Якість ендометрію і його зв'язок з штучним заплідненням

На успішність екстракорпорального запліднення впливає безліч факторів, в першу чергу це здоров’я репродуктивної системи у партнерів. Зокрема, дуже важливе значення має якість ендометрія, тобто внутрішній вистилки матки. Саме від його якості залежить, наскільки успішним буде закріплення заплідненої яйцеклітини в порожнині матки, а також подальший розвиток. Саме з недостатньою якістю ендометрія часто пов’язують випадки викиднів.

Якість ендометрію виявляється дуже просто, достатньо провести ультразвукове дослідження. Ендометрієм високої якості вважаються такий, який має кілька шарів, а також товщину не менше 9 міліметрів. Безумовно, його менша товщина не означає, що жінка не зможе зачати і виносити дитину, адже ЕКЗ часто проводиться для пацієнток, у яких товщина ендометрію становить не більше 6 міліметрів. Проте, згідно зі статистикою, якість ендометрія має величезний вплив на успішну вагітність. Це означає, що, якщо ендометрій пацієнтки занадто тонкий, репродуктолог обов’язково зверне увагу на цю проблему і виправить її.

Занадто тонкий ендометрій буває з різних причин. Ось деякі з них:

Гормональний дисбаланс

Саме недостатньою якістю і товщиною ендометрія часто проявляється недолік жіночого статевого гормону, або естрогену. Ця проблема вирішується застосуванням спеціальних гормональних препаратів, які повинен призначати тільки репродуктолог, і тільки після широкого спектра обстеження. Зазвичай це таблетки або ін’єкції, які необхідно приймати або проводити регулярно, до тих пір, поки гормональний рівень не прийде в норму, а якість ендометрія не покращиться.

Поганий кровообіг

Ще одна поширена причина низької якості ендометрія – це недостатній кровообіг в тазу. Це буває пов’язано з дуже вузькими судинами або іншими проблемами кровоносної системи, які легко виявляються за допомогою УЗД. Особливо важливо для якості ендометрія мати здорову маткову артерію, адже саме з її допомогою він отримує основне харчування.

Іноді проблема поганого кровообігу пов’язана з тим, що кров жінки занадто швидко згортається, тим самим вона стає занадто в’язкою, щоб вступати до дрібних вен і капілярів. В такому випадку необхідне повне обстеження крові, щоб виявити причину підвищеного згортання. Іноді це пов’язано з порушенням в роботі імунної системи. У будь-якому випадку, ця проблема теж вирішувана за допомогою спеціальних медикаментів під чуйним наглядом лікарів.

Запалення

Ще одна часта причина низької якості ендометрія – це його запалення. Зазвичай це є наслідком якоїсь інфекції, зокрема, інфекцій, що передаються статевим шляхом. В цьому випадку діагностувати проблему точно можна тільки використовуючи невелику кількість ендометрія, який вилучається з тіла жінка за допомогою біопсії. Велика частина подібних запалення лікується за допомогою антибіотиків. Якщо репродуктолог зможе дізнатися, яка саме інфекція призвела до низької якості ендометрія, це дозволяє призначити найбільш адекватне лікування, яке допоможе швидко і ефективно.

Хронічні запалення репродуктивної системи або інші пошкодження

В тому числі, іноді після пологів у жінок починає розвиватися ендометрит (інфекція статевих органів). Крім того, через аборт в порожнині матки може залишитися серйозний рубець, який буде заважати ембріону прикріпитися до порожнини матки.

Правильне харчування сурогатної матері
Правильне харчування сурогатної матері

Для того щоб малюк нормально ріс і розвивався, сурогатна мати повинна величезну увагу приділяти своєму раціону. Правильно складений графік і меню харчування допомагають не тільки

Підготовка сурогатної матері
Підготовка сурогатної матері

Проблема безпліддя вже давно стала справжнім бичем 21 століття. Все більше і більше людей не можуть зачати дитину, і не завжди відомі причини цієї патології.