Підготовка до ЕКЗ: обстеження майбутнього тата

Прийнято покладати всю відповідальність за здоров’я потомства на організм жінки, адже саме вона виношує дитину. Але і сперма майбутнього батька відіграє важливу роль у процесі зачаття, так що її якість надзвичайно важлива. Щоб подбати про своє здоров’я і здоров’я майбутньої дитини, необхідно пройти ряд обстежень.

Етап перший – прийом у андролога

Андролог, або уролог – один з найважливіших фахівців для майбутніх батьків. Не соромтеся в подробицях розповісти лікарю про будь-які скарги, перенесені захворювання або спадкову схильністі до них, адже від цього залежать ваші шанси стати щасливим батьком.

Етап другий – аналізи

Необхідні для повного обстеження:

  • Аналіз сечі, який дасть знати про захворюваннях сечостатевої системи;
  • Аналіз на ЗПСШ, які можуть протікати безсимптомно і здатні завдати серйозної шкоди плоду;
  • Загальний і біохімічний аналіз крові, що виявляє приховані запалення, хронічні хвороби або рівень клітин крові, який не відповідає нормі;
  • Аналізи на ВІЛ, сифіліс та гепатит.

Також ви пройдете обов’язковий аналіз на TORCH-інфекції, найбільш небезпечні для ембріона:

  • Герпес;
  • Краснуха;
  • Цитомегаловірус;
  • Токсоплазмоз та інші.

Важливим фактором є ваша група крові і резус-фактор – їх несумісність з материнськими може викликати резус-конфлікт або імунологічне відторгнення ембріона. Це серйозна, але вирішуване для сучасної медицини проблема.

Спермограма

Нагальної потреби у здачі спермограми ні, якщо за час лікування ви проходили обстеження, і це було порівняно недавно. Тим не менш, рекомендується все ж таки дізнатися стан сперми – рухливість, кількість і якість сперматозоїдів важливі для зачаття, і ці показники можуть серйозно коливатися за короткий проміжок часу. Щоб підготуватися до аналізу, за 4 дні до нього слід припинити вживання алкоголю, ліків (за узгодженням з лікарем), гострою і пряної їжі. Також утримайтеся від статевих контактів в цей період – еякулят стане найбільш продуктивним, і аналізи будуть достовірними. Виключіть також надмірні фізичні навантаження і стреси.

Якщо ви плануєте завести малюка, поставтеся дбайливо до свого здоров’я – правильно харчуйтеся, киньте шкідливі звички, адже вони обов’язково позначаться на здоров’ї майбутньої дитини. Це і є перший етап на шляху до того, щоб стати відповідальним люблячим батьком. Це надзвичайно важливо, адже 35% випадків безпліддя пов’язані з чоловічим здоров’ям, і часто їх можна вирішити здоровим способом життя.

Правильне харчування сурогатної матері
Правильне харчування сурогатної матері

Для того щоб малюк нормально ріс і розвивався, сурогатна мати повинна величезну увагу приділяти своєму раціону. Правильно складений графік і меню харчування допомагають не тільки

Підготовка сурогатної матері
Підготовка сурогатної матері

Проблема безпліддя вже давно стала справжнім бичем 21 століття. Все більше і більше людей не можуть зачати дитину, і не завжди відомі причини цієї патології.