Агентство сурогатного материнства, логотип

 

+38 (095) 423-16-69
+38 (097) 139-84-86

Хочу стати сурогатною мамою

mama.jpg

Ви можете подати заявку на участь у програмі сурогатного материнства, і виносити дитину безплідній парі ...

 

Детальнiше...

 

Хочу стати донором яйцеклітин

donor.jpg

Донори яйцеклітин завжди залишаються анонімними, тобто пара, яка використовує біологічний матеріал сторонньої жінки, не знає і не бачить її ...

Детальнiше...

google.pngfacebook.pngvkontakte.png

Якщо вірити статистиці, більше половини жінок страждають від різного ступеня депресії після народження дитини. При цьому абсолютно неважливо, перші це пологи, або у вас вже є власні діти, і ви вже переживали це все. Досить швидко емоції щастя і радості змінюються панікою, яка може перейти в розпач. Це актуальна тема для вагітних жінок у всьому світі, але особливо вона актуальна для сурогатних матерів. У разі, коли жінка виношує і народжує дитину не для себе, психологічні проблеми поглиблюються ще й тим фактом, що вона змушена розлучитися з малюком, до якого звикала протягом 9 місяців.

Причини післяпологової депресії

У післяпологової депресії дуже багато проявів, і точно також багато причин: в першу чергу, якщо сама вагітність протікала важко, або пологи пройшли з ускладненнями, це саме по собі стає серйозною причиною післяпологової депресії. На щастя, в разі сурогатного материнства жінки зазвичай позбавлені від неякісного медичного обслуговування, оскільки біологічні батьки малюка піклуються про те, щоб сурмама народжувала в хорошій клініці.

Післяпологова депресія досить часто зустрічається у жінок ще й тому, що на них після народження дитини звалюються ті ж самі обов'язки, які були до того. Однак при цьому жінка більше не відчуває підтримки і розуміння, які вона отримувала під час вагітності. Особливо це стосується сурогатних матерів, які крім стресу в зв'язку з необхідністю відмовитися від дитини, відчувають стрес ще й тому, що їм необхідно різко змінити своє життя, і повернутися до того, що було 9 місяців тому.

З іншого боку, в певному сенсі сурогатним матерям доводиться навіть простіше: адже на них не покладається важка відповідальність за виховання і вирощування дитини. З іншого боку, не так просто відмовитися від малюка, до якого сурогатна мати звикала протягом довгих 9 місяців. Саме з цієї причини в клініках репродуктології з сурмамами до і після участі в програмі працюють психологи, щоб допомогти жінкам справитися з цим навантаженням. Ми настійно рекомендуємо не відмовлятися від послуг психолога, навіть якщо ви звикли вважати їх чимось непристойним. Насправді робота психолога - простягнути вам руку допомоги, допомогти пережити цей непростий період і повернутися до своєї сім'ї ще більш щасливою, ніж ви були до цього.

Так чому все так складно?

Здавалося б, завдання сурогатної матері виконано: дитина передана до своїх біологічних батьків, можна більше ні про що не турбуватися. Однак ця медаль має і зворотний бік: у сурогатної матері відбирають об'єкт прихильності і турботи, і на деяких жінок це позначається більш важко, ніж на інших. Так чи інакше, у сурогатних матерів проявляється материнський інстинкт, навіть якщо вони чудово розуміють, що це не їхня дитина. Особливо гостро наше тіло це відчуває як раз в перші дні після пологів: коли повинен бути малюк поруч, а його немає. Саме з цієї причини психологи настійно рекомендують хоча б в цей період не спілкуватися з біологічними батьками малюка, навіть якщо у вас з ними встановилися теплі дружні стосунки. Справа в тому, що саме в перші дні і тижні вам буде особливо важко усвідомлювати, що дитини, яку ви виношували, поруч немає і не буде, оскільки вона насправді чужа.

Психологи настійно рекомендують сурогатної матері в цей момент перемкнути увагу на свою сім'ю і на рідних дітей. Це допоможе подолати післяпологову депресію, оскільки сурогатна мама згадає, що у неї є рідні діти, чоловік, які потребують турботи і опіки.

Поради психолога для сурогатної матері

Щоб допомогти жінкам, які погоджуються на участь в програмі сурогатного материнства, психологи розробили ряд рад, які допоможуть сурогатній мамі відновити психологічний стан після пологів.

Спорт

Такий простий і доступний всім спосіб, як спорт, дійсно допомагає боротися зі стресом, долає депресію, покращує загальне самопочуття і підвищує тонус організму. Знайдіть той вид спорту, який подобається саме вам: це можуть бути ранкові пробіжки, йога або силові вправи. У будь-якому випадку, регулярні заняття спортом допоможуть вам залишатися в гарній формі і відмінному настрої.

Правильне харчування

Принципи правильного харчування, яких сурогатна мати дотримується під час вагітності, дуже важливо зберегти і після пологів. Правильне, збалансоване харчування з достатньою кількістю вітамінів і мінералів також виступає як відмінна профілактика депресії і неврозів, покращує загальне самопочуття.

Проводьте більше часу з сім'єю

В кінцевому підсумку, сурогатні матері йдуть в програму для своєї родини: щоб підвищити фінансове благополуччя і забезпечити майбутнє для своїх дітей. Пам'ятайте про це після народження дитини, яку ви передаєте біологічним батькам.

Вдома сурогатну маму чекають діти, про яких також слід дбати, які сумували за своєю мамою і вимагають уваги. Постійне перебування в сімейному колі стане найкращими ліками від депресії і пригніченості.

Не бійтеся розповісти про проблему

Головна порада психологів для сурогатних матерів - це не боятися розповідати про проблему, якщо вона виникла. У багатьох жінок після народження дитини виникає депресія, це не привід замикатися в собі і вирішувати всі проблеми самостійно. Дуже важливо, щоб ви могли поділитися з кимось своєю проблемою. Зверніться в центр репродуктології, в якій ви приходили для вступу в програму. У ньому працюють фахівці психологи, які допоможуть вам розібратися з проблемами і позбавлять від депресії.

Якщо вам категорично не подобається ідея звертатися до фахівців для вирішення проблем, то принаймні ви можете розповісти про свої тривоги комусь із близьких, поділіться ними з чоловіком або подругою. Найважливіше - не замикатися в собі, і не намагатися всі проблеми вирішувати самостійно, це може привести тільки до ще більш пригніченого стану.

Чому так важлива підтримка психолога

Програма сурогатного материнства не дарма йде рука об руку з професійним психологом. Це дуже важлива частина програми, починаючи від підготовки сурогатної матері. Як ми вже говорили, навіть самі психологічно стійкі жінки відчувають психологічні труднощі, коли змушені розлучатися з малюком, до якого вони звикли протягом 9 місяців. У цій прихильності немає нічого поганого: це всього лише означає, що ви відчуваєте нормальну реакцію турботи про ще ненароджену істоту. Однак для вас це може стати серйозною проблемою в подальшому.

Саме з цієї причини сурогатні матері проходять обов'язкову психологічну перевірку: на перших етапах підготовки вона покликана виявити, чи вистачить жінці психологічної стійкості народити дитину і відмовитися від неї, при цьому не отримавши серйозну емоційну травму. Почасти саме з цієї причини в якості кандидата на сурогатне материнство вибирають жінку, яка старше 25 років і у якої вже є як мінімум один рідна дитина. Наявність власної сім'ї, про яку треба дбати, допомагає жінкам набагато простіше пережити розставання з чужим малюком, до якого вони звикли. Не відмовляйтеся від послуг психолога, які вам рекомендує репродуктивне агентство в процесі вагітності. Це може стати дуже важливою підмогою для вашого майбутнього психологічного здоров'я, допоможе розібратися з багатьма проблемами. Крім того, психолог задасть правильний настрій, допоможе вирішити проблеми спілкування з біологічними батьками, якщо такі виникнуть.

Проблеми в сім'ї сурогатної матері

Іноді виникають проблеми в сім'ї самої сурогатної мами. Сама участь в програмі, вагітність і народження і передача дитини біологічним батькам стає проблемою не тільки для самої сурогатної матері, але випробуванням для всієї родини. Особливо важко доводиться чоловікові сурогатної матері: для нього той факт, що його дружина виношує чужу дитину, може стати важкою психологічною травмою.

З цим вам теж може допомогти психолог: по крайней мере, він проконсультує жінку про те, як провести ці 9 важливих місяців правильно, як пояснити оточуючим, що вона бере участь в програмі сурогатного материнства і чому це так важливо.