Чоловік проти ЕКЗ: що робити

Буває, що безпліддя неможливо подолати іншим шляхом, крім як використовувати екстракорпоральне запліднення. На жаль, невблаганна статистика свідчить, що все більше пар не можуть зачати, не використовуючи ЕКЗ. У такому випадку для жінки часто рішення цілком природно: ви будете робити все, щоб народити свою дитину. Однак нерідко буває і таке, що чоловік, від якого ви чекаєте підтримки і опори, відмовляється проходити цю процедуру. До цього є безліч причин і безліч шляхів вирішення.

Найпростіший спосіб вирішити цю проблему – просто поговорити. Однак дуже часто чоловік просто відмовляється, відповідає односкладовими фразами. Це особливість психології: жінки можуть розповідати про свої думки і страхи, ділитися сокровенним, а чоловіки часто замикаються, вважаючи за краще вирішувати всі проблеми всередині себе. Спробуємо розібратися в причинах, з яких чоловіки не хочуть робити ЕКЗ.

Боязнь розголосу

В першу чергу, будь-який чоловік дуже боїться того, що про його, як він вважає, неспроможності, дізнаються оточуючі. Чоловік боїться, що його або його дружину порахують неспроможними тому, що ви не можете зачати дітей. Якщо ваш чоловік боїться саме цього, йому ймовірно слід знати, що в країнах СНД тільки за минулий рік народилося більше 100 тисяч дітей, які були зачаті за допомогою ЕКЗ. Це означає, що дуже багато сімей знайшли в собі сили переступити через громадську думку і все-таки скористалися послугами медиків для того, щоб стати щасливими.

Справді, невже думка сторонніх людей може бути важливіше, ніж приватне сімейне щастя? Яка різниця, що можуть подумати сусіди або колеги, якщо дитина – це ваша єдина, найбільша мрія? Крім того, вже зараз десятки тисяч майбутніх батьків борються за можливість мати дітей. Це сумна статистика, оскільки з безпліддям доводиться боротися дуже багатьом молодим і здоровим людям, однак, як ви бачите, вони не опускають руки і продовжують боротися.

Щоб переконати чоловіка, ви можете спробувати пояснити йому, що вже зараз це не сприймається людьми як щось надзвичайне, ця процедура існує вже кілька десятків років, і з кожним роком нею користуються все більше і більше людей, і в цьому немає нічого поганого . Крім того, ніхто не вимагає від вас розповідати всім оточуючим, що ви змогли зачати дитину тільки з використанням сучасних репродуктивних технологій. Ви маєте повне право зберегти це в таємниці, а надто цікавим родичам і друзям можна просто сказати, що вам знадобилася медична допомога на етапі планування сім’ї.

Страх перед труднощами

Деякі чоловіки просто бояться труднощів, з якими їм так чи інакше доведеться зіткнутися на етапі планування сім’ї за допомогою допоміжних репродуктивних технологій. Дуже часто чоловіки хочуть мати дітей, але тільки тоді, коли вони зачаті природним шляхом: так все просто, зрозуміло і не викликає труднощів.

А ось процедура ЕКЗ вимагає величезних зусиль, витрат часу, численних консультацій лікарів, аналізів та УЗД. Це дійсно досить тривалий процес, починаючи від незрозумілої гормональної стимуляції, закінчуючи відбором ембріонів для зачаття. Якщо ваш чоловік боїться саме цих труднощів, можуть виникнути проблеми на етапі планування сім’ї.

Щоб вирішити цю проблему, є два шляхи: в першу чергу, ви можете взяти більшу частину цих труднощів на себе. Цей варіант підходить тільки в тому випадку, якщо ви дійсно готові пройти перші етапи ЕКЗ самостійно, нести за них повну відповідальність. Це дуже складно, особливо для жінки, коли їй необхідна моральна підтримка, але в такому випадку, можливо, ваш чоловік перестане сприймати штучне запліднення як катастрофу. Наприклад, ви можете хоча б зайнятися тим, що знайти хорошу клініку репродуктології, професійного лікаря і зібрати всі необхідні папери.

Якщо ж ви не зможете знайти в собі сили на те, щоб проходити все це самостійно, дуже корисно буде мати чіткий план. Будь-якому чоловікові буде набагато простіше знати, що відбувається, якщо вас буде чітко структурований план на кожен день. Якщо все буде передбачувано, заплановано, то будь-якому чоловіку процес екстракорпорального запліднення перестане здаватися такою катастрофою. Чіткий план лікування створює відчуття, що ви здатні все контролювати, адже в момент, коли вам ставлять діагноз «безпліддя», починає здаватися, що ви не контролюєте ні власне тіло, ні власну долю. Якщо ж ви рішуче налаштовані боротися, складіть чіткий план: так буде простіше і вашому чоловікові, і вам.

Боязнь підміни яйцеклітини або сперматозоїда

Цей страх може здатися безглуздим, але тільки в тому випадку, якщо ви вже проходите процедуру ЕКЗ і добре знаєте, наскільки відповідально лікарі підходить до цього питання. На жаль, процедура екстракорпорального запліднення обросла величезною кількістю міфів і забобонів, у тому числі і в тому плані, що нібито дитина, зачата в пробірці, може виявитися не вашою. Особливо цей страх буде помітний у чоловіка, якщо він слухав чиєсь дуже “цінне” думка, наприклад, якщо він розповів про в планах на ЕКЗ своїй мамі, а вона про процедуру штучного запліднення знає тільки по новинах. Це грубий приклад, але в реальності такі безглузді міфи іноді дуже міцно вкорінюються, викликаючи страх перед використанням медичної допомоги під час зачаття.

Щоб позбавити чоловіка від паніки, зазвичай цілком достатньо попросити репродуктолога провести консультацію і невелику екскурсію по відділенню репродуктології. Саме тоді ваш чоловік зрозуміє, що заміна яйцеклітини і сперматозоїда – це не тільки неправда, але і досить безглуздо, оскільки репродуктологи зацікавлені якраз в тому, щоб ви стали щасливими батьками. Крім того, у багатьох клініках репродуктології проходять генетичний аналіз на батьківство, який є обов’язковим.

Якщо ж чоловік боїться, що відбудеться заміна його сперматозоїда чужим через те, що саме у нього виникли проблеми із зачаттям, попросіть репродуктолога розповісти чоловікові про таку процедуру, як ІКСІ. В рамках цієї процедури у чоловіка вилучається єдиний, найактивніший сперматозоїд зі зразка сперми, який потім штучного вводиться в яйцеклітину. По-перше, це істотно підвищує шанси на успіх, по-друге, гарантує, що це дійсно буде дитина вашого чоловіка. У будь-якому випадку, консультація, проведена фахівцем репродуктологом для вашого чоловіка, зможе переконати його краще за все.

Страх, що дитина народиться неповноцінною

Згідно зі статистикою клінік репродуктології, діти, зачаті з використанням допоміжних репродуктивних технологій, настільки ж здорові, як і діти, зачаті природним шляхом. Більш того: якщо у вас є серйозні проблеми зі здоров’ям, численні аналізи та скринінги спрямовані якраз на те, щоб ваша дитина гарантовано народилася здороваю.

На жаль, стовідсоткової ймовірності вам не дасть ніхто, однак численні дослідження, в тому числі перевірка ембріонів на генетичні відхилення, дозволять вам з упевненістю сказати, що дитина, зачата за допомогою ЕКЗ, буде такаю ж здоровою, як і зачата природним шляхом.

Жаль грошей на штучне запліднення

Буває і таке, що чоловік просто не бачить сенсу витрачати гроші на те, що не вдається природним шляхом. В якомусь сенсі це можна зрозуміти, адже навіть ЕКЗ в кращій клініці не дасть вам стовідсоткового результату з першого разу. В такому випадку ви можете скористатися державною допомогою, яка включена до планування сім’ї. В такому випадку подружнім парам компенсуються витрати на процедуру. І вам слід ретельно ознайомитися з цим питанням безпосередньо в вашому місті, щоб отримати підтримку держави і звести свої витрати до мінімуму.

Якщо у вас є така можливість, дайте чоловікові можливість поспілкуватися з людьми, які вже мають дітей, зачатих за допомогою ЕКЗ. Це кращий спосіб переконання, оскільки таке щастя, як власні діти, варто будь-яких витрат часу, грошей і сил. Можливо, вашому чоловікові просто необхідно побачити результат на власні очі, і він зрозуміє, що гроші на ЕКЗ будуть витрачені не даремно, вони будуть витрачені на подолання деяких труднощів зі здоров’ям, які зараз не дозволяють вам стати батьками.

Правильне харчування сурогатної матері
Правильне харчування сурогатної матері

Для того щоб малюк нормально ріс і розвивався, сурогатна мати повинна величезну увагу приділяти своєму раціону. Правильно складений графік і меню харчування допомагають не тільки

Підготовка сурогатної матері
Підготовка сурогатної матері

Проблема безпліддя вже давно стала справжнім бичем 21 століття. Все більше і більше людей не можуть зачати дитину, і не завжди відомі причини цієї патології.