Безпліддя - не вирок!

Все частіше і частіше жінка і чоловіки стикаються з проблемою зачаття дитини. Безпліддя жіноче і чоловіче – це чума 21 століття. Діагноз, який з кожним роком набирає обертів. Згідно зі статистикою, кожна сьома в світі сім’я не може самостійно зачати дитину. Ця цифра, на жаль, не стоїть на місці і збільшується.

Причин безпліддя на сьогоднішній день досить багато. Умовно причини безпліддя можна розділити на 6 груп:

  • хвороби шийки матки;
  • хвороби матки і труб;
  • гормональні захворювання;
  • імунологічний фактор;
  • безпліддя нез’ясовного генезу;
  • генетичні чинники.

Серед жінок, у 40% спостерігається відсутність овуляції, 40% – патологія маткових труб, 10% – рідкісні захворювання, 10% – ідіопатичне безпліддя (неясне безпліддя).

Крім медичних причин, безпліддя також може бути викликано неправильним харчуванням, шкідливими звичками (куріння, алкоголь, наркотики), шкідливе середовище проживання, забруднена вода і повітря, впливу техногенних катастроф та ін.

Сурогатне материнство і донація яйцеклітин вже давно стали незамінним рішенням проблеми безпліддя. Це унікальна методика, за допомогою якої безплідні пари мають шанс стати батьками, до того ж свою дитину. Під час проведення програми сурогатного материнства може бути використаний біологічний матеріал дружини та чоловіка (у тому випадку, якщо це можливо), і підсаджений сурогатній мамі. Якщо ж, з медичних причин, жіночий матеріал не можна використовувати, тоді використовують донорські яйцеклітини. При цьому сперма використовується чоловіка. А донор підбирається максимально схожий на дружину.

Сурогатна мама є тільки лише тимчасовим «будинком» для майбутнього малюка, так як ніякого генетичного зв’язку у них немає. Також, після народження, сурогатна мама не має права залишити дитину собі, так як біологічного зв’язку з ним у неї немає, а у свідоцтві про народження батьками записується пара, яка скористалася послугами сурогатної мами.

Сурогатне материнство дозволено на території України. Це одна з небагатьох країн, де такі програми законні. Більш того, всі аспекти використання та проведення сурогатного материнства, ЕКЗ і донорства ооцитів прописані в Сімейному Кодексі України. Права всіх учасників програми захищені, а дотримання всіх пунктів контракту (обов’язковий документ, який підписують усі учасники програми) гарантує успішне проходження всіх етапів процедури.

Багато жінок погоджуються стати сурогатними мамами з причин фінансових складнощів, хвороби близьких людей, необхідності забезпечувати власних дітей і багато іншого. Країни, в яких заборонено законом проведення сурогатного материнства, засуджують подібні процедури, називаючи їх аморальними. Досить багато і прихильників сурогатного материнства, які всіляко підтримують дану сферу репродуктивної медицини.

Погоджуючись виносити дитину безплідній парі, жінка робить велике добро і дарує нове життя. Генетично сурогатна мама ніяк не пов’язана з виношуваною дитиною, тому родинного зв’язку бути не може. Вона просто забезпечує малюкові здорові, комфортні умови протягом 9 місяців. Іноді бувають випадки, коли сурогатній мамі складно віддати малюка після його народження. Але, консультація психолога допоможе впоратися з сумнівними питаннями і роз’яснити внутрішні сумніви. Дуже часто сурогатні мами переймаються проблемою пари, якій допомагають. І народжують ЕКЗ дітей з радістю, розуміючи, що допомагають людям, які не можуть випробувати щастя материнства і батьківства.

Сурогатна мама отримує гідну фінансову винагороду. Це допомагає жінкам вирішити свої фінансові труднощі, допомогти своїм рідним дітям, забезпечити їм щасливе майбутнє, дати хорошу освіту, і проживання.

Правильне харчування сурогатної матері
Правильне харчування сурогатної матері

Для того щоб малюк нормально ріс і розвивався, сурогатна мати повинна величезну увагу приділяти своєму раціону. Правильно складений графік і меню харчування допомагають не тільки

Підготовка сурогатної матері
Підготовка сурогатної матері

Проблема безпліддя вже давно стала справжнім бичем 21 століття. Все більше і більше людей не можуть зачати дитину, і не завжди відомі причини цієї патології.