Сурогатна мама та біологічні батьки

Приймаючи рішення вступити в програму сурогатного материнства, і передбачувані батьки та сурогатна мама потрапляють в потік медичних обстежень, консультацій і домовленостей. Будучи зайнятими в процесах програми, її учасники не особливо акцентуються на психологічну сторону питання. Та й складно передбачити, які відчуття будуть випробовувати учасники програми після того, як все завершиться. Тим не менш, після народження дитини, сурогатні мами іноді стикаються з певними труднощами психологічного характеру. Не оминає стороною це питання і передбачуваних батьків.

Кожен з учасників програми сурогатного материнства може відчувати свою «психологічну драму» і до цього потрібно бути готовим заздалегідь.

Безумовно, коли пара звертається за сурогатним материнством, серйозним випробуванням це може стати для жінок, як для подружжя, так і для сурогатної мами.

Спочатку програми, на першому етапі, найчастіше сурогатні мами не переживають негативних моментів і думок. У теж час передбачувані батьки також спокійні, адже вони зважилися на програму, перед тим як все дізнавшись і обдумавши.

Згідно з проведеними дослідженнями, багато сурогатних мам починають трохи переживати і хвилюватися з приводу того, в яку сім’ю потрапить дитина, чи буде йому там добре, і чи будуть його любити. Тобто сурогатна мати хоче не тільки вдало виносити малюка безплідній парі, народити його здоровим, але і деколи думає про його подальшу долю.

У тож час, генетичні батьки, можуть хвилюватися про стан здоров’я жінки, яка виношує їх дитину, щоб вона дотримувалася всіх необхідних правил і норм.

Після того, як дитина з’являється на світ, сурогатна мама може зіткнутися з такими психологічними складнощами: певна психологічна розгубленість після пологів, складності при передачі дитини його батькам, синдром «звикання» до малюка за час вагітності.

Батьки іноді бояться одного моменту – сурогатна мама відмовиться віддавати дитину. Але, такі випадки зустрічаються дуже рідко, і часто там, де закон проти цього безсилий. Якщо ж пара проводить програму в акредитованій клініці, і згідно з місцевим законодавством, то в цьому випадку проблем виникнути не може. Інакше порушники контракту понесуть покарання, згідно з буквою закону.

Але, часто сурогатні мами йдуть на таку програму, керуючись конкретною метою, тобто отримати фінансову винагороду (для своїх конкретних цілей) і допомогти бездітним людям. Ця думка, а також правильна консультація з психологом, виключають будь-які складнощі під час проведення програми.

Дуже багато випадків, коли сурогатні мами і біологічні батьки дуже тепло і позитивно один до одного ставляться, і після завершення програми розлучаються добрими друзями.

Після пологів сурогатна мати може перемикнутися на своїх рідних дітей, сім’ю, та інші особисті моменти. А думка про те, що сурмама подарувала таке щастя людям, які вже зневірилися бути батьками, допомагає уникнути негативних думок.

Важливим залишається ставлення суспільства, яке часто до сурогатного материнства ставляться негативно. Але, з часом, це думка змінюється, так сурогатне материнство стає все більш популярним.

Будь психологічні складнощі з’ясовні в даній ситуації. Але вони не глобальні і спілкування з професійним психологом легко допоможе розвіяти сумніви, у сурогатної мами і у потенційних батьків.

Якщо ЕКЗ не вдалося
Якщо ЕКЗ не вдалося

На жаль, не так багато процедур ЕКЗ вдаються, як нам того хотілося б. Однак одна і навіть більше невдач – ще не причина опускати руки.

Чи легко виносити і віддати дитину чужим людям?
Чи легко виносити і віддати дитину?

Сурогатне материнство, яке бере свої витоки з давніх часів, сьогодні унікальна і єдина можливість для мільйонів безплідних сімей мати дітей. Гестаційне сурогатне материнство дозволено законом