Агентство сурогатного материнства, логотип

 

+38 (095) 423-16-69
+38 (097) 139-84-86

Хочу стати сурогатною мамою

mama.jpg

Ви можете подати заявку на участь у програмі сурогатного материнства, і виносити дитину безплідній парі ...

 

Детальнiше...

 

Хочу стати донором яйцеклітин

donor.jpg

Донори яйцеклітин завжди залишаються анонімними, тобто пара, яка використовує біологічний матеріал сторонньої жінки, не знає і не бачить її ...

Детальнiше...

google.pngfacebook.pngvkontakte.png

Лікування безпліддя - це не просто набір медичних процедур, це ще й серйозна емоційне навантаження і переживання. Сам по собі діагноз «безпліддя» є серйозним ударом, і для того, щоб прийняти цю жорстоку істину, необхідний час і дуже багато сил. Ще більше сил потрібно на те, щоб проводити лікування безпліддя, адже це досить тривалий і відповідальний процес.

Всі люди реагують дуже по-різному на труднощі, які пов'язані з необхідністю лікування безпліддя. Відповідно справляються з такими труднощами всі теж по-різному. Варто розуміти, що всі страхи, пов'язані з безпліддям та його лікуванням, високий рівень стресу і численні переживання абсолютно нормальні для тих людей, які проходять лікування безпліддя.

На жаль, в нашій країні як і раніше приділяють дуже мало уваги психологічній підтримці тих людей, які знаходяться на непростому шляху лікування безпліддя. Однак насправді подібна психологічна допомога просто необхідна: в іншому випадку сам стрес може стати серйозною перешкодою на шляху до зачаття. Багато в чому ефективність лікування безпліддя пов'язана з емоційним станом пацієнтів: цілком природно, що чим краще ви будете себе почувати емоційно, тим ефективнішим буде лікування, що, як наслідок, допоможе знизити рівень стресу. Однак на практиці це часто перетворюється в зовсім інше замкнуте коло: пари відчувають серйозний стрес через безпліддя, що стає суттєвою перешкодою на шляху до нормального процесу зцілення. А відсутність видимих ​​результатів, в свою чергу, тільки нагнітає стрес.

Є кілька основних фаз, через які проходять всі люди, які стикаються з проблемою безпліддя.

Фаза 1: діагноз і реакція

Заперечення

Ця фаза часто йде навіть раніше, ніж прийняття і усвідомлення того факту, що зачати дитину не виходить. Багато пар тривалий час відкладають візит до репродуктолога просто тому, що не хочуть визнавати очевидний факт, що у них серйозні проблеми із зачаттям.

Пам'ятайте, що чим довше ви заперечуєте проблему, тим складніше потім вам буде зібратися з духом і все-таки почати лікування. Але це лікування все одно необхідно, оскільки проблема сама по собі не зникне. Не менш важливо пам'ятати про те, що зараз багато проблем із зачаттям вже можна вилікувати, тоді як ще 20 років тому це могло не залишити жодних шансів на успішне зачаття.

Усвідомлення і прийняття

Пара, яка збирається завести дитину, спочатку навіть не замислюється про те, що щось може піти не так. В результаті, коли виникають перші труднощі із зачаттям, це стає справжнім потрясінням.

На цій стадії дуже важливо усвідомити, що проблема існує, і щоб її виправити, необхідна професійна допомога. Дуже важливо розуміти, що проблема існує і вирішувати її так чи інакше доведеться.

Втрата самоповаги

Дуже часто люди, які вже усвідомили проблему безпліддя, втрачають самоповагу: їм здається, що вони якісь неповноцінні через те, що не можуть зачати і народити дитину, в той час як у мільйонів інших пар це виходить легко. З одного боку, нескінченні питання «Що не так з моїм здоров'ям?» - це абсолютно нормально, проте важливо пам'ятати, що цю стадію потрібно пройти, не зациклюючись на ній. В іншому випадку замість того, щоб взяти себе в руки і зайнятися лікуванням, ви будете тільки займатися самознищенням.

Саме тому, перш ніж ви остаточно заженете себе в депресію, важливо згадати, що безпліддя - це захворювання, яке необхідно лікувати за допомогою лікаря. Безпліддя жодним чином від вас не залежить, однак вимагає медичного втручання, і чим швидше, тим краще.

Заздрість

Це ще один дуже серйозний фактор, від якого, на жаль, неможливо позбутися. Цілком природно, що якщо ви намагаєтеся і не можете завести дитину, вам буде дуже складно радіти тому, що хтось із ваших близьких і знайомих завагітнів. Замість цього цілком обґрунтовано виникає заздрість: у когось завагітніти виходить дуже легко, в той час як ви зіткнулися з серйозними проблемами, яких не заслуговуєте. Пам'ятайте, що саме по собі це ще не означає, що ви дуже зла або заздрісна людина. Цілком природно, що вам досить складно приймати чужу радість, в той час як ви її позбавлені. Дуже важливо, щоб ви припинили відчувати себе винуватим за те, що відчуваєте заздрість. Спробуйте якомога менше концентруватися на поганих емоціях, краще киньте всі свої сили на лікування.

Фаза 2: Ухвалення

Після цього настає друга фаза лікування безпліддя: оцінка своїх шансів і діагностика. Під час цієї фази безплідні пари починають шукати шляхи вирішення проблеми безпліддя: підбирають клініки для лікування безпліддя, вивчають всю доступну інформацію і так далі. Те, як пройде для вас саме ця фаза, залежить виключно від вашого характеру. Деякі люди відчувають полегшення тому, що розуміють, що проблему безпліддя можна контролювати і вилікувати. Інші ж, навпаки, відчувають тільки провину, гнів і можуть навіть починати звинувачувати партнера у проблемі.

Особливо важко це проходять ті люди, які дійсно розуміють, що безпліддя - це наслідок їх попередніх дій. Наприклад, не так рідко жінки не можуть завагітніти через те, що в минулому робили аборти. Для чоловіків серйозною перешкодою до зачаття може стати нездоровий спосіб життя, шкідливі звички і навіть постійний стрес. Це викликає серйозне почуття провини, а й це почуття провини вам доведеться подолати. Навіть якщо в минулому ви робили помилки, це ще не означає, що ви повинні звинувачувати себе до кінця своїх днів.

Тим більше що саме по собі почуття провини за минулі вчинки не поверне вам здатності мати дітей: в цьому вам зможе допомогти тільки професійне і своєчасне лікування. А для того, щоб зібратися з силами і почати це лікування, необхідно відкинути почуття провини і серйозно взятися за діло.

Гнів

Це ще одна фаза, через яку неминуче проходять практично все люди, які зіткнулися з безпліддям. І злість на несправедливість долі через те, що ви не можете мати дітей, цілком обґрунтована. Однак оскільки часто буває таке, що серйозних причин для безпліддя немає, то звинувачувати в безплідді нікого, і гнів відповідно переноситься на оточуючих. Наприклад, дуже часто прі не вдався лікуванні в перші кілька місяців безплідні люди починають звинувачувати своїх лікарів в недостатній компетентності, недостатньому старанності або непрофесіоналізм. Причини гніву в такому випадку цілком зрозумілі: якщо вже виявилася проблема, то ви хочете якомога швидше від неї позбутися. Однак безпліддя - це не застуда, і іноді навіть дуже хороший фахівець не в змозі впоратися з ним протягом багатьох років, не те що місяцев.

Щоб позбутися цього серйозного емоційного гніту, спробуйте поспілкуватися з тими людьми, які вже проходили подібне випробування. Існує величезна кількість форумів, присвячених проблемам безпліддя, і де люди можуть вільно спілкуватися, ділитися досвідом і, що ще важливіше, підтримувати один одного.

Взаємні звинувачення

Якщо пара дуже важко переживає неможливість мати дітей, рано чи пізно настане момент, коли ці люди почнуть звинувачувати один друга в безплідді. Особливо гостро це проявляється в тих у випадках, коли тільки один з партнерів має проблеми із зачаттям, а другий зовсім здоровий. Щоб цього не сталося з вами, важливо пам'ятати, що першочергове ваше завдання - це не просто мати дітей, а мати повноцінну сім'ю. Подумайте, чи так вам потрібна дитина, якщо першу серйозну трудність ваш тандем подолати не зміг? Крім того, якщо під час лікування безпліддя спливають невирішені раніше конфлікти, можливо, вам слід звернутися до сімейного психотерапевта. Це тим більш необхідно, якщо у вас виявили безпліддя неясного генезу, тобто таке, яке не має під собою вагомих підстав. Це ті випадки, коли по аналізах зі здоров'ям чоловіка і жінки все в порядку, але зачати все одно не вдається.

Фаза 3 – лікування

Лікування безпліддя - це тривалий і виснажливий процес не тільки фізично, але також морально і матеріально. Крім того, велика частина цього лікування доводиться на жіночий організм. Зокрема, якщо ви виберете штучне запліднення як спосіб лікування безпліддя, саме жінці належить пройти тривалі процедури по нормалізації менструального циклу, витяг яйцеклітини, приміщення її назад вже заплідненої і тривалу гормональну терапію. Це вимагає величезної кількості сил і часу, багато жінок змушені брати відпустку або навіть звільнятися з роботи для того, щоб пройти необхідний курс терапії.

Перші спроби лікування, зокрема штучного запліднення, завжди викликають величезну надію і величезну прикрість, якщо перша спроба не вдається. Це абсолютно нормальний період емоційних злетів і падінь, оскільки не завжди зачати вдається з першого разу. Це не привід опускати руки, хоча розчарування може здатися просто жахливим.

Особливо серйозно це переживають ті люди, які звикли контролювати все в своєму житті. У такій ситуації лікування, яке не піддається вашому контролю, і для успіху якого ви нічого не можете зробити, викликає серйозний стрес, вибиває з колії. В якому випадку, щоб повернути собі відчуття контролю, вам необхідно зібратися і вивчити все, що стосується лікування безпліддя. У такій ситуації ви, по-перше, будете розуміти, що саме і навіщо призначає вам лікар, по-друге, будете мати певну свободу вибору. Наприклад, вам можуть порекомендувати відразу кілька способів лікування безпліддя, і якщо ви будете заздалегідь знати про те, як проходить кожен з них, вам буде куди простіше вибрати.

Наприклад, при недостатньо високій якості сперматозоїдів вам можуть порадити такий спосіб лікування, як ІКСІ. В його рамках з сперми витягується єдиний найякісніший сперматозоїд, який потім в штучних умовах поміщається в яйцеклітину. Або вибір лікар може порекомендувати використання донорської сперми як спосіб лікування чоловічого безпліддя.

Хоча лікар розповість вам про всі нюанси процедури і кращому варіанті, вибір залишається за вами. Щоб зробити цей вибір, вам необхідно добре розбиратися в тому, як буде проходити лікування, що для цього необхідно і наскільки воно буде ефективним.

Фаза 4 - після лікування

Після кількох невдалих спроб лікування безпліддя, особливо після декількох невдалих процедур штучного запліднення, настає такий момент, коли дуже гостро постає питання: чи має сенс продовжувати терапію, або краще закінчити її зараз? Це залежить не тільки від надій або ефективності лікування, але в тому числі від матеріального стану сім'ї, оскільки лікування безпліддя - це дуже дорога процедура, і на кожну нову спробу необхідно не тільки величезну кількість сил і терпіння, а й також чималі суми грошей.

Щоб вирішити це питання, необхідно на якийсь час відійти від нескінченних спроб лікування, дозволити собі трохи відпочити, і вже потім визначитися, продовжувати лікування або не варто. Обов'язково зверніться за консультацією до вашого лікаря: він об'єктивно оцінить ваші шанси на успіх, порадить, що робити далі. Однак в остаточному підсумку, цей складний вибір все одно залишається за вами. Якщо дозволяє час, ви цілком можете зробити невелику перерву в лікуванні, а потім почати його знову, якщо вважаєте за потрібне. Набагато складніше, якщо часу на роздуми і на відпочинок у вас немає. Наприклад, якщо вік жінки перейшов позначку в 40 років, з лікуванням безпліддя затягувати не можна. Однак в такому випадку сама його ефективність може бути під великим питанням, і саме для цього необхідна консультація лікаря перш, ніж ви приймете рішення: продовжувати терапію або завершити.

Лікар може запропонувати кілька альтернативних варіантів, які до цього не розглядалися або в яких не було необхідності . Наприклад, для підвищення шансів на успішний результат лікування лікар може порекомендувати використовувати донорські яйцеклітини, навіть в тому випадку, коли жінка сама здатна надати свій генетичний матеріал. У деяких випадках, хоча аналізи показують повне здоров'я жінки, в яйцеклітинах можуть ховатися проблеми, які не виявить ні один лабораторний аналіз. У такому випадку використання донорського генетичного матеріалу - це найкращий вихід для того, щоб зробити лікування ефективнішим. Це дуже складний вибір, оскільки в такому випадку жінка буде виношувати генетично свою дитину, і далеко не всі наважуються на такий крок. Однак яйцеклітини донора, враховуючи, що їх надають молоді здорові жінки, істотно підвищують шанси на успіх штучного запліднення.