Говорити чи дитині про те, що його виносила сурогатна мати?

Сурогатне материнство – це єдиний спосіб для жінок, у яких відсутня матка або якi страждають важкими захворюваннями, отримати генетично рідну дитину. Багато сімей, які вдаються до допомоги сурогатних матерів, задаються питанням, як сказати дитині про його появу на світ і чи потрібно взагалі це робити.

Питання, однозначної відповіді на яке немає. Є сім’ї, які вважають за потрібне розповісти дитині про сурогатне материнство / донації клітин, а є й такі, хто воліє закопати цю правду далеко і назавжди. І ті й інші мають на це право і не можуть бути об’єктом звинувачень і докорів. У будь-якому випадку необхідно враховувати той момент, що рано чи пізно може знайтися «добра» сусідка, яка розповість все Вашій дитині у всіх фарбах і з урахуванням свого ставлення до даної процедури.

Найчастіше, батьки, які використовують допоміжні методи репродуктології, не особливо поширюються про це, а часом і зовсім приховують цей факт, навіть від близьких родичів. А після успішного завершення програми, і зовсім забувають про участь якоїсь сурогатної мами, і того факту, що дитина була народжена сторонньої жінкою.

Але, якщо Ви вже вирішили повідати дитині про чудотворні технологіях, за допомогою яких він з’явився на світ, робіть це правильно. Попередньо поспілкуйтеся з професійним психологом на тему того, як коректно і безболісно розповісти малюкові про його зачаття і народження. Виберіть правильні слова і манеру оповіді так, щоб дитині було все зрозуміло і цікаво. Важливо завжди пам’ятати той факт, що сурогатна мама – це лише жінка, яка виношує дитину. Генетично він з ній не буде пов’язаний. У майбутньому, малюк не матиме жодних подібностей з сурогатною мамою, ні фізичних, ні психологічних. Немає також ніякої необхідності в знайомстві дитини з жінкою, яка його виносила. Сприймайте цей факт як медичну частину. Адже породіллі само не призводять дитини до лікаря, який вів вагітність, приймав пологи і т.п. Сприймайте донорів клітин, сурогатних мам як частина медичного персоналу, який всією командою допомагає Вам здійснити заповітну мрію про здорову дитину.

Якщо ЕКЗ не вдалося
Якщо ЕКЗ не вдалося

На жаль, не так багато процедур ЕКЗ вдаються, як нам того хотілося б. Однак одна і навіть більше невдач – ще не причина опускати руки.

Чи легко виносити і віддати дитину чужим людям?
Чи легко виносити і віддати дитину?

Сурогатне материнство, яке бере свої витоки з давніх часів, сьогодні унікальна і єдина можливість для мільйонів безплідних сімей мати дітей. Гестаційне сурогатне материнство дозволено законом