Консультація генетика про вагітність

Планування вагітності – дуже складний процес, в якому найважливішу нішу займає консультація генетика. Оскільки майбутній малюк отримає по 23 хромосоми від батьків, достатньо найменшого відхилення, щоб ембріон розвивався неправильно. Щоб цього не сталося, за кілька місяців до зачаття слід відмовитися від шкідливих звичок і прийняття медикаментів, які можуть вплинути на перебіг вагітності. Для більш повної консультації в питаннях генетичних захворювань знадобиться консультація фахівця. Вона настійно рекомендується в наступних випадках:

  • Вік жінки поза рамками норми (менше 18 або більше 35 років), а також якщо чоловіку більше 40;
  • Майбутні батьки мають хронічні або спадкові захворювання;
  • Серед найближчих родичів бували випадки відхилення в розвитку ембріона, народження дитини із захворюванням центральної нервової системи;
  • Подружжя знаходяться в кровній спорідненості;
  • Вплив зовнішніх чинників, які могли позначитися на здоров’ї (шкідливі звички, погана екологія чи робота, пов’язана з шкідливими речовинами);
  • Наявність в анамнезі викиднів або завмерлих вагітностей;
  • Безпліддя з нез’ясованих причин.

Як проходить консультація

У першу чергу, доктор ознайомиться з вашою історією хвороби. Особливо важливою буде інформація про випадки відхилень у родичів протягом вагітності та розвитку дитини. Також будьте готові надати повну інформацію про умови життя і роботи, медикаментах що приймаються і шкідливих звичках.

При необхідності, генетик порекомендує вам здати аналізи, щоб запобігти появі відхилень у плоду. Зазвичай вони включають аналізи крові, обстеження ендокринолога, невропатолога і терапевта, але при підозрах на серйозні захворювання доповнюються дослідженням хромосом і HLA-типуванням.

Підсумком обстежень буде визначення процентного співвідношення ризику неправильного розвитку плоду. Якщо ризик становить 10%, значить, дитина буде здоровою. Показник 10-20% – привід насторожитися і уважно стежити за перебігом вагітності, частіше обстежувати малюка за допомогою УЗД і періодично здавати аналізи. Якщо ризик більше 20%, генетик порекомендує відмовитися від вагітності або використовувати донорський генетичний матеріал (сперму або яйцеклітину, залежно від того, у кого з батьків вище ризик передати дитині серйозне захворювання).

Правильне харчування сурогатної матері
Правильне харчування сурогатної матері

Для того щоб малюк нормально ріс і розвивався, сурогатна мати повинна величезну увагу приділяти своєму раціону. Правильно складений графік і меню харчування допомагають не тільки

Підготовка сурогатної матері
Підготовка сурогатної матері

Проблема безпліддя вже давно стала справжнім бичем 21 століття. Все більше і більше людей не можуть зачати дитину, і не завжди відомі причини цієї патології.