Міфи і реальність

Розглянемо найстійкіші міфи про сурогатне материнство.

1. Сурогатне материнство – це торгівля дітьми.

Груба і абсолютно не обгрунтована думка. Адже сам термін «сурогатна мати» означає жінку, яка стає заміною, нехай і неповноцінною, справжньої матері.

2. Сурогатна мати віддає свою дитину

Дитина, яку виношує сурмама, не пов’язана з нею генетично і не має до неї ніякого відношення, крім того, що жінка допомагає їй народитися. Згідно з українським законодавством, сурогатна мати не може бути також донором яйцеклітин – це протизаконно.

3. Сурогатна мати може залишити дитину собі, якщо захоче

В українському законодавстві, на відміну від сусіднього російського, чітко прописано, що права на дитину мають тільки його біологічні батьки, і спроба сурмами залишити дитину може трактуватися як викрадення. Крім того, жінки, що йдуть на такий серйозний крок, чудово розуміють, що це – не їхня дитина і зазвичай не відчувають серйозного морального дискомфорту від розлуки з нею.

4. Дитина буде схожий на сурогатну матір

Генетика – сувора штука. Дитина буде схожа на людей, чиї клітини були взяті для запліднення, тобто на своїх біологічних батьків.

5. Послугами сурмам користуються жінки, які не хочуть псувати фігуру або робити перерву в кар’єрі.

Навіть якщо захотіли – не змогли б. Згідно з законами України, на легальне застосування допоміжних репродуктивних технологій мають право тільки повнолітні чоловік або жінка і тільки за медичними показаннями.

Правильне харчування сурогатної матері
Правильне харчування сурогатної матері

Для того щоб малюк нормально ріс і розвивався, сурогатна мати повинна величезну увагу приділяти своєму раціону. Правильно складений графік і меню харчування допомагають не тільки

Підготовка сурогатної матері
Підготовка сурогатної матері

Проблема безпліддя вже давно стала справжнім бичем 21 століття. Все більше і більше людей не можуть зачати дитину, і не завжди відомі причини цієї патології.