Небезпека донації яйцеклітин

В інструкції до всіх медикаментів вказані можливі побічні дії. Перелік їх досить страхітливий, але як правило лякають вони мало кого – бо трапляються вкрай рідко. Та ж історія і з донацією яйцеклітини. Само собою, кожен організм індивідуальний і в незначній кількості випадків він може відреагувати непередбачувано на будь-яке втручання. Буває таке в одному випадку з тисячі (якби траплялося частіше – процедуру б заборонили у всьому світі як небезпечну).

Але попередити – як і у випадку з можливими побічними діями в інструкціях до ліків – ми зобов’язані.

Отже, у жінки – вже на момент її народження – є певна кількість закладених природою яйцеклітин. Приблизно 6-7 мільйонів. Коли дівчина вступає в репродуктивний вік, кожен місяць 10-12 штучок з них дозріває і – або запліднюється, або (що, звичайно ж, частіше) виходить у вигляді менструацій. Саме ці яйцеклітини ви і будете здавати. Але лікарям потрібно не 10-12 – а десь у два-три рази, більше, тому за допомогою спеціальних препаратів у вас викликають так звану супер овуляцію. Більше ніж 30-40 яйцеклітин у вас фізично не дозріє (значить більше взяти не зможуть) – а на тлі цифри 6-7 мільйонів – це дрібниця. А тому, не хвилюйтеся: на ваших майбутніх діток яйцеклітин вам більш ніж вистачить.

А тепер докладніше про препарати, які викликають супер овуляцію. Це саме їм приписують ряд можливих побічних ефектів. Назви цих медикаментів: хумегон, репронекс, метродін, фертінекс, диферелін, гонадотропіни, люпрон. Який з видів вам призначать – залежить від ваших індивідуальних особливостей. Все це – гормональні препарати, і мета у них у всіх одна: тимчасово підвищити у вашому організмі рівень естрогену, завдяки чому яєчники вироблять цього місяця більше яйцеклітин.

Побічні ефекти можуть бути пов’язані саме з неадекватною реакцією організму на сплеск естрогену. Але потрібно розуміти, що а) штучне підвищення естрогену триває максимум місяць; б) естроген «скаче» і в повсякденному житті, без препаратів, зокрема – під час вагітності.

Які «побочки» можуть бути? Набряки при гіперстимуляції яєчників. Як правило, вони незначні – але іноді бувають дуже сильними.

Перепади настрою, депресія, набір ваги – все це може дати зміна гормонального фону. Але, як правило, місяць – занадто малий термін для того, щоб процеси почалися.

До побічних ефектів деякі відносять тромбоз, викликаний набряками, але насправді це виключено – адже перед програмою жінку перевіряють на схильність до утворення тромбів.

Часто можна прочитати про занесення інфекцій під час пункції (самого взяття яйцеклітин), кровотеч і так далі. Але це вже з розряду фантастики, так як може бути пов’язано тільки з повним непрофесіоналізмом лікарів.

Ну і найбільший і часто обговорюваний страх – це розвиток онко захворювань після вколювань гормональних препаратів. Зокрема, стверджується, що деякі види раку чутливі до підвищеного естрогену. Все, що можемо сказати: вчені вже багато років вивчають це питання, ведуть статистику і збирають дані по всьому світу. Зв’язків на сьогоднішній день не виявлено. Наука сьогодні б’ється над питанням, що ж викликає онко захворювання – відповіді у медиків поки немає. Але точно можна сказати одне: якби був виявлений зв’язок між високим естрогеном і раком – донацію заборонили б у всьому світі, і швидше за все – на рівні міжнародних організацій.

За посиланнями нижче ви знайдете відповіді на всі ваші запитання, що стосуються донації яйцеклітин:

ДОНАЦIЯ – ЩО ЦЕ? | ОБСТЕЖЕННЯ | ЯК СТАВИТИСЯ ДО ДОНАЦIЇ | ВИМОГИ

Для чого потрібні донорські яйцеклітини?
Для чого потрібні донорські яйцеклітини?

Донорські яйцеклітини широко використовуються в сучасній репродуктивній медицині, а саме для проведення екстракорпорального запліднення (ЕКЗ). Даний метод лікарі застосовують у тому випадку, коли організм жінки,

Вимоги до майбутніх донорів яйцеклітин
Вимоги до майбутніх донорів яйцеклітин

Вимоги до майбутніх донорів яйцеклітин умовно можна поділити на три категорії. Перша – медичні аналізи, які клініка робить вам абсолютно безкоштовно. Їх список можна подивитися тут

Як ставитися до донацiї
Як ставитися до донацiї

Обстеження перед донацією яйцеклітини – одна з її переваг. Ваше здоров’я перевірять вздовж і впоперек в кращих лабораторіях передові фахівці – абсолютно безкоштовно. За інших

Обстеження перед донацією яйцеклітини
Обстеження перед донацією яйцеклітини

Обстеження перед донацією яйцеклітини – одна з її переваг. Ваше здоров’я перевірять вздовж і впоперек в кращих лабораторіях передові фахівці – абсолютно безкоштовно. За інших

Донацiя яйцеклітин - що це?
Донацiя яйцеклітин – що це?

«Донація» дослівно перекладається як «дарування». Як і інші типи донорства, вона заснована на добровільних пожертвуваннях частинки себе (крові, тканин, органів, клітин) на благо іншим. Безкоштовно