Сурогатне материнство в Україні для іноземців

В Україні на даний момент готується проект, який позбавить іноземців права проходити програму сурогатного материнства на території України.

З самого початку своєї появи сурогатне материнство розкололо весь світ на два табори: на тих, хто категорично проти цієї репродуктивної технології і називають її продажем дітей, і тих, хто справедливо вважає, що якщо для безплідної пари це єдиний спосіб мати дитину, він має право на життя. Завдяки тому, що в Україні досить високий рівень репродуктивної медицини, щороку сюди приїжджає велика кількість іноземців для того, щоб використовувати послуги сурогатних матерів. Крім того, що в Україні такі послуги коштують набагато дешевше, ніж, наприклад, в США, величезне значення має той факт, що в багатьох країнах Європи комерційне сурогатне материнство заборонено. Це означає, що багато європейців не можуть використовувати послуги сурогатної матері, якщо за це дають винагороду. Вважається, що процедура сурогатного материнства повинна бути виключно добровільною і заснованої на благодійності, а не на комерційній вигоді.

В Україні сурогатне материнство, як і всі інші сучасні репродуктивні технології, не тільки дозволено, але і його основні тези прописані в законодавстві. Це означає, що в Україні можна використовувати послуги сурогатної матері, за які жінка отримує щедру компенсацію за втрачений час. Це справедливо, оскільки далеко не у кожної пари, яка потребує сурогатної матері, є близькі жінки або родички, які готові для них піти на такий вчинок. Законодавство України добре захищає жінок, які готові стати сурогатними матерями, так що вони можуть не переживати за своє здоров’я або непередбачені обставини. Всі ці фактори зробили Україну популярним центром медичного туризму, адже іноземці шукають тут можливості завести довгоочікувану дитину, яку з якихось причин самостійно жінка зачати і народити не може.

Це повністю виправдане рішення, так як кожна людина має право на те, щоб пізнати радість материнства і батьківства. Інша справа, що скористатися послугами сурогатної матері і отримати довгоочікувану дитину в Україні це одне, а офіційно оформити її як громадянина своєї країни – це вже зовсім інше. На жаль, виникла плачевна ситуація, коли не всі іноземні пари, які використовують послуги сурогатних матерів, замислюються про те, чи дозволить їх держава цій дитині отримати статус громадянина, враховуючи, що в країні сурогатне материнство заборонено.

Зокрема, багатьом відомий скандальний випадок, коли нещодавно пара з Франції пережила серйозні проблеми з тим, щоб хоча б доставити дитину в свою країну. Безумовно, багато європейських країн спокійно ставляться до того факту, що їх громадяни використовували сурогатне материнство для народження дитини. У таких випадках важливо, щоб це було зроблено не на території держави, і такі дітки, народжені в Україні, отримують те ж саме громадянство, що і їх батьки. Однак є й інші країни, які категорично проти приймати немовлят, які були народжені з використанням забороненої технології. Це стає серйозним наріжним каменем між бажанням людей мати генетично рідну дитину і необхідністю враховувати обмеження їхньої країни.

Останнім часом Україна як одна з найвідоміших країн, де дозволено сурогатне материнство, стає центром скандалу, пов’язаного зі спробою іноземців завести з дитини за допомогою сурогатної матері, а потім перевезти його на законних підставах в рідну країну. Саме з цієї причини недавно був винесений на розгляд законопроект, який заборонить всім іноземцям використовувати послуги українських сурогатних матерів. Таким чином політики намагаються покласти край нескінченним скандалам, які пов’язані з питанням про те, що робити ні в чому не винним дітям, яких відмовляється приймати країна, в якій живуть їхні батьки?

Саме з цієї причини і хочуть обмежити можливість використання сурогатного материнства для іноземних громадян. Крім того, депутат, який подав законопроект, цілком справедливо вважає, що незважаючи на те, що основні тези про сурогатне материнство в законодавстві України прописані, цього недостатньо. Це відчувають на собі всі сурогатні матері і пари, які вдаються до їхніх послуг: через проломи в законодавстві необхідно підписувати контракт, забезпечувати повне професійне юридичний супровід, щоб уникнути ризику для обох сторін. Депутат цілком справедливо вважає, що сурогатне материнство має регламентуватися так само суворо, як перевіряється процедура усиновлення. Це пов’язано з дуже великою кількістю скандальних випадків сурогатного материнства.

Наприклад, депутат справедливо вважає, що необхідно ввести обмеження на сурогатне материнство. Наприклад, важливо обмежити вік людей, які можуть використовувати послуги сурогатної матері, щоб не вийшло так, що батьки не зможуть виховати дитину до повноліття через свій вік. Крім того, депутат пропонує проводити в принципі набагато більш сувору перевірку кожного випадку, коли люди хочуть використовувати послуги сурогатної мами. Це одна із самих здорових ідей, які коли-небудь були представлені про сучасні репродуктивні технології, оскільки дійсно законодавство України в цьому плані має багато дірок і потребує суттєвого доопрацювання хоча б для того, щоб захистити права дитини, які через недоробки в законодавстві різних країн ризикують опинитися між молотом і ковадлом. Якщо дорослі можуть подбати про себе самостійно, укладаючи договір і забезпечуючи підтримку професійним юристом, хто захистить дитину?

Правильне харчування сурогатної матері
Правильне харчування сурогатної матері

Для того щоб малюк нормально ріс і розвивався, сурогатна мати повинна величезну увагу приділяти своєму раціону. Правильно складений графік і меню харчування допомагають не тільки

Підготовка сурогатної матері
Підготовка сурогатної матері

Проблема безпліддя вже давно стала справжнім бичем 21 століття. Все більше і більше людей не можуть зачати дитину, і не завжди відомі причини цієї патології.