Хто такі донори яйцеклітин?

Донорство яйцеклітин – це процедура передачі своїх яйцеклітин для подальшої процедури ЕКЗ (екстракорпорального запліднення), щоб допомогти іншій жінці народити дитину. Агентство сурогатного материнства «Мама +» допомагає жінкам, які хочуть стати донорами яйцеклітин.

Для чого це потрібно?

Здорова жінка виробляє на місяць 1-2 зрілі яйцеклітини, які в разі запліднення розвиваються в ембріон, і настає вагітність. Якщо цього не відбувається, яйцеклітина виводиться з організму під час менструації. За своє життя організм жінки виробляє близько 400 000 ооцитів (майбутніх яйцеклітин), з яких зрілості досягне близько 400, перетворившись в яйцеклітину. Велика їх частина атрофуються за непотрібністю.

Відповідно, жінка-донор передає ті яйцеклітини, які майже напевно не будуть використані. А пара, нездатна мати дітей природним шляхом, використовує їх для народження дитини, про яку мріють.

Жіноча яйцеклітина містить набір генної інформації, так що до донорів пред’являються досить серйозні вимоги – такі як особисте здоров`я та відсутність поганої спадковості або генетичних захворювань.

Їх яйцеклітини використовують для процедури ЕКЗ – штучного створення плода «в пробірці», який після 3-5 днів дозрівання поміщається в порожнину матки. Цю процедуру проходять жінки, які з різних причин не можуть народити самостійно.

Донорські яйцеклітини – для деяких жінок єдина можливість виносити і народити дитину. Це необхідно, коли з якихось причин у них немає власних яйцеклітин (наприклад, видалені яєчники або настала передчасна менопауза) або яйцеклітини не придатні для зачаття природним шляхом або ЕКЗ (в першу чергу, це стосується спадкових захворювань, які можуть передатися дитині; також в рідкісних випадках яйцеклітини містять генетичну аномалію – порушення структури хромосом).

Процедура донорства

Жінка-донор повинна відповідати наступним вимогам:

  • Наявність свого здорової дитини;
  • Відсутність шкідливих звичок;
  • Відсутність проблем зі здоров’ям і спадкових захворювань.

Донорство здійснюється, коли жінка-реципієнт готова до зачаття. Для цього в обох жінок синхронізується менструальний цикл, а донор додатково проходить курс ін’єкцій, спрямований на дозрівання безлічі яйцеклітин (це пов’язано з тим, що не всі вони можуть бути використані для донорства).

Доктора уважно стежать за процесом за допомогою УЗД і спеціальних аналізів, потім перед овуляцією з яєчників за допомогою тонкої голки (вона трохи товстіша за ту, яку використовують для забору венозної крові) вилучаються яйцеклітини.

Гормональну терапію проходить і жінка – реципієнт, щоб підготувати організм до вагітності і збільшити шанси на вдалу імплантацію ембріона. Їй пересаджують кілька (зазвичай 2) яйцеклітини, запліднені за допомогою сперми чоловіка, і, якщо одна або декілька з них приживаються, настає вагітність.

Законодавство

В Україні донорство яйцеклітин, у тому числі за матеріальну винагороду, дозволене і регулюється законом про допоміжні репродуктивні технології

Немає законів, що регулюють частоту і кількість передачі донором яйцеклітин, проте доктори настійно рекомендують жінкам проходити процедуру не частіше 1 разу за три місяці і не більше 6 раз за все життя. Це пов’язано з тим, що багаторазова гормональна стимуляція організму – небезпечна процедура, яка може спричинити різку зміну в гормональному фоні жінки аж до невизрівання власних яйцеклітин, що зробить її нездатною мати дітей.

Донорам гарантується анонімність; відомості, які батьки майбутньої дитини можуть отримати, обмежуються найважливішими – стан здоров’я, колір очей і волосся, колір шкіри, статура.

Як стати донором?

На нашому сайті ви можете залишити анкету зі своїми даними, і в разі, якщо ви підходите на цю роль, ми вам обов’язково зателефонуємо.

Донор обов’язково проходить повне медичне обстеження, включаючи огляд у гінеколога і спектр аналізів – загальних аналізів крові, гормонального рівня, а також на наявність ЗПСШ. Весь процес визрівання і забору яйцеклітин строго контролюється фахівцями, щоб не порушити крихкий баланс гормонів в організмі донора. Таким чином, після участі в програмі ви можете бути повністю спокійні за своє здоров’я, що підтвердять численні аналізи.

Донорство яйцеклітин – благородний, солідарний вчинок. Для безлічі жінок у всьому світі це єдиний спосіб пізнати радість вагітності та материнства, і вчинок приносить донору почуття глибокого морального задоволення.

Правильне харчування сурогатної матері
Правильне харчування сурогатної матері

Для того щоб малюк нормально ріс і розвивався, сурогатна мати повинна величезну увагу приділяти своєму раціону. Правильно складений графік і меню харчування допомагають не тільки

Підготовка сурогатної матері
Підготовка сурогатної матері

Проблема безпліддя вже давно стала справжнім бичем 21 століття. Все більше і більше людей не можуть зачати дитину, і не завжди відомі причини цієї патології.