Чи можна сказати, що сім'ям з дитиною, народженим від сурогатної матері, доводиться складніше, ніж звичайним сім'ям?

Так, певні складності є. Часто батьки дітей, народжених від сурогатних матерів, прагнуть представити себе суспільству як «справжніх» (у сенсі – звичайних, традиційних) батьків. Тому багато з них імітують вагітність, приховують правду від колег, близьких, а головне – від самої дитини. Часом виникає питання про те, чи говорити дитині про те, як він з’явився на світ. Це особиста справа кожної сім’ї, чи розповідати дитині всі подробиці його появи на світ, але в кожному разі, у нього є на це право. Деякі складнощі можуть виникати у зв’язку з тим, що мати не виношувала малюка 9 місяців і не народжувала його самостійно.

Тому у неї може не бути тих відчуттів і почуттів, які часто відчувають породіллі. Але, всі ці проблеми вирішуються за допомогою спілкування з фахівцями, психологами, відвідування спеціальних занять, ну і, звичайно ж, власного позитивного настрою.

Якщо ЕКЗ не вдалося
Якщо ЕКЗ не вдалося

На жаль, не так багато процедур ЕКЗ вдаються, як нам того хотілося б. Однак одна і навіть більше невдач – ще не причина опускати руки.

Чи легко виносити і віддати дитину чужим людям?
Чи легко виносити і віддати дитину?

Сурогатне материнство, яке бере свої витоки з давніх часів, сьогодні унікальна і єдина можливість для мільйонів безплідних сімей мати дітей. Гестаційне сурогатне материнство дозволено законом