Мешканка Чернігова стала мамою в 65 років

У 2011 році всю Україну сколихнула новина – мешканка Чернігова, 65-річна Валентина Підвербна, вперше стала мамою. У неї народилася дівчинка, зачата за допомогою ЕКЗ (екстракорпорального запліднення) вагою 3,3 кг і зростом 54 см. За словами лікарів, мама і новонароджена почувають себе чудово.

Вдалою для Валентини стала 3 спроба ЕКЗ. Перша була проведена в 2008 році, і для неї жінці довелося довго збирати гроші зі своєї невеликої пенсії і зарплати (вона працює продавцем на ринку). Після першої невдалої спроби жінка не зневірилася, а почала знову збирати гроші за допомогою друзів і родичів. Другий раз не увінчався успіхом, і Валентині довелося зібрати всю свою мужність, щоб зважитися на третю спробу. За словами жінки, у разі невдачі вона стала б останньою, але старання лікарів увінчалися успіхом, і через тиждень після процедури тест показав, що Валентина буде мамою.

Це дивовижний випадок не лише для України, але і для всього світу – на даний момент всього 4 жінкам старше 60 років вдавалося зачати і виносити дитину.

Через рік Валентина давала інтерв’ю місцевій газеті, в якій розповіла, що дочка росте і розвивається нормально, вимовляє перші слова, а самостійно ходити почала з 7 місяців. Періодично їх відвідують медики та соціальні працівники, адже у багатьох виникало питання, чи зможе нормально виховати дитину жінка, яка народила так пізно? Ще в пологовому будинку Валентині пояснювали, як купати і сповивати малятко, а також займатися її розвитком. За словами жінки, вона щаслива, адже дитину чекала довгі 65 років, і, хоча тепер немовля забирає майже всі сили, відчуває себе значно молодшою ​​і планує прожити ще дуже довго. Якби дозволяло фінансове становище, вона не відмовилася б народити ще одну дитину.

Правильне харчування сурогатної матері
Правильне харчування сурогатної матері

Для того щоб малюк нормально ріс і розвивався, сурогатна мати повинна величезну увагу приділяти своєму раціону. Правильно складений графік і меню харчування допомагають не тільки

Підготовка сурогатної матері
Підготовка сурогатної матері

Проблема безпліддя вже давно стала справжнім бичем 21 століття. Все більше і більше людей не можуть зачати дитину, і не завжди відомі причини цієї патології.