Сурогатне материнство: бізнес чи покликання?

Немолода мешканка Великобританії до своїх 48 років народила 15 дітей – і тільки двоє з них є її власними дітьми. В інших випадках вона виступала в ролі «живого інкубатора», бо є професійною сурогатною матір’ю.

У минулу суботу Керол Хорлок, 48-річна мешканка Сполученого Королівства, побувала в одній з клінік репродуктивної медицини країни, де їй імплантували в матку 2 ембріони.

Яйцеклітини належать зовсім іншій жінці, але виношувати і народжувати дітей буде Керол, оскільки вона є представницею рідкісної професії – протягом майже 20 років вона допомагає бездітним подружнім парам обзавестися дитиною: Керол – сурогатна матір.

У неї вже 2 майже зовсім дорослі власні дочки: старшій 24 роки, а молодшій нещодавно виповнився 21 рік.

Однак в цілому Керол народила 15 дітей – таким чином вона допомогла випробувати радість батьківства і материнства багатьом людям. В одному випадку вона успішно народила для чужих людей двійню, а в іншому – трійню, і взагалі, всі діти, народжені Керол, живі і здорові.

В останньому випадку вона знайшла потенційних «клієнтів», бездітного подружжя, лише тиждень тому – в минулий понеділок. Зустріч «замовників» та «виконавиців» відбулася в п’ятницю ввечері, а вже вранці в суботу Керол була в клініці, лікарі якої підсадили їй в матку 2 ембріона.

Закони Великобританії забороняють платне сурогатне материнство під страхом тюремного ув’язнення – але ніхто не може заборонити оплачувати сурогатної матері «харчування і необхідні побутові витрати» …

Керол розповідає, що за кожну сурогатну вагітність вона отримує від майбутніх батьків від 7000 до 15000 фунтів стерлінгів (від 10 350 до 22 200 доларів США).

Правда, вона також розповідає, що недавно змогла придбати новий будинок вартістю 350000 фунтів (520 000 доларів США)…

«Сурогатне материнство діє як наркотик: багато разів я давала собі обіцянку, що більше не буду займатися цим, але щоразу якийсь час після пологів знову поверталася на спеціалізований Інтернет-форум», – розповідає жінка.

Правильне харчування сурогатної матері
Правильне харчування сурогатної матері

Для того щоб малюк нормально ріс і розвивався, сурогатна мати повинна величезну увагу приділяти своєму раціону. Правильно складений графік і меню харчування допомагають не тільки

Підготовка сурогатної матері
Підготовка сурогатної матері

Проблема безпліддя вже давно стала справжнім бичем 21 століття. Все більше і більше людей не можуть зачати дитину, і не завжди відомі причини цієї патології.