Часті питання про сурогатне материнство
Ми дуже хочемо завести дитину, і для цього нам знадобиться сурогатне материнство. Чи можуть нам не віддати дитину? Чи законно використання послуги сурогатної матері?

Україна – один зі світових центрів репродуктивних технологій. Це одна з небагатьох країн, в якій репродуктивні технології цілком законні, включаючи сурогатне материнство. Це дає можливість клінікам розвивати свої можливості по максимуму і допомагати тисячам пар щорічно зачати малюка.

Ви можете абсолютно законно використовувати послуги сурогатної матері, тому що пункт про це є в Законодавстві України. Згідно із законодавством, дитина, народжена сурогатною матір’ю, записується в документах як дитина пари, чиї ооцити були використані для народження дитини, або пари, яка використовувала донорські ооцити, щоб мати дітей.

Коли ви даєте згоду на виношування вашого малюка сурогатній мамі, навіть якщо використовували для цього донорські ооцити, ви отримуєте повні батьківські права на цього малюка.

 

Як реєструвати дитину, народжену сурогатною матір’ю?

Цю частину роботи повністю бере на себе клініка і юристи, які так чи інакше будуть вас представляти. Дитину реєструють в звичайному порядку в органах РАЦСу, використовуючи стандартні документи для реєстрації нового громадянина. При цьому абсолютно неважливо, що його виносила сурогатна мати, адже його законні батьки – ви.

Крім того, юристи супроводжують обидві сторони весь час вагітності. Це необхідно, щоб регулювати такі суто особисті питання, як пансіон і спосіб життя сурогатної мами, її права і обов’язки, а також винагороду – тобто все те, що не регулюється законодавством.

 

Чим саме займається ваша клініка? Чим вона може нам допомогти?

Для вас ми забезпечуємо повний супровід сурогатного материнства на все його етапах – від підходящої сурмами для вашого малюка до забезпечення повної юридичної підтримки для обох сторін.

Ми допоможемо вам розробити індивідуальну схему лікування, підберемо сурмаму і підкажемо, як вам будувати відносини з цією жінкою, а також які вимоги ви можете їй пред’являти.

Аж до народження малюка і його реєстрації як вашої дитини ми забезпечимо повну підтримку, знімемо з вас важкий тягар вирішення цих численних проблем. Також ми захистимо вас від шахрайок, які видають себе за сурогатних матерів.

Все, що вам залишиться – вибрати сурмаму собі до смаку, а потім з нетерпінням очікувати народження вашого малюка.

Ми ж беремо на себе і повне медичне обстеження сурогатної матері, щоб ви були повністю впевнені в її надійності та здатності народити здорового малюка.

 

Чи можна знайти самим сурогатну матір? Адже існує багато ресурсів для таких пошуків?

Так, в інтернеті, безсумнівно, багато оголошень, в яких жінки пропонують свої послуги в якості сурогатних матерів. Однак ми настійно рекомендуємо вам відмовитися від подібної практики самостійного пошуку. Справа в тому, що, з огляду на високу вартість послуг сурмами, зростає число шахрайок, які наживаються на батьках, які хочуть мати рідну дитину.

Такі шахрайки можуть зробити що завгодно – можуть пройти обстеження за ваш рахунок, взяти гроші за проїзд і просто виїхати, залишивши вас ні з чим. Адже в такому випадку ви повинні самі оплачувати і повністю відстежувати кожен етап обстеження.

Деякі недобросовісні сурмами можуть просто підробити довідки про здоров’я, стверджуючи, що у них все в порядку, хоча насправді це не так.

І найстрашніше – сурмами-шахрайки НЕ будуть піклуватися про вашу дитину, аж до спроб спровокувати викидень. Це пов’язано з тим, що, згідно зі стандартним контрактом, батьки повинні виплатити сурмами неустойку в разі викидня, адже вона витратила час і сили, а також своє здоров’я на цю спробу. Особливо безсовісні можуть почати вимагати величезні суми грошей, що виплачуються щомісяця, погрожуючи в іншому разі вбити вашого малюка.

Деякі дами навіть примудряються імітувати вагітність, щоб отримувати гроші на проживання щомісяця. А деякі, боячись того, що штучне запліднення не вдасться, займаються коханням зі своїми партнерами, щоб точно завагітніти і народити дитину – тільки, можливо, вже зовсім не вашого.

Деякі просто халатно ставляться до своїх обов’язків, дозволяючи собі палити або пити під час вагітності, що, безсумнівно, погано впливає на здоров’я вашої дитини.

Ми ж пропонуємо вам не просто вибрати сурогатну маму з нашої бази даних – ми забезпечимо повний супровід вагітності. Ми беремо на себе повну відповідальність за обстеження таких жінок, перенесення вашого ембріона, а також ретельне обстеження на кожному етапі вагітності – від прикріплення заплідненої яйцеклітини до стінки матки і до самих пологів.

Ми забезпечимо повний спектр необхідних послуг для того, щоб ваша сурмама приїхала в місто, знайдемо їй житло і т.д. Крім того, ми візьмемо на себе всі юридичні питання, які стосуються вимог і умов для сурогатної матері, такі як умови життя і харчування, забезпечення безпеки малюка і багато інших.

Все це грунтується на законодавстві України, так що ми гарантуємо вам хороший результат.

У зв’язку з усіма складнощами, пов’язаними з самостійним пошуком сурогатної матері, ми настійно рекомендуємо вам не шукати їх самим. Втім, законом дозволено використовувати для цього послуги своїх родичок або подруг. Однак ми настійно рекомендуємо цього не робити, адже тут вступає морально-етичне питання: як потім спілкуватися з цією жінкою? Чи не бует вона хотіти виховувати дитину, часто його бачити? Чи не зажадає вона безроздільного уваги сім’ї тільки тому, що народила для вас дитини? Чи не буде справжня мати ревнувати, бачачи, як близька їй жінка виношує їй дитину, радіє його поштовхів в животі і говорить з ним?

У зв’язку з цими проблемами, ми рекомендуємо все ж скористатися послугами посередників для пошуку сурогатної матері.

 

Чи можна поспілкуватися з тими, хто вже був клієнтом вашої клініки?

На жаль, незважаючи на все ваше бажання, ми не можемо розповсюджувати особисті дані про наших пацієнтів. Це пов’язано з лікарською таємницею і збереженням конфіденційності особистого життя кожного громадянина України, прописаних в законодавстві. Після кожного курсу лікування ми повністю знищуємо все файли, які були пов’язані з лікуванням наших пацієнтів, і більше ніхто не може отримати цю інформацію.

Однак, якщо вам дійсно важливо знати думку інших про нашу клініку, ви цілком можете скористатися для цих цілей інтернетом. Існує безліч спільнот, де жінки, які проходять лікування від безпліддя, із задоволенням діляться досвідом і підтримують тих, хто тільки починає цей непростий шлях. В такому випадку ви можете вільно з ними спілкуватися, наприклад, запитати, чи є на форумі або блозі пацієнти нашої клініки. Оскільки клієнти самі будуть розповідати про свій досвід, ми не порушимо правила конфіденційності, а ви отримаєте всю необхідну вам інформацію.

 

В іншій клініці нам пропонували ті ж послуги, але набагато дешевше. Звідки такий серйозний розкид цін?

Ви повинні розуміти, що репродуктивна технологія – це складний і тривалий процес лікування, і він не може бути дешевим. Ми не просто допомагаємо вам зачати дитину, але забезпечуємо повний супровід зачаття і вагітності. Також ми проводимо складні процедури штучного запліднення яйцеклітин, і це теж не може коштувати дешево, адже вимагає багатьох зусиль і спеціальної апаратури. Для вас працюватимуть кращі репродуктологи України, які зроблять все можливе, щоб ви змогли отримати довгоочікуваного малюка.

Вас повинні насторожувати надто низькі ціни, адже це може бути свідченням того, що ви говорите з шахраями, які хочуть просто витягнути з вас якомога більше грошей. Наші кандидатки в сурогатні матері проходять дуже суворий відбір, вони здорові психічно і фізично, і відмінно впораються зі своїм завданням.

Куратор, приставлений до вас, буде вести програму сурогатного материнства від початку і до кінця – аж до моменту, коли ви заберете малюка з пологового будинку, його оформлять в РАЦСі, і ви поїдете додому щасливою повноцінною сім’єю.

Крім того, ми заздалегідь обговоримо всі ваші витрати, включаючи винагороду сурогатної матері, і ви зможете переконатися в прозорості всіх платежів. Ціна не виросте раптом «в зв’язку з обставинами, що змінилися», і з вас не візьмуть зайвий платіж за підбір іншої сурмами, а не тієї, яку ви хотіли відразу.

 

У багатьох країнах заборонено сурогатне материнство. На законних підставах працює клініка?

Як вже було сказано вище, в Україні повністю забезпечена законодавча база для всіх репродуктивних технологій, включаючи сурогатне материнство.

Дитина, народжена сурогатною матір’ю із застосуванням репродуктивних технологій, які були забезпечені безплідною парі в спеціалізованій клініці, вважається дитиною цієї пари, навіть якщо для зачаття використовувалися донорські ооцити (яйцеклітина і сперма).

Що стосується особисто наших гарантій, всі наші клієнти мають повне право ознайомитися з документацією, яка підтверджує легальність компанії. Це свідоцтво державної реєстрації, паперу з податкової інспекції і т.д.

Крім того, наша компанія приймає тільки переклади на спеціальний офіційний банківський рахунок. Це надійний і легальний спосіб, і вас повинно насторожити, якщо компанія хоче отримати від вас готівку незадовго після початку роботи або відразу після першої консультації.

Ми проведемо для вас всі необхідні консультації, відповімо на кожен ваш питання, і тільки коли ви будете впевнені в тому, що будете лікуватися у нас, будемо розробляти план лікування. І тільки після цього має надійти оплата.

 

Чи можна зробити сурмами инсеминацию спермою партнера?

Ні в якому разі. Це заборонено законом, тому що, по суті, жінка в такому випадку віддає власну дитину. З огляду на, що передбачено винагороду за участь в програмі, вийде, що жінка продасть свою рідну дитину, а це заборонено законом і суперечить всім існуючим етичним нормам.

Навіть якщо жінка буде згодна підписати повністю добровільна відмова від дитини ще в пологовому будинку, це не дає ніяких гарантій батькам малюка, адже вона мати дитини, і має повне право залишити його собі. Навіть якщо вона віддасть дитини, дружина чоловіка, сперма якого використовувалася для інсемінації, буде змушена просто усиновити дитину власного чоловіка.

Тому в разі, якщо жінка з яких-небудь причин не може надати свою яйцеклітину для зачаття, вона повинна використовувати донорський матеріал. Тільки так сурогатне материнство НЕ буде змушувати жінку віддавати рідну дитину.

 

Я – чоловік, який живе один. Чи можу я використовувати послуги сурогатної матері?

Право на продовження роду – це невід’ємна частина прав будь-якої людини. Після останніх поправок, внесених до закону про репродуктивних технологіях, самотні чоловіки і жінки можуть використовувати повний спектр репродуктивних технологій для того, щоб мати дітей. У разі якщо це чоловік, використовується яйцеклітина донора і сперма чоловіка. При цьому сурогатна мати не може бути одночасно і донором яйцеклітин щоб уникнути серйозних проблем з законом.

При реєстрації такої дитини чоловік може залишити прочерк у графі «мати» або використовувати для цього своє прізвище, додавши ім’я та по батькові на свій розсуд.

 

Скільки грошей необхідно для надання повного спектру послуг? І скільки коштує перша консультація?

У будь-який робочий день ви можете записатися на консультацію на той час, який здасться вам найбільш комфортним. Всі консультації в нашій компанії проводяться абсолютно безкоштовно – ви платите нам тільки за результат, а не за слова.

 

Чи є гарантії того, що сурмама не залишить собі малюка?

Згідно із законодавством, ця жінка не має ніяких прав на дитину, адже вона не є його матір’ю, і тільки виношує малюка. Ця дитина – ваш, і це чітко прописано в законодавстві.

Саме ви будете мати всі батьківськими правами, навіть якщо для зачаття дитини використовувався донорський матеріал.

 

Наскільки ретельно перевіряється кандидатка в сурмами?

Ми багато років займаємося підбором сурогатних матерів, і гарантуємо здоров’я цих жінок. Вони проходять дуже суворий відбір, який включає в себе перевірку психічного здоров’я, фізичних показників і репродуктивного здоров’я.

 

Наскільки важливо здоров’я батьків, щоб скористатися послугами сурогатної матері?

Складно точно відповісти на це питання.

Безумовно, послугами сурогатних матерів користуються пари, які з яких-небудь причин не можуть мати дітей самі, що вже говорить про похитнувся здоров’я. З іншого боку, це не означає, що батьки не повинні ретельно стежити за собою. Для програми сурогатного материнства використовуються ооцит (статеві клітини) батьків малюка, а значить, ваше здоров’я має бути наскільки хорошим, наскільки це можливо, адже якість ваших яйцеклітин і сперми залежить від відсутності захворювань і шкідливих звичок. Нормального режиму сну і відпочинку, а також продуманого раціону. Не варто думати, що репродуктивна медицина здатна все виправити – якщо ви хочете мати здорову дитину, вам просто необхідно стежити за собою.

Правильне харчування сурогатної матері
Правильне харчування сурогатної матері

Для того щоб малюк нормально ріс і розвивався, сурогатна мати повинна величезну увагу приділяти своєму раціону. Правильно складений графік і меню харчування допомагають не тільки

Підготовка сурогатної матері
Підготовка сурогатної матері

Проблема безпліддя вже давно стала справжнім бичем 21 століття. Все більше і більше людей не можуть зачати дитину, і не завжди відомі причини цієї патології.