Сурогатне материнство в Індії

Сурогатне материнство – це один з допоміжних засобів для лікування безпліддя, які покликані допомогти парам, які довгий час не можуть завести дітей, знайти щастя в повноцінній сім’ї. Суть сурогатного материнства полягає в тому, що у безплідної жінки, яка має проблеми із зачаттям, вилучають яйцеклітину. Потім ця яйцеклітина в штучних умовах запліднюється спермою партнера цієї жінки або донора, її протягом декількох днів вирощують в лабораторії. Коли отриманий ембріон стане досить життєздатним, його переносять в тіло іншої жінки, сурогатної матері, яка буде виношувати генетично нерідну дитину, щоб потім передати законним батькам.

Сурогатне материнство залишається єдиним способом для багатьох безплідних пар мати генетично рідну дитину. Особливо це стосується випадків, коли жінка вирішила стати матір’ю у віці старше 40 років, якщо у неї вроджена патологія репродуктивної системи на кшталт відсутності матки або серйозні травми, пов’язані з хірургічним втручанням або іншими факторами.

Кожна подружня пара, яка бореться за можливість мати генетично рідних дітей, звертається до репродуктолога. У деяких випадках ці лікарі рекомендують парі звернутися за послугами сурогатної матері, яка виносить і народить їх дитини. Сурогатною матір’ю може бути молода жінка, у якої вже є рідна дитина, фізично здорова і готова пройти таку складну процедуру, як штучне запліднення, а навіщо виносити і народити чужу дитину. Існує кілька видів сурогатного материнства: на комерційній та некомерційній основі. На некомерційній основі сурогатними матерями часто стають подруги або сестри жінок, які не можуть виносити дитину самостійно. Що стосується комерційної основи, деякі жінки готові допомогти безплідній парі знайти щастя повноцінної сім’ї в обмін на винагороду.

Незважаючи на те, що в світі досить велика кількість безплідних пар, репродуктивна медицина не стоїть на місці, дозволяючи з кожним роком все більшій кількості безплідних людей завести генетично рідну дитину.

Сурогатне материнство в якості допоміжної репродуктивної технології досить поширене, проте в деяких країнах з етичних міркувань його забороняють зовсім або забороняють тільки на комерційній основі. У деяких країнах це серйозно ускладнює безплідним парам пошук сурогатної матері, адже не у кожної жінки є родичка або подруга, яка готова просити дитини. Крім того, сурогатне материнство в тих країнах, де воно законно, як в Україні, дає можливість завести рідну дитину, в тому числі і одиноким чоловікам чи жінкам, які відчувають проблеми із зачаттям.

Комерційне сурогатне материнство дозволено не в багатьох країнах, і Індія – одна з них. Щорічно туди приїжджають тисячі безплідних пар для лікування безпліддя, в тому числі і для використання послуг сурогатної матері. Це пов’язано з тим, що в різних країнах у цих людей може бути заборонено сурогатне материнство, а також з тим фактом, що в Індії ціни на допоміжні репродуктивні технології істотно нижче, ніж, наприклад, в Америці чи Ізраїлі. Справа в тому, що крім винагороди сурогатної матері пара оплачує ще й досить дорогі процеси лікування, а також повне обстеження сурогатної матері. Оскільки в Індії ціни доступні, а репродуктивна медицина добре розвинена, іноземці дуже часто приїжджають туди для того, щоб створити сім’ю.

Крім того, навіть використання сурогатного материнства не дає стовідсоткового шансу на успіх, що тягне за собою додаткові витрати фінансів і часу. Саме тому такі країни, як Індія, стають очевидним виходом для багатьох пар у всьому світі. Все це призвело до різкого стрибка медичного туризму в Індії. На даний момент завдяки індійським лікарям вже тисячі бездітних пар з усього світу отримали унікальну можливість стати батьками, якої інакше у них би не було.

Уряд Індії відгукується на подібний попит, з кожним роком в цій країні репродуктивні технології стають все краще, утримуючи високі позиції нарівні з репродуктивними клініками інших країн. Проте, ціни на ці послуги залишаються досить доступними, при цьому пари можуть бути впевнені, що звернулися до дійсно кваліфікованим своїй сфері фахівцям і лікування буде проведено з використанням сучасних технологій.

Правильне харчування сурогатної матері
Правильне харчування сурогатної матері

Для того щоб малюк нормально ріс і розвивався, сурогатна мати повинна величезну увагу приділяти своєму раціону. Правильно складений графік і меню харчування допомагають не тільки

Підготовка сурогатної матері
Підготовка сурогатної матері

Проблема безпліддя вже давно стала справжнім бичем 21 століття. Все більше і більше людей не можуть зачати дитину, і не завжди відомі причини цієї патології.