Як психологічно підготуватися до ЕКЗ

Психологічний настрій – один з найважливіших факторів успішної вагітності, як природної, так і за допомогою ЕКЗ. Якщо ви готові зробити такий серйозний крок, значить, досить давно боретеся за своє щастя, побували у багатьох лікарів і встигли витратити багато сил і часу на, на жаль, безплідні спроби. Не варто накручувати себе або думати, що нічого не вийде – за право бути батьками можна і потрібно боротися до кінця! Безумовно, екстракорпоральне запліднення – складне рішення, і не тільки через його ціну, а просто психологічно. Тим не менше, якщо ви вже прийняли його – не відступайте. Це ваш шанс на щастя.

Що важливо знати?

1. Вагітність може наступити не відразу. Це стосується і природній вагітності, а для ЕКО шанси навіть вище (близько 20-30%). Тим не менш, ми зобов’язані попередити – чим старше жінка, тим нижча ймовірність вдалого зачаття.

2. Кожна наступна спроба збільшує ваші шанси стати батьками. Наприклад, через рік спроб вони складають 90%. Тим не менш, ми впевнені, що ви станете щасливою майбутньої матусею набагато раніше.

3. Шанси залежать і від вашого здоров’я, препаратів, прописаних лікарем, і т.д. Фахівці клініки ЕКО обов’язково дадуть більш детальну консультацію, засновану на ваших аналізах і анамнезі.

4. Лікарі, які працюють в репродуктивних клініках, стверджують, що велика частина успіху – це психологічний настрій майбутніх батьків.

Ви можете вже зважитися на процедуру ЕКО, але навіть після обстеження і початку підготовки вашого організму, все одно вас може переслідувати страх і деякі сумніви. Щоб їх розвіяти, зверніться за підтримкою до своїх близьких або, якщо необхідно, до професійного психолога. Адже самі по собі страхи не розвіються і, чим ближче відповідальна процедура перенесення ембріона, тим сильніше він буде. Що саме вас лякає? Може, ви боїтеся, що нічого не вийде? Але ж і природна вагітність виходить не з першої спроби, і не потрібно опускати руки – спробуйте ще раз! Пам’ятайте, що з кожною спробою ЕКЗ шанси на успіх збільшуються. Чи, може, вас страшить саме втручання у ваш організм? Це марний страх, адже вам потрібна буде не операція, а складна, але безпечна процедура. Крім того, під наркозом вона пройде легко і безболісно, ​​а завдяки досвідченим фахівцям шанси на успіх будуть досить високими.

Якщо ви боїтеся різких змін в житті, які принесе з собою дитина, знайте – це природно для кожної майбутньої матусі. Так, ваш спосіб життя зміниться, але він зміниться в кращу сторону – у бік турботи про маленьке життя, за яке ви у відповіді. Не бійтеся цієї відповідальності, адже ваше бажання бути найкращою у світі мамою буде кращою підтримкою малюкові, коли він народиться.

Щоб справитися з тривожними думками і розслабитися, можете спробувати заняття йогою, які стануть для вас підмогою під час вагітності для збереження фігури і розслаблення тіла. Можете спробувати позбавлятися від страхів, буквально вимітаючи з голови всі погані думки – просто зібравши їх в купу і викинувши. Як не дивно, такий спосіб дійсно працює.

Якщо вас змушує нервувати ваша робота – візьміть відпустку. Якщо ж проблема в нерозумінні з боку родичів – відпочиньте від них. Може бути, це і викличе їх здивування, але потім вони зрозуміють – це дійсно те, що вам потрібно.

Щоб позбутися від тривожних думок, наповніть своє життя позитивними емоціями і яскравими враженнями – проводьте якомога більше часу за тими заняттями, які вам по-справжньому подобаються. Це можуть бути прогулянки і пікніки, походи в кіно чи романтичні вечори з чоловіком. Пам’ятайте, що гарний настрій і самопочуття сильно підвищують шанси на успішну вагітність.

Не менш важлива майбутній мамі підтримка близьких людей, щоб зміцнити віру в успіх і налаштуватися на позитивну хвилю.

Все це допоможе вам подолати страхи і сумніви перед таким серйозним кроком, як ЕКЗ. Будьте впевнені – все обов’язково вийде!

Правильне харчування сурогатної матері
Правильне харчування сурогатної матері

Для того щоб малюк нормально ріс і розвивався, сурогатна мати повинна величезну увагу приділяти своєму раціону. Правильно складений графік і меню харчування допомагають не тільки

Підготовка сурогатної матері
Підготовка сурогатної матері

Проблема безпліддя вже давно стала справжнім бичем 21 століття. Все більше і більше людей не можуть зачати дитину, і не завжди відомі причини цієї патології.