Истоки суррогатного материнства

Сьогодні сурогатне материнство – це процедура, яка включає в себе роботу величезної кількості медиків, а запліднення для нього проводиться в штучних умовах. Однак були часи, коли своєрідну форму сурогатного материнства використовували ще древні люди для того, щоб перемогти проблему безпліддя, яка, по всій видимості, переслідує людство з початку часів.

Природно, в стародавні часи не могло бути й мови про лабораторні умови, серйозних вчених і так далі. Однак проблема безпліддя була, і особливо гостро вона відчувалася знатними людьми, які мали передати все своє майно і свій високий статус у суспільстві спадкоємцям. У тих же випадках, коли такого спадкоємця не було, використовувалося так зване традиційне сурогатне материнство. Цим досить м’яким терміном називають процес, коли чоловік безплідної жінки вступав в зв’язок з іншою жінкою, щоб вона зачала дитину, а потім віддала його батькові. При цьому справжньою матір’ю дитини вважається дружина цього чоловіка, яка сама мати дітей не здатна.

Незважаючи на те, що цей звичай носив виключно варварський характер, це дозволяє нам зрозуміти, наскільки гостро стояла проблема безпліддя навіть для людей давнини. В основному роль традиційної сурогатної матері виконувала рабиня або наложниця: вона беззаперечно віддавала свою дитину іншій жінці, яка відтепер вважалася його справжньою матір’ю.

Наприклад, в Шумері такий процес передачі немовляти до іншої жінки для подальшого виховання був навіть прописаний в законодавчих документах того часу. Це означає, що безпліддя у знатних людей було досить серйозною проблемою, і стародавні люди, як могли, знайшли спосіб цю проблему вирішити.

У Стародавньому Єгипті, судячи зі збережених історичних документів, використання таких сурогатних матерів було звичайною справою для аристократів. Це не вважалося чимось неправильним або непристойним, оскільки продовження роду для знатних людей було одним з найважливіших аспектів життя.

Як бачите, сурогатне материнство має дуже давню історію. Воно пройшло довгий шлях, перш ніж сучасні вчені знайшли спосіб, який дозволяє безплідним людям мати генетично рідних дітей. Звичайно ж, сьогодні вже ніхто не змушує жінок віддавати власну дитину. Наука стає на захист репродуктології, і завдяки сурогатним матерям зараз мільйони безплідних пар по всьому світу мають щасливу можливість потримати на руках генетично рідну дитину.

Незважаючи на те, що процедура сурогатного материнства в якомусь сенсі перетворила таїнство зачаття в роботу медиків і лаборантів, це дає по-справжньому унікальну можливість потримати на руках рідну дитину тим людям, які ще 50 років тому могли навіть не сподіватися на це. Це ще раз доводить, наскільки чудовою буває медицина і що їй підвладні навіть ті проблеми, які завжди вважалися вироком.

Правильне харчування сурогатної матері
Правильне харчування сурогатної матері

Для того щоб малюк нормально ріс і розвивався, сурогатна мати повинна величезну увагу приділяти своєму раціону. Правильно складений графік і меню харчування допомагають не тільки

Підготовка сурогатної матері
Підготовка сурогатної матері

Проблема безпліддя вже давно стала справжнім бичем 21 століття. Все більше і більше людей не можуть зачати дитину, і не завжди відомі причини цієї патології.