Як знайти сили на боротьбу з безпліддям

На жаль, погані речі іноді трапляються з хорошими людьми. Дуже часто у безплідних пар виникає питання: чому ми, чому все так несправедливо?

У кожної людини своє розуміння ідеального життя, але в основному правила все ті ж: ми всі хочемо здобути освіту, побудувати успішну кар’єру і, звичайно ж, створити повноцінну сім’ю з дитиною. Така картина майбутнього здається настільки природною, що, коли виникають серйозні проблеми із зачаттям дитини, спочатку стає складно в це повірити. Через це виникають проблеми з подоланням такої проблеми, як безпліддя. В першу чергу, лікування безпліддя вимагає величезної кількості часу і сил, які іноді буває складно знайти.

З безпліддям буває складно впоратися в тому числі і тому, що жінки замість того, щоб просто поставитися до цього як до медичної проблеми, вважають це в першу чергу серйозною особистою проблемою, рідко розповідають про це друзям або навіть рідним. В результаті жінка залишається без моральної підтримки, яка так необхідна під час лікування безпліддя. На жаль, складність полягає в тому, що безпліддя вимагає від жінки здавати безліч аналізів, пити гормони, все це в кінцевому підсумку позбавляє жінку контролю над власним тілом. Саме в цьому і полягає основна психологічна проблема безпліддя.

Тривале лікування безпліддя також несе серйозні фінансові втрати, багато жінок змушені звільнитися з роботи, оскільки вони бояться, що саме пов’язаний з роботою стрес не дає їм зачати. На жаль, в результаті часто виходить навпаки: жінка занадто сильно зосереджується на своїй проблемі, від якої могла б відволікатися за допомогою роботи. Численні форуми, на яких спілкуються жінки, які страждають від безпліддя, дають кілька цінних порад про те, як впоратися з цією проблемою.

Пам’ятати, що буває і гірше

Досить поглянути на людей, яким пощастило куди менше, ніж вам, і ви зможете якщо не змиритися з безпліддям, то щонайменше радіти тому, що у вас вже є. Ми всі звикли, що потрібно прагнути до кращого, досягати успіху, багатства і так далі. Однак іноді варто озирнутися і подивитися на людей, у яких немає того, що є у вас. Справа не в тому, що ви не маєте права сумувати тільки тому, що є хтось нещасніший, ніж ви. Справа в тому, що коли ви співчуваєте чужій проблемі, то ваша власна проблема починає здаватися вам набагато простішою. Можливо, якщо ви простягнете комусь руку допомоги, хто потребує цього більше, ніж ви, ваше життя стане набагато легше. Таким чином ви знайдете сили на новий виток боротьби з безпліддям.

Будьте щасливі

Кожен з нас мріє бути щасливим, але більшість людей шукають щастя ззовні: в хорошій кар’єрі, особистому успіху. Однак насправді зовнішні обставини не мають відношення до нашого особистого щастя. Напевно, це знайоме всім: нам здається, що якийсь об’єкт або події можуть зробити нас щасливими. Наприклад, якщо ви мрієте про машину, вам здається, що як тільки вона у вас з’явиться, ви тут же станете щасливі. Однак, коли вона насправді з’являється у вас, в житті насправді нічого не змінюється, хіба що подорожі стають більш комфортними. В результаті ми раз по раз шукаємо щастя десь ззовні, замість того, щоб звернутися до самого себе, і зрозуміти, що ви вже щасливі. Питання тільки в тому, на що ви більше звертаєте уваги: ​​на свої страждання або на своє особисте щастя. Якщо ви вже відчуваєте себе щасливим, то боротьба з безпліддям буде складною, однак не зіпсує вам життя і не позбавить вас останніх сил.

Як би це не звучало, необхідно перестати турбуватися про ті речі, які ви не можете змінити прямо зараз. Почніть з того, що налаштуйте себе на хвилю позитиву. Це буває дуже складно, і часто для цього необхідна допомога професійного психолога, проте результат дійсно вартий того.

Допомога іншим

Всім нам час від часу потрібна стороння допомога, підтримка. Особливо це стосується випадків безпліддя, коли ви проходите довгий курс лікування або ЕКЗ. Кожному з нас потрібна людина, яка буде здатний вислухати, плече, на яке можна спертися. Дуже важливо пам’ятати, що ви не самотні. Багато людей, які зіткнулися з проблемою безпліддя, розуміють, наскільки важливо допомагати іншим і самому приймати допомогу. Для цього відмінно підходить спілкування з парами, які зіткнулися з такими ж проблемами, як і у вас. Не обов’язково особисте спілкування: в інтернеті є багато блогів і форумів, де люди, які зіткнулися з проблемою безпліддя, діляться особистим досвідом, допомагають один одному пережити цей період життя. Там ви зможете вислуховувати інших людей, знайти моральну підтримку для себе, дізнатися багато нового і вислухати багато корисних порад. Це дійсно здатно зробити вас трохи щасливішими: в першу чергу, ви побачите, що проблема безпліддя – це ще не кінець.

На форумах ви знайдете безліч жінок, які лікувалися від безпліддя довгі роки, а тепер радіють, виховуючи своїх малюків. Це дає надію, допомагає заспокоїтися, зробить вас трохи щасливіше.

Що нас не вбиває, то робить нас сильніше

Ця знаменита фраза Ніцше дійсно має основу під собою. Рішення проблеми з безпліддям допоможе вам стати більш чуйним і розуміючим по відношенню до оточуючих людей, навчить протягувати руку допомоги і приймати цю допомогу тоді, коли вона потрібна. Крім того, всі наступні випробування і проблеми будуть сприйматися вами як щось просте і тимчасове, в порівнянні з тим, як ви вирішуєте дійсно серйозні проблеми.

Те, як ви ставитеся до необхідності боротися, в кінцевому підсумку визначає вашу особистість. Безпліддя і подальше лікування навчить вас бути сильніше, розкриє в вас потенціал і сили, про які ви не підозрювали.

Будьте зайняті

Багато жінок, коли їм ставлять діагноз безпліддя, намагаються кинути все і зайнятися тільки лікуванням. Це неправильне рішення, в першу чергу тому, що таким чином ви будете концентруватися тільки на одній проблемі, жити і думати тільки про одне. Безумовно, лікування від безпліддя вимагає не тільки сил, але і часу, яке іноді складно знайти, якщо ви працюєте. Однак жінки, які пережили лікування від безпліддя, настійно не рекомендують кидати роботу і занурюватися з головою в лікування.

Залиште щось, що буде вас по-справжньому займати: це може бути робота, якщо ви дійсно її любите, улюблене хобі, навіть благодійність. Якщо ви дійсно любите свою роботу, вона приносить вам почуття задоволення, не відмовляйтеся від неї, просто спробуйте знайти час, домовитися з начальством, щоб ви могли проходити курс лікування і при цьому працювати. Якщо ви дуже любите дітей, і сильно страждає через те, що не можете їх мати, направте свої сили на чужих дітей: наприклад, організуйте у себе вдома невеликий дитячий сад, спілкуйтеся з дітьми. Якщо ж ви боїтеся, що це може заподіяти вам серйозну біль, допоможіть дітям інакше: наприклад, беріть участь в благодійних акціях для хворих дітей, простягаючи руку допомоги. Якщо ви дійсно любите дітей, допоможіть їм, і це зробить вас набагато щасливіше.

Не відмовляйтеся від професійної допомоги

У проблеми безпліддя є дві складові: медична та психологічна. Адже вам не приходить в голову лікуватися від безпліддя самостійно, вірно? Те ж саме можна сказати і про психологічну сторону питання: багато жінок відмовляються звертатися до психолога, вважаючи, що це потрібно робити тільки в самих крайніх випадках. Насправді робота психолога полягає в тому, щоб як раз допомогти вам пережити важкі дні, знайти в собі сили на подальшу боротьбу, навчитися цінувати те, що ви вже маєте. Часто безпліддя стає дуже серйозним ударом, який руйнує розуміння всього світу, ви перестаєте отримувати задоволення від життя, не знаєте його цінності. Завдання психолога – повернути вам радість від життя, навчити вас розуміти, що ви вже щасливі. Не потрібно боятися цієї допомоги, оскільки психолог дійсно допоможе вам розібратися в собі. Звичайно, з часом ви зробите це самі, проте це займає місяці, а іноді і роки, в той час як за допомогою психолога ви можете розібратися в собі набагато швидше, що зробить вас більш конструктивним, і ви направите свої сили на те, чого вони дійсно варті.

Правильне харчування сурогатної матері
Правильне харчування сурогатної матері

Для того щоб малюк нормально ріс і розвивався, сурогатна мати повинна величезну увагу приділяти своєму раціону. Правильно складений графік і меню харчування допомагають не тільки

Підготовка сурогатної матері
Підготовка сурогатної матері

Проблема безпліддя вже давно стала справжнім бичем 21 століття. Все більше і більше людей не можуть зачати дитину, і не завжди відомі причини цієї патології.