Агентство сурогатного материнства, логотип

 

+38 (095) 423-16-69
+38 (097) 139-84-86

Хочу стати сурогатною мамою

mama.jpg

Ви можете подати заявку на участь у програмі сурогатного материнства, і виносити дитину безплідній парі ...

 

Детальнiше...

 

Хочу стати донором яйцеклітин

donor.jpg

Донори яйцеклітин завжди залишаються анонімними, тобто пара, яка використовує біологічний матеріал сторонньої жінки, не знає і не бачить її ...

Детальнiше...

google.pngfacebook.pngvkontakte.png

Досить часто чоловіче безпліддя ніяк себе не проявляє, що і викликає серйозні труднощі при діагностиці та виявленні проблем з чоловічим здоров'ям. Це є серйозною проблемою, в тому числі і тому, що за відсутності серйозних симптомів чоловік не проходить обстеження і як наслідок не отримує необхідного лікування. У ряді випадків це може привести до серйозних проблем в подальшому, якщо безпліддя не виявлено на ранніх стадіях і не проводилося відповідне лікування.

Однак бувають і випадки, коли проблеми з репродуктивною системою у чоловіка помітні ще в ранньому віці. Наприклад, якщо у немовляти виявлено крипторхізм, тобто неопущення яєчка, то оперативне втручання ще в дитячому віці здатне зберегти здатність до зачаття. В результаті своєчасного лікування яєчка нормально ростуть і розвиваються, і не викликають проблем в подальшому.

Ще одна серйозна проблема - це вроджений гіпогонадизм, який дає знати про себе в підлітковому віці, як серйозна затримка статевого розвитку. Його теж можна назвати серйозною ознакою безпліддя у чоловіка в подальшому. Безумовно, при своєчасному виявленні такої проблеми і адекватно проведеному лікування репродуктивна функція буде відновлена.

В цілому, явними ознаками чоловічого безпліддя можна вважати всі яскраво виражені симптоми. Це і маленькі недорозвинені яєчка, і зовнішні ознаки, не властиві чоловікам: серйозне ожиріння, маленький зріст, ріст волосся за жіночим типом. На ці ознаки обов'язково звертають увагу репродуктолог і андролог при постановці діагнозу.

Однак в основному явні ознаки чоловічого безпліддя відсутні, так що, якщо парі тривалий час не вдається зачати, чоловікові слід звернутися в центр планування сім'ї та пройти повне обстеження, щоб виключити чоловічий фактор безпліддя. Відповідно, якщо аналізи вказують на серйозні проблеми з чоловічим здоров'ям, необхідно пройти повний курс лікування. Часто це важливо не тільки для планування сім'ї, а й для чоловічого здоров'я в цілому.

Лікування чоловічого безпліддя

Адекватне лікування чоловічого безпліддя призначає репродуктолог і андролог, після наведеного повного обстеження і виявлення причин цього безпліддя. Лікування може бути найрізноманітнішим, і включає в себе такі види:

Допоміжні репродуктивні технології, такі як ЕКО або ІКСІ.

Хірургічне лікування

Консервативне лікування

Санаторно-курортне лікування в разі, якщо виявлено психологічний фактор безпліддя.

Консервативне лікування

За допомогою такого методу лікується безпліддя у чоловіків, пов'язане з проблемами імунітету, неправильного рівня гормонів, а також секреторна форма безпліддя. У такому випадку лікування проводять гормональними препаратами, спеціальними ліками для корекції імунітету або спеціальними стимуляторами, які провокують активну вироблення сперми. Також застосовуються так звані антіестрогени: це речовини, які підвищують рівень чоловічих статевих гормонів і тестостерону в крові. При низькій концентрації сперматозоїдів виправдане призначення спеціальних протизапальних ліків, які містять стероїдів. Вони викликають збільшення концентрації сперматозоїдів і відповідно допомагають вирішити проблему безпліддя.

У деяких випадках виправдано також застосування вітамінного комплексу зі спеціальною дозуванням мікроелементів. Є вітаміни, які спеціально розроблені для відновлення репродуктивної функції у чоловіків і які містять спеціальні антиоксиданти. Всі ці вітаміни прописує репродуктолог, щоб підтримувати оптимальний рівень тестостерону в крові і допомогти чоловічому організму побороти безпліддя. До консервативних методів лікування відноситься також санаторно-курортне лікування, яке допомагає підвищити тонус організму в цілому і стає звичайним допоміжним засобом для лікування безпліддя.

З нетрадиційних методів лікування безпліддя можна виділити гірудотерапію, тобто лікування п'явками. Щодо ефективності подібного лікування досі проводяться численні суперечки, однак в комплексному лікуванні і призначена лікарем гірудотерапія не зашкодить. Більш цього, вона здатна стати непоганим допоміжним чинником, особливо при простатиті або порушеннях сперматогенезу. Принцип роботи такої терапії просто: під впливом п'явок істотно поліпшується кровообіг, і як наслідок сперматогенез. Так що лікування за допомогою гірудотерапії може бути виправданим, але тільки проконсультуйтеся з лікарем перед його застосуванням.

Хірургічне лікування

У деяких випадках для лікування чоловічого безпліддя виправдано навіть оперативне втручання. Наприклад, при варикоцеле репродуктолог найімовірніше запропонує операцію. Хірургічне втручання показане для видалення вен, розширених слідства варикозу сім'яного канатика. Після такої операції відновлюється нормальний кровообіг в яєчках, що істотно підвищує шанси на нормальне зачаття. Важливо, щоб при варикоцеле операція була проведена своєчасно, тобто до того, як яєчка атрофуються.

Необхідно хірургічне втручання також при обструктивній формі безпліддя. Після серйозної травми яєчок або після запального захворювання, перенесеного чоловіком, іноді розвивається непрохідність, яка усувається хірургічним шляхом. Наприклад, якщо після свинки у чоловіка розвинулося безпліддя, пов'язане з непрохідністю сім'явиносних шляхів, операція покликана відновити цю прохідності виправити безпліддя. В такому випадку пошкоджену частину січуть, формуючи із залишків повноцінний шлях для сперматозоїдів, або формують повністю новий канал. Відсоток успішності такої операції залежить від того, наскільки велика ділянка сім'явивідних шляхів постраждав від запалення.

ЕКО при чоловічому безплідді

В тому випадку, якщо чоловіче безпліддя не піддається лікуванню, репродуктолог порекомендує скористатися допоміжними репродуктивними технологіями. Зокрема, екстракорпоральне запліднення показано в тому випадку, якщо в чоловічому еякуляті відсутні сперматозоїди або якщо чоловіче безпліддя пов'язане з проблемами імунної системи. Більш докладно про способи лікування та можливості проведення допоміжних репродуктивних технологій вам повинен розповідати лікуючий лікар. Наприклад, в ряді випадків допомагає штучне запліднення з використанням методу ІКСІ, коли з чоловічих тканин вилучається один сперматозоїд, який поміщається безпосередньо в яйцеклітину, а вже потім запліднена яйцеклітина поміщається в порожнину матки. Це дозволяє істотно підвищити шанси на успішну вагітність, іноді навіть більше, ніж консервативне лікування.