Агентство сурогатного материнства, логотип

 

+38 (095) 423-16-69
+38 (097) 139-84-86

Хочу стати сурогатною мамою

mama.jpg

Ви можете подати заявку на участь у програмі сурогатного материнства, і виносити дитину безплідній парі ...

 

Детальнiше...

 

Хочу стати донором яйцеклітин

donor.jpg

Донори яйцеклітин завжди залишаються анонімними, тобто пара, яка використовує біологічний матеріал сторонньої жінки, не знає і не бачить її ...

Детальнiше...

google.pngfacebook.pngvkontakte.png

Безпліддя ділиться на два основних види: відносне і абсолютне. Абсолютним називають таке безпліддя, яке неможливо подолати сучасними репродуктивними методами без стороннього втручання. До абсолютного безпліддя відносяться серйозні дефекти статевих органів, вроджені або придбані. Це в основному відсутність матки або яєчників, вроджене або через операцію, недостатня розвиненість статевих органів або, у випадку з чоловіками, повна відсутність сперматозоїдів в спермі або недорозвиненість статевих органів. Все це в кінцевому підсумку призводить до повної неможливості мати дітей, що і називається абсолютним безпліддям. Відповідно, відносне безпліддя - це таке безпліддя, яке піддається лікуванню.

Такий діагноз, як безпліддя, рідко буває дуже категоричним. В основному діагностують відносне безпліддя, яке хоч і з труднощами, але піддається лікуванню. Це таке порушення репродуктивної функції, яке залишає можливість для жінки завагітніти і виносити дитину, навіть якщо для цього буде потрібно тривале лікування. Відносне безпліддя ділиться на первинне і вторинне. Первинне безпліддя означає, що у жінки ніколи ще не було дітей і вагітності і зараз вона не може зачати. Вторинне безпліддя означає, що у жінки вже була як мінімум одна вагітність, але зараз вагітність вже не наступає. Залежно від видів безпліддя ставиться точний діагноз і призначається лікування.

Важливо розуміти, що є величезна різниця між безпліддям і невиношуванням. Безпліддя - це неможливість зачати дитину, у цього зазвичай є серйозні причини, які тим не менше піддаються управлінню і корекції. Невиношування є більш серйозною проблемою, оскільки в такому випадку вагітність наступає, але з якихось причин переривається на різних термінах. Безпліддя піддається корекції набагато простіше, ніж невиношування.

Діагноз безпліддя може поставити тільки лікар, і якщо вам не вдається якийсь час зачати дитину, це саме по собі ще не означає, що ви безплідні. Як і будь-який інший медичний фактор, безпліддя вимагає точної діагностики, яку повинен проводити лікар. Крім того, безпліддя, особливо відносне, це ще не вирок. З розвитком медицини розвивалася також репродуктологія, так що тепер можливо лікування практично будь-якого виду безпліддя, як чоловічої, так і жіночої.

 

Причини відносного безпліддя

Відносне безпліддя багатогранно, існує величезна кількість причин, за якими зовні здорова пара не може зачати дитину. В першу чергу, репродуктолог зверне увагу на якість овуляції, тобто процес повного дозрівання яйцеклітини і її шляху в фалопієві труби. Порушення овуляції бувають з кількох різних причин. В першу чергу, це гормональні порушення, які призводять до неповного дозрівання яйцеклітини або недостатньо високому її якості для запліднення.

Величезну роль відіграє і порушення менструального циклу, яке все частіше зустрічаються у жінок через погану екологію, постійних стресів або надмірних фізичних навантажень. Можуть перешкодити нормальному зачаття і захворювання статевих органів, які носять запальний характер. При цьому жінка може навіть не знати про таке захворювання, проте воно стане суттєвою перешкодою на шляху до повної і щасливу родину.

Саме з цієї причини так важлива діагностика для виявлення точних причин безпліддя. Ще однією причиною для безпліддя, вже більш серйозною, можуть встати імунні захворювання. Це вже набагато складніше питання, і лікування такого роду безпліддя вимагає залучення сторонніх фахівців, і спільної роботи репродуктолога з іншими лікарями.

Є величезна кількість причин, по яких можуть поставити діагноз «відносне безпліддя». Це гормональне порушення, порушення менструального циклу, запальні захворювання або навіть проблеми з імунітетом. Причиною відносного безпліддя можуть стати також проблеми, які безпосередньо впливають на процес овуляції. Це поганий стан здоров'я в загальному, постійний стрес і напруження, через які страждає психіка.

Величезне значення має генетична схильність до подібних проблем, а також наявність шкідливих звичок і нездоровий спосіб життя. В результаті всього цього овуляція може бути загальмована, порушується менструальний цикл або припиняється зовсім. У такій ситуації пацієнту клініки репродуктології необхідно переглянути свій спосіб життя: позбутися від стресів, перейти на правильне харчування і відмовитися від шкідливих звичок. Часто цього виявляється досить, щоб менструальний цикл нормалізувався і настала довгоочікувана вагітність.

Дуже часто проблемою стає ендометріоз: це надлишкове вироблення одного з гормонів, через яку розростається ендометрій, внутрішня поверхня матки. Це призводить до порушення менструального циклу і заважає настанню вагітності. Причини ендометріозу до цих пір на 100% не виявлено, однак вже зараз медики знають, як впоратися з цією проблемою.

Також відносного безпліддю може привести безконтрольний прийом протизаплідних гормональних препаратів, які при неправильному виборі здатні істотно змінити гормональну картину організму стати бар'єром на шляху до зачаття.

Ще одна поширена причина - це синдром полікістозних яєчників. Ця проблема відноситься до ендокринних захворювань, які суттєво змінюють структуру яєчників, в результаті чого припиняється вироблення яйцеклітин і настає безпліддя.

Іноді трапляється, що за результатами всіх аналізів і чоловік, і жінка повністю здорові, проте довгоочікувана вагітність не наступає. Таке буває приблизно у 15% пар, які стикаються з проблемами при зачатті. У такому випадку говорять про безпліддя неясного генезу, і здебільшого причина такого безпліддя полягає в психологічних аспектах.

 

Лікування відносного безпліддя

Питаннями правильної діагностики та лікування безпліддя займається репродуктологія, яка включає в себе в тому числі гінекологію і андрологіію, тобто обстеження чоловіків на предмет проблем з репродуктивним здоров'ям. Серед способів лікування безпліддя виділяють безпосередньо лікування безпліддя і подолання безпліддя. Лікування включає в себе прийом гормональних препаратів, при необхідності хірургічне втручання та інші методи, які дозволять безплідною парі зачати і виносити дитину. Завдяки лікуванню підвищується фертильність, тобто здатність мати дітей. Методи подолання безпліддя трохи інші: це або тривала гормональна терапія, в ході якої заміщується гормональний фон чоловіки або жінки, що дозволяє досягти довгоочікуваної вагітності, або штучне запліднення.

Велику увагу лікуванню безпліддя приділяє і народна медицина. Безумовно, в боротьбі за можливість мати дітей гарні всі методи, однак перед тим, як застосовувати на собі методи народної медицини, ми настійно рекомендуємо вам порадитися зі своїм репродуктологом. У більшості випадків народна медицина допоможе зміцнити здоров'я, і ​​дійсно трохи підвищить шанси на успішне зачаття, головне не проводити таке лікування самостійно.