Сурогатна мати вирішила залишити дитину з синдромом Дауна

Жінка, ім’я якої залишається інкогніто, вже народила п’ятьох дітей, коли погодилася виносити дитину для своїх знайомих, які довгий час безуспішно лікувалися від безпліддя. На той момент вона ще не знала, що це назавжди змінить її життя

На початку 2013 року, після успішного наступу вагітності із застосуванням сучасних репродуктивних технологій, вже на другому місяці вагітності лікарі провели УЗД. Аналіз дав невтішні результати: у дитини припускали, як мінімум, розвиток синдрому Дауна, або щось ще більш небезпечне.

Світ дізнався про це, коли 34-річна сурогатна мати виступила на американському каналі ей-бі-сі. Сурогатна мати, яка на даний момент живе в нетрадиційному шлюбі зі своєю супутницею життя, розповіла про те, що лікарі припускали, що дитина народиться з аутизмом та вродженою сліпотою. Це було пов’язано з невеликим наростом на потилиці, що містить собі рідину. У процесі розвитку від 2 до 9 місяців у плода він міг або вбити дитину, або серйозно деформувати голову, привівши до численних аномалій нервової системи і поведінки. Це стало справжнім шоком для батьків мал.юка, тим більше, що лікарі давали їй всього лише 5% шансів на життя.

Коли біологічні батьки дитини дізналися про цей діагноз, вони почали наполягати на перериванні вагітності. Вони сказали, що, якщо сурогатна мати хоче залишити собі дитину, вона може це зробити, це буде тільки її рішенням. І 34-річна жінка зі своєю партнеркою вирішили, що цій дитині все-таки потрібно народитися. Вони вирішили, що будуть любити цю дівчинку і створять їй всі необхідні умови для нормального розвитку, включаючи найголовніше – люблячу турботливу родину.

Потім жінки почали максимально широко вивчати питання народження дітей з синдромом Дауна, і дізналися, що такі діти можуть ставати акторами, бізнесменами і нічим не обмежені в своїй діяльності. Це означає, що такі особливі діти можуть розвиватися і жити настільки ж повноцінним життям, як здорові люди.

Однак коли сурогатна матір і її партнерка повідомили біологічним батькам дитини, що хочуть залишити дівчинку себе, ті пригрозили подати на них до суду. Однак вони цього не зробили. Як пояснюють юристи відповідно до закону, жінка може не робити аборт. Незалежно від того, які папери підписані, вона має повне право залишити дитину собі, не можна змусити її зробити вбивство.

Розглядаються в таких випадках тільки питання опікунства, а також матеріальні питання. Це пов’язано з тим, що, згідно із законодавством деяких країн, батьки зобов’язані забрати дитину, навіть якщо вона хвора. Однак якщо сурогатна мати бажає залишити свідомо хвору дитину, всі батьківські права можуть бути в повній мірі передані їй. Крім того, в такому випадку послуги сурогатного материнства не оплачуються в повному обсязі, так як клієнти так і не отримали того чого хотіли – своєї довгоочікуваної дитини.

В результаті, коли дівчинка народилася, виявилося, що у неї синдром Дауна і порок серця, для виправлення необхідною умовою якої була операція. Зараз дівчинці майже 3 роки, і вона вже робить перші кроки, а також вимовляє речення довжиною до 5 слів. Мами дівчинки вважають, що вона чудова і нічим не відрізняється від будь-якої іншого дитини. Вона обожнює грати зі своїми братами і сестрами, веселитися і танцювати. Її мами щиро радіють тому, що зараз вона стрімко розвивається, так як іноді діти з синдромом Дауна не вимовляють жодного слова до 5 років.

 Жінки навіть випустили книгу, присвячену їх улюбленій доньці. За їх словами, вони хотіли показати всім батькам дітей з синдромом Дауна, що їм не потрібно втрачати надію. Немає нїякої необхідності, на їхню думку, переривати вагітність, якщо у вас народиться дитина з подібним відхиленням. Жінка вважає, що синдром Дауна – це в якомусь сенсі клеймо або просто упередженість, яка спочатку визначає, ніж можуть займатися такими людьми, а чим ні. При цьому жінки постійно отримують численні листи від батьків інших дітей з синдромом Дауна, які дякують їм за допомогу, підтримку і натхнення.

За словами одного з представників фонду дітей з синдромом Дауна, розташованого в Америці, так звані сонячні діти можуть мати не менш щасливе і успішне життя, ніж здорові люди. За його словами, цих дітей абсолютно марно поміщають в спеціальні закриті школи, адже там вони не отримують належного тепла і турботи. А отже, не можуть нормально розвиватися. Швидше за все, стверджує голова цього фонду, товариство просто боїться людей, які чимось відрізняються від них, тому намагаються цих особливих дітей замкнути в 4 стінах. Правда, там діти отримують повноцінний медичний догляд, який був би неможливий в інших умовах, їм дають освіту, але це неможливо порівнювати з нормальним розвитком у повноцінній люблячій сім’ї.

Правильне харчування сурогатної матері
Правильне харчування сурогатної матері

Для того щоб малюк нормально ріс і розвивався, сурогатна мати повинна величезну увагу приділяти своєму раціону. Правильно складений графік і меню харчування допомагають не тільки

Підготовка сурогатної матері
Підготовка сурогатної матері

Проблема безпліддя вже давно стала справжнім бичем 21 століття. Все більше і більше людей не можуть зачати дитину, і не завжди відомі причини цієї патології.