Навіщо потрібна психотерапія при ЕКЗ?

Дуже часто жінки, які довгий час не можуть завагітніти, відчувають постійну тривогу, гнітюче відчуття туги, а іноді – і відвертий страх невдачі в боротьбі за свого малюка. Через це після навіть однієї невдалої спроби ЕКЗ або просто після тривалого курсу лікування постійним супутником жінки стає стрес. Проблема полягає в тому, що цей стан заважає нормально жити і виконувати свої щоденні функції, а також ризикує перерости в важку депресію.

Помічено, що сеанси психотерапії збільшують шанси на успішне зачаття – хоча б тому, що дають сили боротися до переможного кінця. Крім того, зовсім недавно американськими вченими було введено таке поняття, як «психологічне безпліддя». Це означає, що, хоча свідомо ви боретеся за дитину, ваша підсвідомість опирається цьому, і саме з цієї причини ви не можете зачати.

Звичайно ж, цим не можна пояснити всі безпліддя, для якого немає медичних показань, однак і відкидати цю ідею не варто. Але якщо є можливість все-таки мати дітей, чому б не допомогти собі?

Якщо вам поставили діагноз «неясне безпліддя», потрібно просто зробити невелику паузу і гарненько все обдумати. Те ж саме стосується і жінок, які пройшли невдалий протокол ЕКЗ.

 

Навіщо потрібна психотерапія?

 Психотерапія спрямована на те, щоб допомогти жінці взяти себе в руки, припинити безглузду витрату власних нервів і повністю розібратися в собі. Як не дивно, мало хто повністю віддає собі звіт в кожній своїй дії і бажанні – занадто сильно діє тиск суспільства і близьких людей. Саме під час сеансів психотерапії ці бар’єри знімаються, і жінка зможе зрозуміти природу своїх страхів, свої бажання і думки.

Звичайно ж, завдання психотерапевта – не тільки впоратися з питанням материнства, але зрозуміти всі причини стресу або депресії. Їх може бути безліч: проблеми на роботі, розбіжності з другою половинкою, невдоволення собою або серйозні моральні дилеми та внутрішні конфлікти. З усім цим і допомагає впоратися психотерапевт, підтримуючи на шляху до розуміння себе і гармонії.

Не менш важлива психотерапія і при чисто фізіологічних причинах безпліддя, коли жінці відмінно відомо, чому вона не може бути матір’ю, і це її гнітить. Часто навіть поставлений діагноз і йде повним ходом процес лікування не допомагають, і проблеми накопичуються все більше і більше. В такому випадку психолог допоможе знайти нові резерви сил для боротьби за своє щастя, навіть коли здається, що їх уже зовсім немає.

Окремої уваги потребує психотерапія, яку проходять жінки до і після циклу ЕКЗ. Важливо розуміти, що не так багато спроб вдаються з першого разу, і до цього слід бути готовим, і не опускати руки. У більшості клінік ЕКЗ працюють психотерапевти з чималим досвідом роботи, які відмінно знають, яка саме потрібна допомога парі при подібному лікуванні. Вона проводиться в кілька етапів, і першим кроком мають стати сеанси, спрямовані на зняття серйозної напруги, яке переслідує всіх, хто проходить цикл ЕКЗ. Не менш важлива психотерапія і після перенесення ембріонів: тривожність, пов’язана з очікуванням, теж дає про себе знати, і не всі можуть впоратися з нею самостійно.

Найкраще проходити психотерапію ще до протоколу ЕКЗ – це допоможе позбутися від наслідків негативного досвіду попереднього лікування, яке не вдалося, раз пара зважилася на перенесення. Також психотерапія допоможе скорегувати мотивації вагітності, розібратися у власних почуттях з цього приводу і налаштуватися на потрібний лад.

Чимале значення має створення власного образу під час вагітності. Це допомагає звикнути до думки про вагітність тим жінкам, які ніколи цього не відчували. Так ви краще зрозумієте, що будете відчувати, коли в вас зародиться маленьке життя, і це окрилить вас і дасть сил на позитивний настрій протягом усього циклу ЕКЗ.

Якщо ЕКЗ не вдалося
Якщо ЕКЗ не вдалося

На жаль, не так багато процедур ЕКЗ вдаються, як нам того хотілося б. Однак одна і навіть більше невдач – ще не причина опускати руки.

Чи легко виносити і віддати дитину чужим людям?
Чи легко виносити і віддати дитину?

Сурогатне материнство, яке бере свої витоки з давніх часів, сьогодні унікальна і єдина можливість для мільйонів безплідних сімей мати дітей. Гестаційне сурогатне материнство дозволено законом