Поради психологів про сурогатне материнство

Теми сурогатного материнства давно і досить широко висвітлювалася в пресі і телебаченні. Мало, мабуть, залишилося людей, які не знають, хто така сурогатна мати. Та й число немовлят, народжених таким чином, зростає з кожним роком, адже це одна з небагатьох можливостей безплідним парам пізнати радість бути батьками. Вважається, що відмовитися від дитини після пологів – дуже важке рішення, та обертається серйозною психологічною травмою для сурогатної мами.

Насправді, всю вагітність у жінки є можливість консультації з психологом в клініці сурогатного материнства. Його завдання – допомогти подолати труднощі, пов’язані з виношування і народженням дитини. Сурогатна мама знає, що виношує чужу дитину, в тому числі і генетично, тому не створює з ним емоційний зв’язок для збереження власного спокою. Ось що говорить на цю тему одна з сурогатних мам, що побажала залишитися інкогніто: «Так, я його люблю, він мені приємний. Я можу погладити живіт, сказати: «Мій гарненький». Але я відчуваю, що це чужа дитина, він не мій, я розумію, що я його віддам. До того ж, коли вони народжуються, видно, що вони чужі. Мої дівчатка народжувалися маленькі, лисенького, всі троє однакові. А тут дитина народжувалася 4 кілограми, і він схожий на своїх біологічних батьків ».

Деякі негативні почуття сурогатні мами відчувають у зв’язку зі змінами гормонального фону після пологів, але це проходить в перші два тижні, коли рівень гормонів приходить в норму. Більшість сурогатних мам не відчувають емоційного дискомфорту в зв’язку з відданою дитиною. Навпаки, вони знають, що подарували якимось людям радість бути справжньою родиною, і у них з’являється час і фінансова можливість подбати про свою сім’ю.

Сурогатні мами частіше ставляться до своєї місії як до роботи, яка доставляє почуття гордості і самоповаги, адже вони допомагають людям. Крім того, за допомогою психологів центру сурогатного материнства вагітність пройде легко, а якщо потрібен буде хтось більш розуміючий – завжди можна поспілкуватися з іншими сурогатними мамами.
Ось ще одна цитата з інтерв’ю сурмами: «Я рада, що взяла участь в цій програмі, що зробила людям добро. Був випадок, коли до моєї біомами підійшла лікар пологового відділення, і сказала: «Як добре, що зараз є сурогатне материнство. Нам з чоловіком свого часу довелося усиновити дитину ». Хіба це не чудово? »

Якщо ЕКЗ не вдалося
Якщо ЕКЗ не вдалося

На жаль, не так багато процедур ЕКЗ вдаються, як нам того хотілося б. Однак одна і навіть більше невдач – ще не причина опускати руки.

Чи легко виносити і віддати дитину чужим людям?
Чи легко виносити і віддати дитину?

Сурогатне материнство, яке бере свої витоки з давніх часів, сьогодні унікальна і єдина можливість для мільйонів безплідних сімей мати дітей. Гестаційне сурогатне материнство дозволено законом