Державна допомога в лікуванні безпліддя

Одним із шляхів вирішення проблем для тих пар, які не можуть самостійно зачати дитину і хочуть використовувати для цього ЕКЗ, є державні дотації. Демографічну ситуацію в нашій країні можна охарактеризувати як критичну, зараз основна необхідність народжувати і виховувати дітей лягає на тих, хто був народжений в 90-х роках, а їх значно менше, ніж дітей, народжених в 80-і роки минулого століття. Таким чином, демографічна криза, що проявилася 20 років тому, призвела до ще більшої кризи зараз.

В Україні Міністерство охорони здоров’я фінансує щороку близько 500 циклів ЕКЗ для тих пар, які не можуть зачати самостійно. Звичайно, це добре, що у деяких безплідних сімей, яким не вистачає грошей, буде можливість провести курс лікування, проте лише 500 дотацій в порівнянні з числом людей, які страждають від безпліддя – це незначна цифра. Крім того, в Києві є особлива муніципальна програма, покликана допомогти людям, що лікуються від безпліддя, але навіть вона включає всього 170 циклів в рік, що є теж дуже маленькою цифрою для такого великого міста як Київ. Подібні програми планується ввести в Луганську, Одесі та Донецьку, але поки що це тільки плани.

Держава повинна приділяти більше уваги питанням лікування безпліддя, так як мова йде не про поодинокі випадки безпліддя серед великої кількості здатних до дітородіння, а про досить високий відсоток людей, які при всьому бажанні не можуть зачати дитину. Одним із дієвих варіантів, який підтримали безплідні пари, могла б стати можливість використовувати виплати за дитину для того, щоб цю дитину зачати. Однак на даний момент ніяких робіт в цю сторону не ведеться, і питання безпліддя як і раніше стоїть дуже гостро.

 

Продуктивна медицина в Україні

На території України щороку народжуються близько 3000 дітей, зачатих за допомогою допоміжних репродуктивних технологій. Близько 40% тих пар, які проходять лікування від безпліддя, домагаються успіху і стають батьками. Це говорить про те, що репродуктивна медицина в Україні за всіма показниками ні на секунду не відстає від європейської.

Незважаючи на такий високий рівень медицини, статистика невтішна: за дуже короткий проміжок часу населення України скоротилося від 55 мільйонів до 44 мільйонів. Істотна частина цієї проблеми полягає в тому, що приблизно 12% молодих пар репродуктивного віку зараз відчувають проблеми із зачаттям. Це означає, що їм потрібна професійна кваліфікована допомога репродуктолога, можливо ЕКЗ або сурогатне материнство, але таке лікування коштує дорого. Згідно з тією ж невблаганною статистикою, в середньому кожна п’ята пара, намагаючись завести дитину (не обов’язково першу), отримує діагноз «безпліддя». Цей діагноз ставлять тоді, коли вони не можуть зачати дитину через рік або більше регулярного незахищеного статевого життя.

Ось в таких випадках людям приходить на допомогу репродуктивна медицина, зокрема, ЕКЗ (або штучне запліднення), яке покликане істотно підвищити шанси на вагітність людям, які відчувають з цим серйозні проблеми. Спектр можливостей репродуктології досить широкий, тим більше, що в Україні є найсучасніше обладнання та кваліфіковані лікарі, які покликані допомогти вам завести дитину. Послуги репродуктивної медицини в Україні мають настільки високу якість, що, згідно з офіційними даними, за останні 10 років українські пари лікуються тільки в межах своєї країни, не виїжджаючи для цього в Європу або Америку. Це ще раз підтверджує, що рівень репродуктивної медицини в нашій країні досить високий, щоб їй довіряли співвітчизники. Крім того, з метою завести дитину в Україні щорічно приїжджають тисячі іноземців, адже в нашій країні при високій якості репродуктивних технологій і високої ефективності подібні послуги коштують незрівнянно дешевше, ніж в Америці, а також дозволені всі допоміжні репродуктивні технології.

Щороку на території України проводиться майже 12 000 ЕКЗ, і це значна цифра, але тим не менше цього недостатньо для того, щоб допомогти всім безплідним парам. Проблема в основному полягає в тому, що лікування безпліддя – послуга досить дорога, в залежності від діагнозу і методів лікування ціна може варіюватися від 30 тисяч доларів і до вартості квартири в Києві. Крім того, цикл ЕКЗ сам по собі не дає стовідсотковий результат, його успішність становить близько 30 або 40%, а значить, потрібно бути морально і фінансово готовим до того, що доведеться приходити ще один цикл, щоб вдалося завагітніти.

Саме тому Міністерство охорони здоров’я України щорічно виділяє фінансування для допомоги в боротьбі з безпліддям близько 500 парам, але, на жаль, в порівнянні зі значною цифрою людей, що страждають від безпліддя, це не так багато. Мабуть, саме в цьому і полягає основна проблема, хоча Україна в цьому не самотня.

Багато країн Європи також фінансують лікування від безпліддя, але фінансування в Україні в настільки обмежених кількостях в будь-якому випадку не може врятувати від демографічної кризи. В іншому можна з упевненістю сказати, що репродуктивна медицина в Україні більш ніж добре розвинена, і найкращий тому доказ – це величезна кількість щасливих сімей, які отримують можливість завести дитину за допомогою наших клінік репродуктології.

Правильне харчування сурогатної матері
Правильне харчування сурогатної матері

Для того щоб малюк нормально ріс і розвивався, сурогатна мати повинна величезну увагу приділяти своєму раціону. Правильно складений графік і меню харчування допомагають не тільки

Підготовка сурогатної матері
Підготовка сурогатної матері

Проблема безпліддя вже давно стала справжнім бичем 21 століття. Все більше і більше людей не можуть зачати дитину, і не завжди відомі причини цієї патології.