Сурогатна вагітність: як проходять ці 9 місяців
1 і 2 місяць

Перші 2 місяці – найважливіші при сурогатному материнстві. Саме в цей короткий період починається активне формування дитини, а сурогатна матір звикає до своєї нової ролі. Організм сурогатної матері повністю підлаштовується під потреби малюка: формується пуповина і плацента, які будуть забезпечувати малюкові харчування, тепло і безпеку. Саме тому перші місяці вагітності сурогатної матері так важливі. Вже на четверту тижня після зачаття у малюка розвивається хребет, внутрішні органи і починає битися маленьке сердечко.

На шостому тижні формується зовнішність дитини, стає зрозуміло, як буде виглядати форма носа, розріз очей і так далі. Саме тому так важливо, щоб перші два місяці формування організму пройшли для ембріона спокійно і безпечно, адже від них залежить подальше здоров’я малюка.

Непростим може бути цей період і для самої сурогатної матері: через те, що організм жінки проходить повну перебудову для своєї нової мети, може спостерігатися гормональний дисбаланс, емоції стають нестабільними, аж до легкої депресії. Дуже важливо, щоб сурогатна матір була готова до таких змін, добре піклувалася про майбутню дитину і в міру необхідності відвідувала психолога в спеціалізованих клініках, якщо розуміє, що впоратися зі складним емоційним станом самостійно не вдається.

Для того щоб зберегти своє здоров’я і стабільне емоційний стан на період вагітності, сурогатній мамі потрібно виконувати наступні правила:

1. Звільніть свій вечірній час для того, щоб присвятити його відпочинку і улюбленим заняттям.

2. Не відмовляйте собі у сні: в період вагітності жінка може хотіти дуже багато спати. Дуже важливо не мучити організм, давати йому висипатися, навіть якщо раніше ви цього не робили. Взагалі, постарайтеся дати організму якомога більше відпочивати, адже він робить нехай і непомітну, але дуже важку роботу. Не відмовляйте собі в необхідності спати після обіду, попросіть близьких про допомогу і підтримку. Нехай вони перевірять у вас турботу, візьмуть на себе частину домашніх обов’язків, приносять вам сніданок в ліжко і дадуть відпочити.

3. Дуже важливо стежити за правильністю свого харчування. За рекомендацією лікарів ви також можете пити вітаміни і біологічно активні добавки, щоб дитина відчувала себе краще. Все це дуже важливо як для правильного формування дитини, так і для здоров’я самої сурогатної матері.

4. Не забувайте рухатися. Незважаючи на всю важливість майбутньої події, це не означає, що сурогатна мати повинна стати самітницею власного будинку. Неспішні прогулянки, йога, свіже повітря – це все тільки сприяє вашому хорошому самопочуттю і відмінному здоров’ю дитини.

Невідкладний виклик лікаря

Будь-які серйозні зміни в самопочутті сурогатної матері повинні бути дуже вагомим приводом для того, щоб тут же викликати швидку допомогу. У перші кілька місяців вагітність сурогатної матері дуже тендітна, може статися викидень або непоправна загроза здоров’ю самої сурогатної мами. Навіть якщо загроза здоров’ю здається несерйозною, слід все-таки проконсультуватися лікарем клініки репродуктології, або гінекологом, який курирує вагітність.

3 і 4 місяці

На 3 і 4 місяць вагітності організм дитини вже сформований, він продовжує зростання і розвиток. До початку 4 місяці у малюка вже добре розвинений мозок, органи травлення, очі. Саме на цьому етапі малюк починає активно ворушитися, і ви можете відчути перші рухи в животі. Правда, в останні місяці руху дитини можуть бути кілька хаотичними. Більш плавними вони стануть пізніше, коли завершиться формування головного мозку, і тоді дитина почне реагувати на дії сурогатної мами і на зовнішні події.

Організм жінки

Навіть якщо в перші два місяці вагітності сурогатну матір мучив токсикоз, вже до третього місяця він проходить. Завдяки цьому істотно поліпшується самопочуття, так що третій і четвертий місяць вагітності – це ідеальний час для того, щоб зайнятися тим, що ви любите. Приділяйте час своїм захопленням: як можна більше гуляйте, відпочивайте, слухайте музику, дивіться фільми.

На 3 і 4 місяці все ще можливі перепади настрою, але вони швидко проходять. В середньому до кінця 3 місяці гормональний фон жінки приходить в норму, припиняється занадто швидка стомлюваність і постійні перепади настрою. Але важливо пам’ятати, що організм кожної жінки реагує на вагітність індивідуально, і не варто переживати, якщо поганий настрій без будь-якої причини переслідує вас і після 4 місяці вагітності.

У цей період дитина починає найактивніше рухатися, вже можна відчути відчутні поштовхи. Але якщо вони стають занадто різкими, це ознака того, що дитині не вистачає кисню. У такому випадку потрібно вийти на прогулянку на свіжому повітрі або припинити займатися тією фізичною працею, якою займалися до цього.

Також дуже важливо стежити за тим, щоб організму сурогатної матері вистачало вітамінів і мінералів. Проконсультуйтеся з гінекологом, дізнайтеся, які вітамінні добавки необхідно приймати в їжу, щоб малюк ріс і розвивався нормально.

5-6 місяць

В цей період у дитини починає активно формуватися кістяк. Це означає, що сурогатної матері слід особливу увагу приділити кількості кальцію в організмі. Недолік кальцію сурогатна мама може помітити і сама: в такому випадку серйозно погіршується стан зубів без видимої на те причини. Гінеколог, який курирує вагітність, обов’язково порадить вам безпечну дозу кальцію, яка дозволить дитині нормально розвиватися і формувати кісткову систему.

У сурогатної матері частішає пульс: це наслідок того, що в організмі з’явилося нове коло кровообігу, так що прискореного пульсу боятися не слід. Також на п’ятому чи шостому місяці деякі жінки описують відчуття, схожі на слабкі сутички. Якщо вони не завдають серйозного дискомфорту, вони абсолютно безпечні: так матка реагує на рух малюка.

Поради сурогатній мамі:

  • На цей період необхідно відкласти взуття з каблуком, оптимальним вибором буде каблук заввишки 2 см, досить зручний і стійкий.
  • Щоб уникнути варикозного розширення вен, яке часто зустрічається у вагітних, намагайтеся відпочивати лежачи на боку.
  • Слідкуйте за своїм раціоном харчування: необхідно вживати якомога більше свіжих овочів і фруктів, відварене м’ясо, рибу або сир.
  • Досить часу залишайте на відпочинок: спіть як мінімум 8 годин на добу, не забувайте про прогулянки на свіжому повітрі, можете займатися гімнастикою.
Останній триместр вагітності

Малюку сподобається, якщо на третьому триместрі сурогатна мати буде слухати класичну музику. Вчені вважають, що це допомагає розвиватися мозкової діяльності, формує характер малюка. На таких пізніх термінах можливе використання спеціального бандажа для вагітних: це дозволить зберегти стійке положення малюка, а також допоможе сурогатної матері швидше повернутися в форму після народження малюка.

На таких пізніх термінах вагітності жінку може турбувати печія: щоб уникнути цього, приймайте їжу часто, але маленькими порціями. Відразу після їжі потрібно зробити невелику прогулянку або посидіти в зручному положенні. Головне – не лягати відразу після їжі, оскільки це викличе новий напад печії. Також, щоб уникнути печії, постарайтеся не робити різких нахилів. Щоб уникнути набряків, необхідно контролювати кількість випитої рідини. У цьому контролі вам може допомогти гінеколог.

Правильне харчування сурогатної матері
Правильне харчування сурогатної матері

Для того щоб малюк нормально ріс і розвивався, сурогатна мати повинна величезну увагу приділяти своєму раціону. Правильно складений графік і меню харчування допомагають не тільки

Підготовка сурогатної матері
Підготовка сурогатної матері

Проблема безпліддя вже давно стала справжнім бичем 21 століття. Все більше і більше людей не можуть зачати дитину, і не завжди відомі причини цієї патології.