Як збільшити шанси на успіх ЕКЗ?

Відсоток успішних вагітностей, здійснюваних за допомогою ЕКЗ, досить високий – вище, ніж природним шляхом. Тим не менш, складність і висока вартість процедури підштовхують медиків до пошуку все нових поліпшень методу зачаття «в пробірці». Безумовно, успіх залежить від безлічі факторів, включаючи вік матері, стан здоров’я батька і поставлений лікарями діагноз, однак існує ряд методів, що дозволяють підвищити вірогідність успішної процедури.

  1. Перенесення ембріона на 5-6 день розвитку. На даний момент найчастіше переносять зародок на третій день, однак провідні вчені небезпідставно вважають, що трохи більший його вік – оптимальне рішення для спроби ЕКЗ. Це пов’язано з тим, що бластоцист (5-денний ембріон) збільшує шанс імплантації в матку в 2 рази. Крім того, бластоцист зменшує ризик позаматкових і завмерлих вагітностей.
  2. ICSI (Intra Cytoplasmic Sperm Injection) – введення сперматозоїда в цитоплазму ооцита. Процедура підходить для випадків, коли виявлені проблеми зі спермою. Вона полягає у виборі самих сильних і здорових сперматозоїдів, які вводяться безпосередньо в цитоплазму – таким чином, кожна отримана яйцеклітина буде запліднена.
  3. Хетчинг. Ембріон у віці 1 тижня повинен прикріпитися до стінки матки. Для цього він долає свою природну оболонку, але іноді вона виявляється занадто щільною, і ембріон не може самостійно її подолати. Найчастіше це пов’язано з віком жінки – чим старше майбутня мама, тим щільніше оболонка. У таких випадках приходить на допомогу лазерний хетчинг – за допомогою лазера стоншуються стінки оболонки, щоб допомогти зародку звільнитися.

Саме ці процедури в основному складають так званий «повний пакет» обслуговування в спеціалізованих клініках. Вони дійсно дають результат, і в поєднанні з медикаментами підвищують шанс успішної вагітності до 80%

Правильне харчування сурогатної матері
Правильне харчування сурогатної матері

Для того щоб малюк нормально ріс і розвивався, сурогатна мати повинна величезну увагу приділяти своєму раціону. Правильно складений графік і меню харчування допомагають не тільки

Підготовка сурогатної матері
Підготовка сурогатної матері

Проблема безпліддя вже давно стала справжнім бичем 21 століття. Все більше і більше людей не можуть зачати дитину, і не завжди відомі причини цієї патології.