з такого непростого шляху. Крім того, ви повинні добре усвідомлювати, що у невдачі винні зовсім не лікарі або персонал, а сама природа, адже спочатку тільки коло 20-30% спроб ЕКЗ закінчуються вагітністю.

9. Будьте терплячі

Навіть якщо спроба ЕКЗ не вдалася, це саме по собі ще не привід змінювати клініку. Якщо вас влаштовує якість обслуговування, а також кожен етап роботи над процедурою, вам слід пройти ще один курс, але в цій же клініці. Адже навіть найкращий лікар не може зробити диво, зате досвід одного циклу може допомогти зробити запліднення більш ефективним.

Однак якщо вас не влаштовує клініка в цілому, її має сенс поміняти. Головне – не забудьте взяти з собою всі документи про пройдений цикл і результати пройдених аналізів.

10. Не бійтеся повторювати спроби

На кількість спроб, які ви можете робити, впливає безліч чинників – це фінансове становище, відносини всередині сім’ї і, звичайно ж, ваш стан здоров’я. Найголовніше – це зберігати теплі і довірчі відносини з партнером незалежно від результатів ЕКЗ. Отримайте ви бажаний результат чи ні, це не повинно зіпсувати ваші стосунки з чоловіком, адже любов і взаєморозуміння в родині – це найважливіше, що є у вас зараз, і втрачати це не можна. Тим більше, що, чим позитивніше ви обидва будете налаштовані, тим більше шансів на успіх вам дасть процедура.

Правильне харчування сурогатної матері
Правильне харчування сурогатної матері

Для того щоб малюк нормально ріс і розвивався, сурогатна мати повинна величезну увагу приділяти своєму раціону. Правильно складений графік і меню харчування допомагають не тільки

Підготовка сурогатної матері
Підготовка сурогатної матері

Проблема безпліддя вже давно стала справжнім бичем 21 століття. Все більше і більше людей не можуть зачати дитину, і не завжди відомі причини цієї патології.