Агентство сурогатного материнства, логотип

 

+38 (095) 423-16-69
+38 (097) 139-84-86

Хочу стати сурогатною мамою

mama.jpg

Ви можете подати заявку на участь у програмі сурогатного материнства, і виносити дитину безплідній парі ...

 

Детальнiше...

 

Хочу стати донором яйцеклітин

donor.jpg

Донори яйцеклітин завжди залишаються анонімними, тобто пара, яка використовує біологічний матеріал сторонньої жінки, не знає і не бачить її ...

Детальнiше...

google.pngfacebook.pngvkontakte.png

На жаль, все більше пар стикаються з проблемами, намагаючись зачати дитину. На щастя, навіть найважчі випадки безпліддя не безнадійні: на допомогу приходить сурогатне материнство. Це актуальне рішення для тих пар, де жінка з різних причин не може сама виносити або народити дитину. Такою причиною може стати відсутність матки, серйозні проблеми з серцем і інші причини, за якими жінка не може виносити або народити дитину. У таких випадках сурогатне материнство стає для подружньої пари єдиним способом мати генетично рідну дитину.

 

Сенс сурогатного материнства полягає в тому, що у біологічних батьків дитини беруть сперму і яйцеклітину, які в лабораторних умовах об'єднуються, вирощуються протягом декількох днів, а потім поміщаються в порожнину матки сурогатної матері для подальшого виношування. В даний момент для мільйонів пар по всьому світу саме сурогатне материнство залишається єдиним способом мати генетично рідних дітей, що робить його дуже важливою галуззю медицини.

 

Зрозуміло, найголовнішу роль у цьому відіграє сурогатна мати, жінка, якій належить виношувати і народжувати генетично чужу дитину. Як правило, в цій ролі виступає стороння жінка, ніяк не пов'язана з сім'єю. Це дозволяє біологічним батькам після народження дитини перервати з нею всі контакти, щоб зробити свою сім'ю повноцінної і уникнути серйозного психологічного тиску як на самих батьків, так і на сурогатну матір.

 

Оскільки сурогатними матерями найчастіше стають сторонні люди, цей важкий труд передбачає відповідну винагороду за зусилля. Біологічні батьки компенсують матері всі витрати, пов'язані з наглядом і веденням вагітності, при необхідності забезпечують житлом, створюють комфортні умови для життя, і після народження дитини, згідно з договором, компенсують витрачений час.

 

Однак так легко і просто сурогатне материнство виглядає тільки в теорії. На практиці ж і самі батьки, і сурогатні матері стикаються з безліччю проблем, про які навіть не здогадувалися, коли починали співпрацю. Саме для того, щоб допомогти подолати всі перешкоди, існують посередники між біологічними батьками і сурогатними матерями. Біологічним батькам таке втручання гарантує здоров'я сурогатної матері і дбайливе ставлення до дитини, а самої сурогатної матері це гарантує винагороду за працю, в тому числі в форс-мажорних ситуаціях.

 

Які підводні камені чекають сурогатну матір і біологічних батьків

 

В Україні сурогатне материнство законодавчо дозволено, повністю прописані всі правові аспекти цієї дії. Але, на жаль, наше законодавство недостатньо повне, щоб на 100% убезпечити обидві сторони.

Наприклад, найбільше біологічні батьки бояться, що сурогатна мати за час вагітності причепиться до дитини і відмовиться його віддавати. Але в Україні ці побоювання безпідставні: законодавство в цьому питанні стає на сторону біологічних батьків, так що справа як правило не доходить навіть до суду. І це величезний крок вперед в плані репродуктивного законодавство, адже в багатьох країнах першочергове право на виношуваної дитини має сурогатна мати, навіть не дивлячись на те, що не має з ним нічого спільного генетично.

 

А ось більш серйозні питання, які до сих пір слабо врегульовані законодавством України.

 

1. Недобросовісні сурогатні матері, які за рахунок біологічних батьків проходять обстеження і зникають в невідомому напрямку.

Це серйозна проблема, з якою стикається, мабуть, кожен, хто самостійно підбирає собі сурогатну матір. Деякі не цілком добросовісні кандидатки проходять повне обстеження за рахунок біологічних батьків, переконуються, що вони здорові, а потім зникають. На жаль, ви ніяк не можете вплинути на таких недобросовісних сурогатних матерів, оскільки фактично вони нічого не зобов'язані біологічним батькам до того, як не вступлять в програму і не підпишуть контракт. Єдиний спосіб уберегти себе і свій гаманець, а з ним і свої нерви від подібних шахрайок - це звертатися в спеціалізовані агентства сурогатного материнства, які допомагають підібрати ідеальних кандидаток з уже перевіреним здоров'ям.

 

2. Біологічні батьки, які з різних причин відмовляються забирати дитину.

 

На жаль, навіть зараз такі випадки іноді відбуваються, особливо це стосується неприємних ситуацій, коли, незважаючи на всі аналізи, дитина народжується з відхиленнями. Буває, що в таких випадках біологічні батьки приймають рішення просто залишити цю дитину сурогатної матері, не бажаючи мати з ним нічого спільного. В теорії біологічні батьки несуть повну відповідальність за свою дитину, незалежно від того, народиться вона здоровою чи ні. Однак на практиці протистояти такій проблемі може тільки досвідчений юрист, так що сурогатної матері слід настільки ж ретельно вибирати клініку для участі в програмі, як її вибирають і біологічні батьки.