20 цікавих фактів про ДНК

ДНК, або дезоксирибонуклеїнова кислота, в тілі людини забезпечує передачу генетичної інформації. Це свого роду схема нашого організму, без якої передача закріплених мутацій, тобто еволюція, була б неможлива. Ми беремо ДНК у своїх батьків, переймаючи їх основні риси. Вона по формі нагадує подвійну спіраль з перегородками, схожими на сходи. Ці перегородки – це нуклеотиди, що формують собою ланцюжки нуклеїнових кислот.

Цікаві факти про ДНК

1. У світі існують тварини, серед популяції яких є тільки самки. Це – бделлоідние коловертки, і вони обходяться без статевого розмноження. Вони дають потомство, займаючи ДНК у тварин інших видів.

2. Геном людини містить колосальну кількість інформації. Якщо перевести цю інформацію в цифровий вигляд, вона б зайняла 3 тисячі носіїв, ємністю по 100 Гб кожен.

3. У ДНК одного з видів ос влився специфічний вірус. Тепер, нападаючи на жертву, оси передають їй цей вірус, який пригнічує імунну систему. Завдяки цьому оса може відкласти личинку в тіло жертви, і та буде рости і розвиватися далі. Вірус, який здатний таке зробити, не має аналогів на планеті.

4. При трансплантації кісткового мозку реципієнт отримує частину ДНК донора.

5. У вас і ваших батьків 50% загального ДНК. Те ж саме можна сказати про ваших братів і сестер.

6. 1 молекула ДНК, що міститься в нашому тілі, отримує мільйон ушкоджень кожен день. На щастя, вона вміє швидко відновлюватися, інакше клітини б просто гинули.

7. Серед усіх безхребетних людині найближче дощові черв’яки. Як не дивно, з ними у нас більше загальної ДНК, ніж з набагато більш розвиненими восьминогами.

8. На одній з міжнародних космічних станцій є диск, в якому збережена ДНК найбільших людей в історії, таких як Стівен Хокінг. Це – шанс людства в разі всесвітньої катастрофи.

9. Вчені вважають, що секрет довголіття або навіть вічного життя, закладений в нашому ДНК. Підстави для цього дало дослідження клітин Брук Грінберг – дівчини, яка померла у віці 20 років, але при цьому завжди виглядала як маленька дитина.

10. Деяка частина нашої ДНК (приблизно 8%) – це древні віруси, через які сталися мутації в клітинах людського тіла.

11. Щоб зберегти всю інформацію на планеті, яка переведена в цифровий вигляд, потрібно всього 2 грами ДНК.

12. Люди ближче один одному, ніж може здатися – різниця в наших ДНК становить всього 0,1 відсотка.

13. Батьками дитини, теоретично, можуть стати двоє чоловіків. Це буде можливо, якщо в жіночій яйцеклітині замінити рідні ДНК на ДНК донора, і запліднити її спермою іншого чоловіка.

14. Якщо розгорнути ДНК всього 1 людини, то вони розтягнуться до Плутона і назад.

15. У ДНК можна записувати інформацію. Так, в ході експериментів вчені записали пісеньку з дитячого мультика в ДНК бактерії.

16. Ми на 50% схожі на банан. Принаймні, саме настільки збігаються наші ДНК.

17. ДНК здатна зберігатися надзвичайно довго – період напіврозпаду для неї становить 521 рік.

18. Однак приблизно за 1,5 мільйона років навіть від ДНК в ідеальних умовах нічого не залишиться. Саме тому вчені ніколи не зможуть клонувати динозаврів або інших вимерлих тварин.

19. У всіх людей, що сталися не з Африки, є частинка ДНК неандертальців.

20. У 2013 році було проведено т.зв. «Глибинне поховання». В рамках проекту в спеціальну капсулу помістили ДНК тварин і опустили її в найглибше місце в океані. Ідея проекту – в тому, щоб коли-небудь люди змогли повернути цих тварин до життя.

Правильне харчування сурогатної матері
Правильне харчування сурогатної матері

Для того щоб малюк нормально ріс і розвивався, сурогатна мати повинна величезну увагу приділяти своєму раціону. Правильно складений графік і меню харчування допомагають не тільки

Підготовка сурогатної матері
Підготовка сурогатної матері

Проблема безпліддя вже давно стала справжнім бичем 21 століття. Все більше і більше людей не можуть зачати дитину, і не завжди відомі причини цієї патології.