Якщо ЕКЗ не вдалося

На жаль, не так багато процедур ЕКЗ вдаються, як нам того хотілося б. Однак одна і навіть більше невдач – ще не причина опускати руки. Завжди існує можливість провести другу процедуру більш ефективно, ґрунтуючись на індивідуальних реакціях організму і протіканню курсу ЕКЗ.

Щоб зробити наступні спроби більш простими і збільшити шанси на успіх, вам потрібно зберегти після протоколу таку інформацію:

 1. Повний перелік препаратів, які ви приймали до, під час і після протоколу, з їх дозуванням і точним відрізком часу, коли ви їх приймали.
 2. Аналіз про якість матки і яєчників перед протоколом, а також дані про якість ендометрія.
 3. Аналіз на нормальний гормональний рівень, а також дані на 1-3 день циклу.
 4. Кількість витягнутих яйцеклітин.
 5. Якість сперми партнера (результати аналізів) і відсоток її фертильності (здатності запліднювати).
 6. Як виглядали ембріони на 2, 3 і 5 день розвитку після запліднення.
 7. Як пройшла пункція, чи були ускладнення або серйозні наслідки.
 8. Чи спостерігалися спазми матки, що викликали серйозні болі відразу після пункції або наступні 2 дні.
 9. Чи реагувала ваша імунна система на перенесення занадто бурхливо – чи спостерігалися симптоми, схожі на грип або ангіну, з’являвся біль в суглобах і чи підвищувалася температура після перенесення на 8-12 день.
 10. Чи була взагалі проведена імплантація, або вагітність так і не наступила. Можливо, ембріони не змогли закріпитися в порожнині матки або розвинулася позаматкова вагітність.
 11. Чи були у вас незначні кровотечі перед тестом на вагітність.

Всі ці дані, зібрані в повну історію хвороби, допоможуть лікарям краще визначити причини невдачі і скорегувати процес лікування.

Чи легко виносити і віддати дитину чужим людям?
Чи легко виносити і віддати дитину?

Сурогатне материнство, яке бере свої витоки з давніх часів, сьогодні унікальна і єдина можливість для мільйонів безплідних сімей мати дітей. Гестаційне сурогатне материнство дозволено законом