Сурогатне материнство і аферисти

В нашій країні дуже добре розвинені репродуктивні технології, які дають можливість безплідним парам стати батьками. До числа таких допоміжних репродуктивних технологій відноситься в тому числі і сурогатне материнство, яке передбачає, що замість жінки, яка не може самостійно виносити свою дитину, це зробить інша жінка, тобто гестаційний кур’єр або сурогатна мати. При цьому для зачаття дитини використовуються сучасні репродуктивні технології, яйцеклітина запліднюється в пробірці, і для цього використовуються генетичний матеріал пацієнтів клініки репродуктології, або одного з пацієнтів і донора, якщо хтось не в змозі надати власні акції. Тобто якщо у жінки рання менопауза і вона не може надати свої яйцеклітини для зачаття дитини, в рамках репродуктивної технології будуть використані клітини донора, але ні в якому разі не сурогатної матері, так як в такому випадку сурогатна мати віддає генетично рідну дитину.

В основному питаннями підбору підходящої сурогатної матері займаються спеціалізовані клініки, які мають велику базу жінок, готових стати сурогатною матір’ю, досить фізично і емоційно стійких для цього і повністю здорових. При цьому клініка забезпечує повний юридичний супровід процедури, так що сурогатна мати несе відповідальність перед батьками дитини.

Однак все частіше і частіше замість того, щоб довіряти професіоналам, пацієнти клініки репродуктології віддають перевагу сурогатним матерям, яких знаходять на просторах інтернету. Варто тільки ввести в пошукову систему запит «сурогатне материнство», як він видає величезну кількість форумів на цю тему, де жінки пропонують послуги сурогатної матері безпосередньо, без посередників і клінік. При цьому пропозицій набагато більше, ніж людей, яким потрібна сурогатна мати. Це можна назвати щасливий статистикою, адже вона означає, що не так багато пар мають настільки серйозні проблеми репродуктивної системи, щоб звертатися за допомогою гестационному кур’єру. Крім того, далеко не кожна пара здатна прийняти той факт, що їх дитини буде виношувати чужа жінка. Це набагато складніше, ніж може здатися на перший погляд, це рішення вимагає серйозної відповідальності. Тут може допомогти робота психолога або, можливо, відмова від ідеї отримати рідну дитину будь-якою ціною.

Не менш важливу роль відіграє той факт, що послуги сурогатної матері і супутні послуги клініки, а також медикаменти – це дуже дороге задоволення, яке може дозволити собі не кожен. Держава виділяє дотації для допомоги безплідним парам, але на даний момент до цих дотацій не відноситься необхідність використовувати послуги гестаційного кур’єра. Безплідним парам залишається тільки сподіватися, що найближчим часом це зміниться.

Аферисти від сурогатного материнства

В Україні все допоміжні репродуктивні технології, в тому числі і сурогатне материнство, прописані в законодавстві. Але на жаль, вони прописані недостатньо добре, хоча основні тези там все ж є. Наприклад, на відміну від Росії, в Україні права на дитину, народжену сурогатною матір’ю, маючи тільки його генетичні батьки. Саме вони вважаються повноцінними батьками цієї дитини, в той час як в Росії сурогатна мати може залишити малюка собі, якщо вважатиме за потрібне.

Проте, цього недостатньо для того, щоб бути повністю впевненими в надійності сурогатної матері. Крім того, серйозну роль відіграє той факт, що багато людей не просто зв’язуються безпосередньо сурогатною матір’ю, але і платять їй ще до того, як буде укладено контракт, що забезпечує повний юридичний супровід. Не слід забувати і про те, що перед програмою сурогатного материнства потенційний гестаційний кур’єр повинен пройти перевірку здоров’я, і ​​це теж зобов’язані оплачувати батьки малюка.

Крім того, рідко, але люди, які зневірилися зачати рідну дитину, погоджуються на використання послуг так званої традиційної сурогатної матері, тобто випадку, коли жінка за допомогою штучного запліднення спермою чоловіка вагітніє, а потім продає генетично рідну дитину на виховання в чужі сім’ї. Це незаконно, суперечить усім законам моралі, але головне – це небезпечно. Справа в тому, що така жінка цілком може почати вимагати гроші, погрожуючи в іншому випадку перервати вагітність. Проблема в такій ситуації буде полягати в тому, що ніякого юридичного супроводу немає, і навіть правоохоронні органи допомагати не стануть, так як операція була незаконною.

Якщо ви не можете народити дитину самостійно, і вам життєво необхідні послуги гестаційного кур’єра, важливо пам’ятати ще про той факт, що навіть в найрозвиненіших країнах незаконним сурогатним материнством часто промишляють на основі сексуального рабства, так що ми щиро радимо вам кілька разів задуматися перед тим , як використовувати послуги сурогатної матері на незаконних підставах. Можливо, для вас це залишиться невідомим, а жінка буде робити це не добровільно.

Агентства сурогатного материнства

Незважаючи на те, що клініки репродуктології безумовно вимагають оплату за свої послуги, в тому числі і супровід сурогатного материнства, це на даний момент єдиний надійний спосіб уберегти себе від аферистів. В іншому випадку немає ніякої гарантії, що з вас не будуть до останнього тягнути гроші, загрожуючи життю вашої дитини, якщо це взагалі буде ваш малюк. Це теж одна з проблем сурогатного материнства, яка проходить за рамками клініка репродуктології. Нечасто, але трапляються жінки, які, погодившись стати сурогатною матір’ю, можуть вирішити підвищити шанси на успіх штучного запліднення і займатися незахищеним сексом зі своїм партнером, щоб завагітніти. Ясна річ, пацієнти клініки репродуктології в такій ситуації ризикують одержати не рідного малюка, а дитини цієї жінки, якого вона продає.

Крім того, нерідко зустрічаються випадки, коли сурогатні матері, які зв’язуються з генетичними батьками дитини безпосередньо, підробляють довідки про здоров’я, просто заплативши лікаря в клініці. Більш того, деякі з них навіть імітують вагітність, щоб отримати максимальну кількість грошей. Є цілком реальні випадки, коли сурогатна мати спочатку пройшла повний цикл ЕКЗ, потім пославшись на термінові справи повернулася назад в своє місто, звідки надіслала довідку про вагітність з твердженням, що цикл ЕКЗ вдався, і вимагає грошей. При цьому, пославшись на важке захворювання матері, вона відмовилася приїжджати в місто до генетичним батькам і проходити обстеження в тій клініці, яка проводила штучне запліднення.

Важливо довіряти також тільки тим посередникам, до яких вже зверталися ваші знайомі або про які ви знаєте, що це надійна клініка. Дуже важливо, щоб клініка існувала вже певна кількість часу, мала велику юридичну базу, що не складно перевірити, і бажано відгуки від клієнтів. Проблема в тому, що зараз з’являються деякі посередники, які є аферистами. Запрошуючи до себе безкоштовну пару, вони надають вибір з кількох потенційних сурогатних матерів, дійсно здорових дівчат, але є одна проблема: цю ж дівчину одночасно пропонують десятку клієнтів. А потім вони починають протягом декількох місяців витягати гроші з безплідної пари, нібито на обстеження генетичної сурогатної матері, проживання та харчування, а потім кажуть, що сурогатна мати повністю здорова і можна приступати до циклу, беруть передоплату і зникають.

Саме для захисту від подібних випадків і існує юридичний супровід, яке забезпечують всі клініки і офіційні посередники в справах сурогатного материнства. Їх робота – тверезо оцінювати ситуацію і передбачати всі нюанси, і делікатні питання. У кожного медичного центру є свої юристи, які не тільки професіонали своєї справи, але мають колосальний досвід супроводу сурогатного материнства, знають всі його тонкощі і проблеми зсередини. Такі юристи можуть скласти для вас контракт, усі права та обов’язки обох сторін, що в разі зіткнення з аферистами відштовхує їх, а в разі ненадійності сурогатної матері буде для вас підмогою в суді. Крім того, такі контракти захищають не тільки генетичних батьків, але і сурогатних матерів, які теж йдуть на істотний ризик, погоджуючись виношувати чужу дитину.

Крім того, вони дійсно захищають від тих неприємних нюансів, які не прописані в законодавстві. Наприклад, цілком реальний випадок, коли генетичні батьки відмовилися від дитини, коли сурогатна матір була вже вагітна. Вони просто вирішили, що не готові до народження дитини і відмовилися від нього. Інша пара, поки сурогатна матір була вагітна, розлучилися, в результаті гостро постало питання про те, що робити з малюком, який несподівано виявився не потрібен ні матері, ні батька. Саме юридичний супровід в таких випадках захищає сурогатну матір і змушує батьків незалежно від обставин забрати дитину. Професійний контракт включає навіть такі нюанси, як повна інструкція на випадок, якщо обидва генетичних батьків загинуть до народження дитини. Можливо, сторонам і неприємно обговорювати такі моменти, але саме за це відповідає юрист і це необхідні питання, які гарантують спокій сторін.

Правильне харчування сурогатної матері
Правильне харчування сурогатної матері

Для того щоб малюк нормально ріс і розвивався, сурогатна мати повинна величезну увагу приділяти своєму раціону. Правильно складений графік і меню харчування допомагають не тільки

Підготовка сурогатної матері
Підготовка сурогатної матері

Проблема безпліддя вже давно стала справжнім бичем 21 століття. Все більше і більше людей не можуть зачати дитину, і не завжди відомі причини цієї патології.