Чому ми боїмося розповідати про безпліддя?

Ще в дитинстві дівчинки переймають поведінку своїх матерів, звикаючи до ролі майбутніх мам. Це виражається в іграх з ляльками, в мріях стати в майбутньому мамою. Звичайно ж, в дитинстві нікому з нас не приходило в голову, що на шляху повного щастя може стати такий серйозний діагноз, як безпліддя.

З кожним роком в сучасному світі діагностують все більше випадків безпліддя. Зокрема, в Україні, за статистикою, кожна 4 пара стикається з певними проблемами в зачатті. І багато пар сприймають це як особисту трагедію, забуваючи про те, що безпліддя – це тільки захворювання, яке можна лікувати так само, як і будь-яка інша.

Саме через брак інформованості у нас не прийнято говорити про безпліддя, адже це буде причиною постійних співчутливих поглядів. На жаль, наші люди досі сприймають безпліддя як вирок, що не піддається ні корекції, ні лікування.

Серйозність проблеми полягає також в тому, що часто навіть пари не можуть обговорювати між собою свою проблему. Це говорить про докорінно неправильному підході до безпліддя. Але чому так відбувається?

Інстинкти

Інстинкт продовження роду закладений в нас самою природою. Напевно, саме тому ми сприймаємо як серйозний удар діагноз безпліддя, адже це немов би робить нас неповноцінними. І, хоча зараз до безпліддя вже не відносяться так по-варварськи, як в ті часи, коли жінка, яка не здатна зачати, була не потрібна чоловікам, все одно наше патріархальне суспільство зазвичай автоматично вважає, що в безплідді винна жінка.

І це все – не дивлячись на те, що у обох половин можуть бути проблеми із зачаттям. Крім того, дуже рідко безпліддя буває абсолютним, тобто не піддається корекції для подальшого природного зачаття. В результаті замість того, щоб боротися за своє щастя і продовжувати лікування, або всиновити малюка, опускають руки і пливуть за течією.

Страх жалості

У поєднанні з гордістю це не дозволяє говорити нам про безпліддя, адже найближчі почнуть ставитися до нас з жалістю. Крім того, такі люди часто знаходять розраду в іншому – наприклад, в кар’єрі або особистих інтересах.

Безвідповідальність

Ще одна причина небажання говорити вголос про проблему – це небажання її вирішувати. Деякі люди дуже інфантильні, щоб серйозно братися за проблему і вирішувати її своїми силами. Для них сам процес лікування здається нестерпним кошмаром, і вони вважають за краще залишити все як є.

Безумовно, безпліддя – це дуже особиста проблема, і пара має повне право не розповідати про неї. Але важливо, щоб це було добровільним рішенням, а не тиском суспільства. Не варто боятися сказати про те, що ви проходите тривалий і складний процес лікування заради здобуття щастя – принаймні, найближчим ви можете в цьому зізнатися.

Правильне харчування сурогатної матері
Правильне харчування сурогатної матері

Для того щоб малюк нормально ріс і розвивався, сурогатна мати повинна величезну увагу приділяти своєму раціону. Правильно складений графік і меню харчування допомагають не тільки

Підготовка сурогатної матері
Підготовка сурогатної матері

Проблема безпліддя вже давно стала справжнім бичем 21 століття. Все більше і більше людей не можуть зачати дитину, і не завжди відомі причини цієї патології.